هدایت بازدیدکننده از صفحه محتوا به صفحه محصول

موضوع: بازاریابی اینترنتی، مقالات

فروش اینترنتی هر روز سخت تر از گذشته می شود و در بین فروشگاههای اینترنتی سایتهایی موفق می شوند که در کسب وکار اینترنتی خود روشهای جدید و آزموده شده ای را استفاده کنند. بازاریابی اینترنتی هر روز در حال تغییر است و مدیران سایتها برای اینکه بتوانند فروش سایت خود را افزایش دهند باید به جدیدترین روشهای بازاریابی اینترنتی مسلط باشند.

در اکثر ایمیلهایی که دریافت می کنم کاربران از من میپرسند که چگونه نرخ تبدیل سایت را افزایش دهیم و فروش اینترنتی را در سایت افزایش دهیم؟

این سوال جوابهای بسیاری دارد که در قالب یک یا چند مقاله قابل گنجایش نیست ، برای همین امروز یکی از بهترین تکنیکهای افزایش نرخ تبدیل را به شما آموزش میدهم.

 

 

تحولات در کسب و کار آنلاین

شرایط امروز اینترنت ایران با چندین سال قبل بسیار متفاوت است . هر روز تعداد فروشگاههای اینترنتی افزایش پیدامی کند ، تعداد افرادی که به اینترنت اطمینان می کنند و کالای خودشان را از اینترنت خریداری می کنند هم روز به روز افزایش پیدا می کند ولی این اطمینان به سایتهای معتبر می باشد و برای اعتمادسازی کار وبسایتها بسیار مشکل شده است. خلاصه فضای کسب و کار اینترنتی و فروش محصولات از طریق اینترنت بسیار رونق پیدا کرده است.

 

آیا تنها داشتن فروشگاه اینترنتی کافیست؟

همانطور که در قسمت قبلی هم گفتیم فروشگاه های اینترنتی بسیار افزایش پیدا کردند و در بین این همه فروشگاه چرا خریدار باید از سایت شما خرید کند؟
بسیاری از مدیران وبسایتها با انگیزه بالا فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی می کنند و چندین میلیون هم هزین همی کنند و در سایتهای مختلفی هم تبلیغات می کنند ولی فروش سایت آنها بسیار ناچیز است و پس از مدتی انگیزه این مدیران هم از بین می رود و دیگر فروشگاه را به حال خود رها می کنند.
اینکه شما یک فروشگاه راه اندازی کنید و محصولاتی را برای فروش اینترنتی قرار دهید کافی نیست . یک وبمستر موفق باید یک بازاریاب اینترنتی موفق باشد . اگر شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید برای پیشرفت کسب و کارتان باید بازاریابی اینترنتی را یاد بگیرید .

 

ساخت وبلاگ در فروشگاه

مردم به دنبال محصولات شما نیستند! مردم به دنبال اطلاعات هستند . محصول را در هر فروشگاهی می توان پیدا کرد . شما باید اطلاعاتی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید که در هر جایی به راحتی به اطلاعات مورد نظر دسترسی ندارد.

اثبات کنید که بازدیدکنندگان برای شما مهم هستند
برای مثال شما یک فروشگاه دارید که محصولات آرایشی را به فروش می رسانید . بهترین کار ممکن این است که در کنار فروشگاه خود یک وبلاگ سازید و مقالات آموزشی با ارزشی را درباره زیبایی منتشر کنید. مثلا مقالاتی که به بازدیدکنندگان کمک کند که از پوست خود بهتر مراقبت کنند.
بازدیدکنندگان عاشق این هستند که به آنها توجه کنید و برای آنها وقت بگذارید و آنها را مهم تلقی کنید و این امر در محیط مجازی با استفاده از ارائه اطلاعات با ارزش امکان پذیر است .

 

هدایت بازدیدکننده از صفحه محتوا به صفحه محصول

 در این روش درباره هدایت یک طرفه صحبت می کنم
به طور مثال شما محتوای آموزشی خود را در زمینه مراقبت بهتر از پوست منتشر کرده اید حالا نوبت آن است که در پائین مقاله خود به بازدیدکننده پیشنهاد دهید که اگر تمایل دارد درباره مراقبت بهتر از پوست بیشتر بداند محصول شما را در این زمینه مشاهده کند. در پائین مقاله عکس محصول را قرار دهید و لینک محصول را بر روی عکس قرار دهید تا بازدیدکننده را به صفحه محصول هدایت کنید.
البته توصیه می کنم در این زمینه زیاد افراط نکنید و در پائین تمام مقالات خود محصولات را پیشنهاد نکنید ، برای اینکه مقالات شما از جنبه آموزشی خارج می شود و بیشتر جنبه تجاری به خود پیدا می کند.

 

 

هدایت بازدیدکننده از صفحه محصول به محتوا

 در این روش درباره هدایت دو طرفه ( رفت و برگشتی ) صحبت می کنم
در صفحه محصول مقاله پیشنهاد دهید ! بله درست خواندید ، مقاله پیشنهاد دهید. امکان دارد بازدیدکننده وارد صفحه محصول شما شود و توضیحات مربوط به محصول را مطالعه کند ولی باز هم متقاعد نشود تا محصول شما را خریداری کند. در اینجاست که شما باید یک یا چند مقاله آموزشی در رابطه با همان محصول را به بازدیدکننده پیشنهاد کنید و به بازدیدکننده بگوئید که اگر برای خرید این محصول تردید دارد می تواند این مقالات را مطالعه کند. در پیشنهاد مقاله هم مثل پیشنهاد محصول عمل کنید و در پائین صفحه محصول مقالات را پیشنهاد کنید و لینک مقالات را در تیتر مقالات قرار دهید تا مخاطب را به صفحات مقالات هدایت کنید.
 حالا نوبت آن رسیده تا مجددا در صفحه مقاله به بازدیدکننده پیشنهاد دهید که اگر متقاعد شده به صفحه محصول برود.
 در این حالت کاربران را در یک حالت رفت و برگشتی قرار می دهید. البته در این روش هم توصیه می کنم افراط نکنید.

 

 

صحبت پایانی

با استفاده از ابزار google analytics می توانید مسیرهای رفت و برگشتی توسط بازدیدکنندگان را مشاهده کنید و متوجه تاثیری گذاری این روشها بشوید. روشی که در این مقاله گفته شد یکی از هوشمندانه ترین استراتژی های بازاریابی درون سایت می باشد. اگر این تکنیک را به طور هوشمندانه در سایت پیاده کنید ، خودتان خواهید دید که فروش سایت شما افزایش پیدا می کند و در نتیجه نرخ تبدیل سایت شما افزایش پیدا می کند.

نویسنده : فرشاد حیدری

منبع : آترین وب

 

در اینجا یک نمونه از انتقال بازدیدکننده از صفحه محتوا به صفحه محصول

من شما را هدایت میکنم به صفحه محصول!

,,, atrinweb telegram
 • سابرینا

  ۰۶ بهمن ۱۳۹۳

  خیلی مطلب خوبی بود عااالی بود، لطفا مطالب بیشتری در این مورد بزارید.

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳

   سلام
   خواهش میکنم نظر لطف شماست
   در حال فعالیت برای بخش رادیو بازاریابی و طراحی محصولات آموزشی هستیم
   فعلا سایت دیر به دیر به روز می شود ولی در آینده به صورت منظم مطالب جدید منتشر می شود

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین