امکانات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

موضوع: کسب و کار اینترنتی، مقالات

با راه اندازی کسب و کار اینترنتی و پیاده سازی یک کسب و کار خانگی می توانید بر تمام رکود اقتصادی و تورم موجود غلبه کنید و به سودهای قابل توجهی دست یابید. امروزه راه اندازی کسب و کار آنلاین بسیار گسترش پیدا کرده و هر چه میگذرد فرهنگ خرید اینترنتی در کشور بیشتر می شود و افرادی بیشتری خریدهای اینترنتی انجام میدهند. نکات اساسی در رابطه با راه اندازی کسب و کار اینترنتی را در این مقاله بخوانید.

هزینه راه اندازی یک کسب و کار واقعی بسیار بیشتر از راه اندازی کسب و کار اینترنتی می باشد و همین مسئله باعث شده تا تعداد افرادی که به سمت کسب و کار آنلاین می آیند روز به روز بیشتر شود.

با استفاده از اینترنت می توانید کسب و کار خود را در منزل اداره کنید.

 

چگونه یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنم؟

متاسفانه اغلب افراد بر این باور هستند که اولین قدم برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین داشتن وب سایت است! قبل از اینکه بخواهید وب سایت خود را راه اندازی کنید باید تحقیقات لازم را انجام دهید. ابزار لازم را تهیه کنید ،‌محصولات خود را تهیه کنید و سپس به فکر راه اندازی وب سایت خود باشید.

درباره اینکه چگونه یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم دو مقاله بسیار کاربردی در سایت آترین وب منتشر شده که هر کدام به همراه یک فایل صوتی می باشد که در آخر هر مقاله آمده است ،‌ پیشنهاد میکنم این دو مقاله را هم مطالعه کنید.

 

 

 چگونه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟

 

 

 چگونه در کسب و کار اینترنتی موفق شویم؟

 

وضعیت مالی شما برای شروع یک کسب و کار اینترنتی چگونه است؟

اگر سرمایه کافی برای راه اندازی کسب و کار خانگی خود را داشته باشید یک گام جلو هستید اما اگر سرمایه کافی ندارید به مطالب زیر توجه کنید :

برای جذب سرمایه ۳ روش را پیشنهاد میکنم :

 • اگر کارمند هستید برنامه های خود را مرحله به مرحله پیش ببرید و بخشی از حقوق خود را به این کار اختصاص دهید.
 • از دوستان و آشنایان کمک بگیرید.
 • می توانید وام بگیرید.

برای گرفتن وام راه های مختلفی موجود هست ، با کمی پرس و جو می توانید روشهای اخذ وام را یاد بگیرید. وام هایی که به مدارک فنی و حرفه ای تعلق می گیرد را فراموش نکنید. البته از جزئیات این وامها اطلاعی ندارم که راهنمایی کنم.

 

داشتن یک کامپیوتر خوب
قرار است فروش شما از طریق اینترنت باشد. قطعا باید یک کامپیوتر خوب داشته باشید. منظور این نیست که کامپیوتر خیلی پیشرفته ای داشته باشید ولی با راه اندازی کسب و کار آنلاین قطعا شما باید هر روز ساعاتی را پای کامپیوتر باشید. داشتن یک کامپیوتر با سرعت خوب و اینکه هنگ نکند یک مزیت محسوب می شود و در وقت شما صرفه جویی می کند و دیگر اعصاب خود را برای هنگ کردن کامپیوتر خورد نمی کنید!

 

داشتن یک خط اینترنت پرسرعت
فکر می کنم این مورد خیلی نیاز به توضیح نداشته باشد! حتما برای شروع کار یک اینترنت پرسرعت تهیه کنید.

 

یک عدد پرینتر
برای چاپ فاکتورهای خود نیاز به یک پرینتر دارید. پرینترهای مختلفی در بازار موجود است که قیمتهای مختلفی هم دارد. برای شروع کار پیشنهاد میکنم یک پرینتر سیاه و سفید لیزری تهیه کنید تا هم از لحاظ قیمت مناسب باشد و هم از لحاظ کارایی . قیمت پرینترهای رنگی لیزری چند برابر پرینترهای سیاه و سفید لیزرهای  است. اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید می توانید پرینتر رنگی لیزری خریداری کنید . نکته : ‌به هیچ عنوان پرینتر جوهرافشان خریداری نکنید.

 

محصولات خود را برای فروش در وب سایت آماده کنید

محصولاتی را که برای فروش مد نظر دارید را به اندازه کافی تهیه کنید تا با کمبود کالا مواجه نشوید. البته برای شروع کار نیازی نیست که بخواهید تعداد انبوهی از کالای خود را تهیه کنید.

 

راه اندازی وب سایت
اگر بخواهم به طور خلاصه بگم برای طراحی سایت نیاز به هاست ، دامنه و یک سایت ساز دارید. اگر می خواهید در این رابطه بیشتر بدانید مطلبی که در این زمینه در سایت آترین وب منتشر شده است را مطالعه کنید.

 

 مراحل ساخت سایت

 

جذب ترافیک برای سایت

بعد از اینکه سایت خود را راه اندازی کردید باید یاد بگیرید که چگونه برای سایت خود ترافیک ایجاد کنید.
در محیط وب ترافیک یعنی جذب بازدید کننده برای سایت
باید با روشهای افزایش بازدید سایت آشنا باشید و آنها را برای سایت خود پیاده کنید.

 

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بعد از اینکه سایت خود را راه اندازی کردید و محصولات خود را برای فروش در سایت قرار دادید باید سایت خود را برای موتور جستجوی گوگل بهینه سازی یا سئو کنید.

 

بهینه سازی سایت چیست؟

بهینه سازی سایت (سئو) یعنی اینکه کارهایی را انجام بدهیم تا سایت ما به صفحه اول گوگل هدایت بشه. به طور مثال یک سایتی فعالیتش در زمینه فروش لباس مردانه است ،‌ وقتی چنین سایتی بهینه سازی شود هر کسی که در گوگل جستجو کند لباس مردانه ، آن سایت در صفحه اول گوگل نمایش داده میشود و افراد بسیار زیادی از این طریق وارد سایت می شوند که می تواند منجر به خرید شود.

 

اما برای افزایش بازدیدکنندگان سایت تنها سئو یا بهینه سازی سایت کافی نیست . شما باید با استفاده از روشهای مختلفی افراد را ترغیب کنید تا وارد سایت شما بشوند.
اتفاقا برای افزایش بازدید سایت هم مقاله ای در سایت آترین وب منتشر شده است توصیه میکنم آن را هم مطالعه کنید.

 روشهای کاملا عملی و ساده برای افزایش بازدید سایت

 

 

راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

 

با توجه به اینکه شما به سایت آترین وب علاقه مند هستید و در حال مطالعه این مقاله هستید یک فایل صوتی برای شما تهیه کردم خوشحال میشوم آن را گوش کنید.

توجه : اول مقاله را به صورت کامل مطالعه کنید ، اینفوگرافیک را مشاهده کنید و بعد به این فایل صوتی گوش دهید ، اگر مقاله را مطالعه کنید ، این فایل صوتی برای شما مفیدتر خواهد بود.

 

 

فایل صوتی امکانات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

 

صحبت پایانی
اگر به فکر راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی هستید بهتر است با یک برنامه ریزی اصولی اینکار را انجام دهید تا هم سریعتر به اهداف خود برسید و هم در منابع مادی خود صرفه جویی کنید. با توجه به سخت تر شدن شرایط اقتصادی ، بهترین راه برای رهایی از مشکلات مالی ، کسب و کار اینترنتی می باشد. مزیت بزرگ کسب و کار اینترنتی آن است که می توانید در منزل هم اجرا کنید و از اعضای خانواده خود کمک بگیرید و در واقع می توانید اعضای خانواده خود را به یک تیم همدل و متحد برای رسیدن به اهدافتان تبدیل کنید.

نویسنده : فرشاد حیدری

منبع : آترین وب

 

,,,, atrinweb telegram
 • سیداسماعیل خلیلی

  ۱۳ شهریور ۱۳۹۴

  ازاشتباهات املایی بگذریدباورکنیدهرکاری روتاانجام بدم براش شب وروزنمی کنم وتمام وقتم راصرفش می کنم البته دیروقت بودکه اینونوشتم خودتون ببخشیدواقعامطالب سایتتون پرباروراهنمای راه هستند

 • سیداسماعیل خلیلی

  ۱۳ شهریور ۱۳۹۴

  سلام به حضرت عالی که وقت صرف یادگیری هم وطنای خودتون می کنی امیدوارم همیشه به این راه باجدیت ادامه بدید.به خاطراینکه مادریه جای دورافتاده هستیم وارتباط ماودسترسی مابه اینترنت به این آسونیانبوده تابه حال امکان اجرای این فکرکه حدود سال ۸۹ به ذهنم خطورکرده واون هم به دلیله حضورم دردانشگاه بود رونداشتم وتازه زیرساختای ساده برای روستای مافراهم شده .سرتون رودردنیارم مطالعه کافی دراین زمینه رادراین چندمدت داشتم وحتی کلیه مقالات سایت شماروهم به صورت رونوشت دارم وچندین کتاب درزمینه تجارت الکترونیک رامطالعه کردم وبعدازاین که اطمینان حاصل کردم که اطلاعات اولیه لازم روکسب کردم می خوام سایت خودموراه اندازی کنم محصولاتم دانلودی وبه صورت کتاب الکترونیک آماده هستندکه درزمینه موفقیت وروانشناسی است ونیزمهارت خودم که نقاشی به صورت حرفه ای هستش روبرای ارایه دارم-ونیزامکان ارایه نقاشی هام برای فروش ونیزباتوجه باآشنایی بابرنامه نویسی اندرویدبرنامه های محتوایی اندرویدرونیزبرای ارایه دارم- هاست ودامین وقالب سایت روتهیه کرده ام اماچون طریقه ارتباط بین اینهارونمی دونستم چون هنوزتاتسلطم برمسایل برنامه نویسی کامل بشه طول می کشه وزمان ازدست می دم خواستم که راهنمایی بفرماییدالبته طریقه کاربابرنامه های سایت سازروتاحدودی فراگرفتم همینطورنرم افزارهایی که نیازبه کدنویسی ندارندبرای ایجادسایت.براساس این تفاسیرراهنمایی شماچیه

 • آرش حسینی

  ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

  با سلام خدمت جناب آقای حیدری و دوستان عزیز
  با دیدن نظرات دوستان و پاسخ های جناب آقای مهندس حیدری عزیز خواستم من هم به سهم خود در اینجا یادداشتی قرار داده و بخشی از تجربیات خود را در اختیار دوستان قار دهم.
  تخصص بنده حسابداری است و هم اکنون مدیر مالی یک شرکت صنعتی هستم اما علاقه زیادی به سایت و طراحی آن و به طور کلی کامپیوتر دارم بگونه ای که اگر الان می خواستم برای ادامه تحصیل تصمیم بگیرم بدون شک وارد رشته های کامپیوتر و برنامه نویسی می شدم.
  من هم مدتی است تصمیم گرفته ام تا تخصص خود را در قالب ویدیوهای آموزشی “آموزش کاربردی حسابداری” تهیه و در اختیار علاقه مندان به این رشته قرار دهم ولی متاسفانه از آنجا که فرد بسیار حساس و وسواسی هستم چندین ماه است که درگیر طراحی سایت هستم ولی تاکنون موفق به تولید هیچ آموزشی نشده ام.من در ابتدا دوره آموزش جوملا را در انجمن جوملای ایران گذراندم ولی وقتی که شروع به طراحی سایت کردم احساس پیچیدگی و سردرگمی در سی ام اس جوملا کردم و بعد از گشتی در اینترنت با وردپرس آشنا شدم من همیشه به وردپرس به دید نرم افزاری جهت ساخت وبلاگ نگاه می کردم اما پس از آشنای با آن و دیدن آموزش های تصویری آن کلاً دیدگاهم در مورد آن عوض شد و فهمیدم که چاره کار من همین وردپرس است و جوملا را کلا کنار گذاشتم و تصمیم گرفتم سایت خود را با وردپرس طراحی نمودم.
  از آنجا که وردپرس بسیار پیشرفت نموده است و برای آن قالب های بسیار زیبا و حرفه ای طراحی شده است مطمئن هستم که هر کسی با آموزش آن به راحتی می تواند بهترین سایتها را برای خود طراحی کند.
  اما علت اینکه هنوز نتوانسته ام برای خود محصولی تولید کنم این است که همانطور که عنوان نمودم من فرد بسیار حساسی هستم و در ساخت آموزش ها نیز وسواس زیادی بخرج می دهم بگونه ای که در این مدت نرم افزار هایی چون فتوشاپ-ایندیزاین-ایلیستریتور-کمتازیا-کپتیویت-پریمایر را آموزش دیده ام و حالا می بینم به جای تولید محتوا و ساخت آموزش عملاً درگیر یادگیری نرم افزار های گرافیکی شده ام که بدوستان پیشنهاد می کنم مثل بنده نباشند و در تولید امور گرافیکی سایت همان نرم افزار فتوشاپ و برای ساخت آموزش یک نرم افزار تعاملی مانند کمتازیا کفایت می کند و در این میان آنچه که مهم است محتوای سایت است.
  من از کارکردن آقای حیدری عزیز لذت می برم چون عملاً بنده و ایشان تقریبا در یک مقطع وب سایت خود را طراحی نمودیم ولی وب سایت بنده هنوز بدلیل آزمایش قالب های مختلف وردپرس تکمیل نشده و خارج از دسترس است و هیچ محتوای آموزشی نیز به مرحله محصول نرسانده ام ولی جناب آقای حیدری به موفقت بسیار بزرگی رسیده اند و به ایشان خسته نباشید می گویم.
  در پایان برای جناب آقای حیدری و تمامی دوستان آرزوی موفقیت و پیروزی دارم و این را هم یادتان باشد که:
  Content is KING
  محتوا پادشاه است
  با سپاس فراوان
  آرش حسینی

  • فرشاد حیدری

   ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام به آرش حسینی عزیز
   واقعا لذت می برم وقتی می بینم که دوستانی مثل شما وقت و حوصله به خرج می دهند و چنین نظراتی می نویسند
   بابت لطف شما سپاسگزارم و خیلی خوشحالم که به سایت آترین وب علاقه مندید
   متاسفانه من هم مثل شما خیلی ایده آل گرا هستم و اگر این ایده آل گرایی نبود پیشرفتم بسیار بیشتر از زمان فعلی بود
   به دوستان دیگر هم توصیه میکنم ایده آل گرایی را کنار بگذارند و دست به کار عملی بزنند.
   قرار نیست کارها از روز اول با بالاترین کیفیت ممکن انجام شود. کار را با امکانات و شرایط ساده شروع کنید و به مرور زمان روی کیفیت کار کنید
   باز هم ممنون از آرش حسینی عزیز بابت نظر خوبشون
   پیروز باشید

 • سحر

  ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام
  من میخوام کسب و کار اینترنتی راه بندازم ولی هیچ محصول و ایده ایی برای ارایه ندارم نمیدونم چیکار کنم و از کجا شروع کنم میشه لطفا من و راهنمایی کنید ؟

  • فرشاد حیدری

   ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام بر شما دوست عزیز
   در چنین مواردی ویژگی های فردی شما مهم ترین مسئله می باشد
   شما اول بای علاقه مندی های خودتان را بر روی یک کاغذ بنویسید و بعدش یکی یکی آنها را بررسی کنید و ببنید که به کدام بیشتر علاقه دارید و بعدش درباره بازار هدفش باید تحقیق کنید
   اگر شما در زمینه هایی مهارت دارید می توانید شما هم یک سایت آموزشی مثل آترین وب راه اندازی کنید و محصولات آموزشی به فروش برسانید
   پیروز باشید

 • یوسفی

  ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام ممنونم از مطالب مفید. من تو زمینه پارچه فعالیت میکنم و توی بازار تهران هستم، میخواستم بدونم پارچه های ما مثل محصولات دیگه طوری نیستند که بشه به راحتی عکس تهیه کرد، ممکنه راهنمایی کنید چطوری میشه تو محیط مجازی تبلیغ کرد؟ درحال حاضر سایت ندارم اما مایلم نظرشما رو بدونم.

  • فرشاد حیدری

   ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام
   خواهش میکنم آقای یوسفی
   بدون سایت هم می شود تبلیغ کرد اما وقتی یک وب سایت داشته باشید بازدهی بسیار بسیار بیشتر می شود
   برای عکس پارچه ها باید در اینترنت جستجو کنید و ببنید که آیا از طرح های شما در اینترنت هست ؟ اگر هست که می توانید از آن عکسها استفاه کنید (به شرط آنکه عکس های باکیفیتی باشه)
   اگر هم عکس نبود باید حتما خودتان عکس بندازید و یا می توانید با یک آتلیه عکاسی صحبت کنید تا عکسهای صنعتی حرفه ای برای شما بگیرند (البته من نمیدانم هزینه اینکار چقدر می باشد و آیا مقرون به صرفه هست یا خیر)
   اینکه تو محیط مجازی چطور تبلیغ کرد یعنی اینکه من کل بازاریابی اینترنتی را برای شما توضیح بدم. سوال شما خیلی کلی هستش
   شما کسب و کار فیزیکی دارید و محصولاتتان هم مشخص است پس قدم بعدی راه اندازی وب سایت است . باید قدم به قدم پیش بروید
   پیروز باشید

 • س رفعتی

  ۰۸ اسفند ۱۳۹۳

  سلام آقای حیدری هم گرافیک سایتتون منحصر به فرد و زیباست و هم مطالبتون / دستتنون درد نکنه فقط لطفا تعداد مقاله ها رو بیشتر کنیدممنوم

 • ایرج محمدی

  ۲۹ بهمن ۱۳۹۳

  سلام خسته نباشید مطالبتون بسیار مفید بود اما چرا فایل صوتی اجرا نمی شود؟

  • فرشاد حیدری

   ۳۰ بهمن ۱۳۹۳

   سلام به ایرج محمدی عزیز
   خیلی سپاسگزارم که اطلاع دادید
   مشکل برطرف شد
   پیروز باشید

 • مهدی

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۳

  باسلام خدمت شما میخواستم بنده فروشگاه اینترنتی خودم رو تو سایت های تبلیغاتی تبلیغ کنم به نظرتون محتوای تبلیغ باید چی باشه؟چه نکاتی رو باید تو تبلیغ رعایت کنم؟

  • فرشاد حیدری

   ۲۷ بهمن ۱۳۹۳

   سلام
   اگر اشتباه نکنم شما از سیستم همکاری در فروش ایران مارکت سنتر بهره می برید
   معتقد هستم چون خیلی از اصول بازاریابی درونگرا در سایت شما رعایت نشده کار دشوارتر است!
   به هر حال برای فروش نباید تبلیغ کلی داشته باشید باید کمپین ایجاد کنید و در بازه های زمانی مختلف محصولات مختلفی رو تبلیغ کنید
   مثلا یک محصول دارید به نام آموزش طراحی لباس /اورجینال باید در بنر تبلیغاتی خود این محصول را تبلیغ کنید و این تبلیغ رو در سایتهایی قرار بدهید که مربوط می شوند به مد و فشن
   هرچند که اگر یک فروشگاه اختصاصی داشته باشید و محصولات خودتان را به فروش برسانید بازدهی بسیار بالاتر می باشد.
   پیروز باشید

 • مهدی علویان

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

  با سلام و دوردبا تشکر از مطلبتان خواستم بپرسم آیا ایده هم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی دارید؟!

  • فرشاد حیدری

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

   سلام به آقای علویان گرامی
   ایده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بسیار زیاد است
   کافیست در گوگل سرچ کنید تا به ایده های فراوانی دست یابید
   اما نکته مهمتر از ایده ، علاقه شماست
   توصیه من اینکه اگه قرار است به صورت فردی کار کنید سعی کنید محصولاتی را برای فروش در اینترنت قرار دهید
   اما اگر سرمایه کافی دارید و به صورت تیمی می خواهید عمل کنید به دنبال پیاده سازی ایده های جدید باشید
   اگر می خواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید سعی کنید بخش کوچکی از بازار را مورد هدف قرار دهید تا با سرعت بیشتری به سود مورد نظر دست یابید

 • شمس

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

  سلام چه جوری بهینه سازی سایت رو یاد بگیرم؟بابت مطالبتون سپاس

  • فرشاد حیدری

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

   سلام به شما دوست گرامی
   در گوگل جستجو کنید سایتهای بسیار زیادی بهینه سازی سایت رو آموزش میدن
   پیروز باشید

 • علیرضا

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

  سلام آقای حیدری مقاله جذابی بودچند وقتی بود مطلب تو سایت نمیزاشتید خواهشا زود به زود مطلب بزارید

  • فرشاد حیدری

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۳

   سلام
   ممنون بابت لطفی که دارید
   بله حق با شماست درگیر پروژه های طراحی سایت بودم و سعی میکنم نظم انتشار مقالات رو در سایت حفظ کنم
   پیروز باشید

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین