افزایش فروش اینترنتی با پشتیبانی آنلاین

موضوع: بازاریابی اینترنتی، مقالات

موفقیت یک وب سایت در اعتمادسازی یک سایت خلاصه می شود. یکی از مواردی که در اعتمادسازی یک سایت بسیار تاثیرگذار است پاسخگویی سریع به بازدیدکنندگان است.پیاده سازی پاسخگویی آنلاین در وب سایت باعث افزایش فروش اینترنتی می شود. ابزارهای مورد نیاز برای راه اندازی یک سیستم چت آنلاین یا پاسخگویی آنلاین را به شما معرفی می کنم تا بتوانید  این قابلیت را در سایت خود پیاده کنید.


شما با هزینه های اقتصادی و زمانی بالا توانسته اید افرادی را وارد سایت خود کنید و بسیار تلاش می کنید تا بتوانید محصولات خود را در سایت به فروش برسانید. شما فرض کنید با روشهای و تکنیکهای مختلف توانسته اید بازدیدکننده را به صفحه محصول هدایت کنید و تمام اصول یک سایت حرفه ای را رعایت کردید اما بازدیدکننده تنها به یک دلیل از خرید کردن منصرف می شود و آن دلیل چیزی نیست جزء داشتن یک سوال

تمامی افرادی که وارد صفحه محصول شما می شوند حاضر به خرید کردن نمی شوند و تنها عده بسیار کمی حاضر به خرید کردن از سایت شما می شوند و یکی از دلایلی که باعث منصرف شدن می شود سوالات ذهن بازدیدکننده است.

علاوه بر اینکه در صفحات محصول باید یک بخش پرسش و پاسخ پیشفرض قرار بدهید باید یک سیستم پشتیبانی آنلاین را هم راه اندازی کنید تا به سوالات خریداران احتمالی پاسخ دهید و آنها را به خریدار تبدیل کنید.

 

پشتیبانی آنلاین

 

برای پیاده سازی چنین قابلیتی نیاز به داشن برنامه نویسی ندارید کافیست از ابزارهای زیر استفاده کنید.

افزایش فروش اینترنتی با ابزارهای چت آنلاین

zopim.com

jivochat.com

اگر سایت شما با وردپرس راه اندازی شده می توانید از افزونه حرفه ای chat x استفاده کنید. البته برای استفاده از zopim هم می توانید از افزونه های وردپرس استفاده کنید.

نکته بسیار مهم :‌ همانطور که این سیستم در افزایش اعتمادسازی سایت شما می تواند کمکتان کند استفاده غیر صحیح از آن هم می تواند باعث کاهش اعتماد بازدیدکنندگان شود.
اگر چنین سیستمی را می خواهید پیاده کنید باید حتما در ساعات اداری پاسخگوی افراد باشید. اگر الان این مقاله را مطالعه کردید و تصمیم گرفتید که این سیستم را راه اندازی کنید قبلش بررسی کنید ببنید آیا هر روز می توانید مثلا از ساعت ۸ صبح الی ۴ بعد از ظهر پای این سیستم چت آنلاین بنشینید و به بازدیدکنندگان پاسخ دهید؟ اگر جواب مثبت است لحظه ای درنگ نکنید اما اگر جوابتان منفی است به شما توصیه می کنم از این روش استفاده نکنید.

 

صحبت پایانی
این آموزش بسیار کوتاه و ساده بود. همین روش به ظاهر ساده اگر به صورت اصولی در سایت پیاده شود می تواند منجر به افزایش فروش سایت شما و در نتیجه افزایش سود شما شود. اگر فروشگاه اینترنتی دارید که به صورت چند نفری اداره می شود سعی کنید این سیستم را در سایت پیاده کنید و در بین افرادی که مدیریت سایت را بر عهده دارند یک برنامه ریزی زمانی داشته باشید. مثلا اگر ۴ نفر هستید می توانید مسئولیت پاسخگویی به بازدیدکنندگان را هر کدام به مدت ۲ ساعت در روز بر عهده بگیرید.

,, atrinweb telegram
 • وحید رسولی فرد

  ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

  دقیقا به همین صورت هستش. یک سایت رو بهتون پیشنهاد میکنم که برای پشتیبانی آنلاین هم زیبا و جذاب هستش و هم کاربردی تر.
  وبسایت : crisp.im
  که روی وبسایت خودم راه اندازیش کردم : instagrampro.ir
  مقالاتتون عالین. هر دو هفته یکبار میام و مطالعه میکنم و پیاده سازی . ممنونم. بهتون اعتماد دارم و می دونم که روی موضوعات خیلی عالی تحقیق میکنید.موفق باشید

 • محسن

  ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

  سلام شما خودتونم که پشتیبانی ندارین؟!لطفا اسم افزونه ورد پرسش رو هم بگین و بگین از کدوم سایت خرید کنیم؟

  • فرشاد حیدری

   ۲۱ اسفند ۱۳۹۴

   سلام محسن گرامی
   همانطور که در مقاله هم اشاره شده باید زمانی از این روش استفاده شود که بتوان افرادی را در طول ساعت کاری پای اینکار بزارید تا سریعا پاسخگو باشند. در غیر اینصورت اینکار به کسب و کار شما آسیب میرساند. اگر چنین شرایطی فراهم بود قطعا ما هم چنین کاری میکردیم
   پیروز باشید

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین