چرا بازدیدکنندگان باید از سایت شما خرید کنند؟

موضوع: کسب و کار اینترنتی، مقالات

آیا می دانید که دلیل شکست بیشتر کسب و کارهای اینترنتی چیست؟ دلایل مختلفی دارد. اما من به یکی از مهمترین دلایل شکست یک کسب و کار اینترنتی می خواهم اشاره کنم تا دید شما نسبت به راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحیح شود و توصیه هایی را به شما بگویم که شما هم با شکست مواجه نشوید.

 

 

یک دلیل مهم شکست یک کسب و کار اینترنتی

سایت آترین وب با موضوع آموزش کسب و کار اینترنتی هستش و خوب خیلی طبیعی هستش که افرادی که علاقه مند هستند تا یک کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کنند با من در تماس هستند. متاسفانه یک دیدگاه اشتباه مشترک را در بین تمام این دوستان می بینم. اغلب این عزیزان در رویای این هستند که یک وب سایت مثل دیجیکالا راه اندازی کنند. من یک سوالی از این دوستان می پرسم ! چرا مردم باید از یک سایت مثل دیجیکالا خرید نکنند و از سایت شما خرید کنند؟

شما باید یک وجه تمایز داشته باشید تا کسانی که می خواهند خرید اینترنتی انجام دهند ، سایت شما را انتخاب کنند. دقیقا یکی از دلایلی اصلی که دیگران ترغیب بشوند تا از شما خرید کنند وجه تمایز می باشد. شما چه برتری نسب به رقبایتان دارید؟

 

 

 

به این سوالات پاسخ دهید

 1. آیا نسبت به رقیبانتان کالا را زودتر به دست مشتری می رسانید؟
 2. آیا قیمتهای شما نسبت به رقیبان بهتر است؟
 3. آیا کیفیت محصولات شما بهتر است؟
 4. آیا به بسته بندی محصولات اهمیت می دهید؟
 5. آیا گارانتی بهتری ارائه می دهید؟
 6. خودتان را به جای خریدار بگذارید؟

 

اگر خودتان بخواهید از سایتی خرید کنید چه ویژگی هایی برای شما مهم خواهد بود؟ قیمت یا کیفیت؟ سرعت ارسال کالا؟ گارانتی کالا؟ بسته بندی؟

 

 

گرافیک سایت شما در چه وضعیتی می باشد؟

گرافیک سایت می تواند نقش مهمی را در موفقیت کسب و کار اینترنتی شما داشته باشد.  گرافیک سایت هرچقدر ساده تر باشد حرفه ای تر به نظر می رسد. برخی از سایتهایی را دیدم که ظاهر بسیار زیبایی دارند. اسلایدشوهای تمام صفحه دارند و مثلا وقتی نشانه گر موس را بر روی قسمتهای خاصی از سایت می بریم اتفاقات عجیبی می افتد! دوستان تجربه ثابت کرده که هرچقدر سایت افکتهای کمتری داشته باشد درصد جذب بالاتری خواهد داشت. شاید سایتهایی که خیلی بر روی گرافیک تمرکز می کنند و از افکتهای خاصی استفاده می کنند در نگاه اولیه زیبا به نظر برسند اما سایت شما زمانی می تواند فروش ایجاد کند که بتواند یک رابطه مداوم و پایداری را با بازدیدکننده برقرار کند.

 

این رابطه مستمر و پایدار نیازمند زمان می باشد. شما نباید انتظار داشته باشید کسانی که برای اولین بار وارد سایت شما می شوند از سایت شما خرید کنند. بازدیدکنندگان زمانی جرات پیدا می کنند از سایت شما خرید کنند که مدتی با سایت شما آشنا باشند و احساس راحتی و اعتماد در سایت شما داشته باشند. اما رابطه این قضیه با گرافیک در چیست؟

گفتیم برای اینکه بازدیدکننده بخواهد از سایت شما خرید کند باید مدتی با سایت شما ارتباط داشته باشد ، چندین بار به سایت شما سر بزند تا از سایت شما خرید کند. حالا زمانیکه گرافیک سایت شما خیلی پیچیده و رنگی باشد بازدیدکننده بعد از چندبار مراجعه به سایت شما ، از گرافیک سایت خسته می شود و احساس راحتی کمتری می کند ، در نتیجه کم کم از سایت شما فاصله می گیرد.

 

چرا بازدیدکنندگان باید از سایت شما خرید کنند؟

 

 

اما اگر سایت شما یک گرافیک ساده ، خلوت و حرفه ای را داشته باشد ، بازدیدکننده هیچ وقت از ظاهر سایت شما خسته نمی شود آن احساس راحتی که دربارش صحبت کردیم از بین نمی رود و در نتیجه نه تنها از سایت شما فاصله نمی گیرد، بلکه رابطه خودش را با سایت شما قوی تر می کند و احتمال اینکه از سایت شما خرید کند به شدت افزایش پیدا می کند.[quote font=”palatino” font_size=”13″ align=”left” bgcolor=”#fffd69″ color=”#000000″ bcolor=”#” arrow=”yes”]نکته :‌ منظور از گرافیک ساده این نیست که گرافیک سایت شما زیبا نباشد! زیبایی در سادگی می باشد. اگر نگاهی به ۱۰۰ سایت برتر دنیا بندازید خواهید دید که گرافیک های بسیار ساده ای دارند و از تعداد رنگهای بسیار کمی استفاده می کنند.[/quote]

 

فرض کنید دیوار اتاق خواب خودتان را به رنگ آبی آسمانی در می آورید. در نگاه اولیه بسیار زیباست اما پس از چندین ماه دیگر تکرای و خسته کننده می شود. حالا در نظر داشته باشید دیوار اتاق خواب شما به رنگ سفید باشد. در نگاه اولیه شاید جذابیت دیواری که رنگ آبی آسمانی دارد نداشته باشد اما هیچ وقت هم شما را خسته نمی کند.

 

خریدهای اینترنتی معمولا در بازه های زمانی بلند مدت انجام می شود ، پس ظاهر سایت شما هم باید به گونه ای باشد تا در بلند مدت بتواند کاربران را جذب کند.

 

محصول و خدمات شما چه سودی برای خریدار خواهد داشت

محصولات شما باید یک سود و حس خوب را در خریدار ایجاد کند. باید در سایتتان به این موضوع اشاره داشته باشید که محصول شما چه منفعتی را برای خریدار در بر خواهد داشت. باید به این نکته اشاره داشته باشید که بازدیدکننده چه منفعتی را به دست خواهد آورد اگر از سایت شما خرید کند. ممکن است محصولات شما را سایتهای دیگری هم برای فروش داشته باشند. در اینجاست که شما باید به برتری های خود نسبت به رقبا اشاره کنید. البته یک فیلم آموزشی هم در رابطه با چرا دیگران از سایت شما خرید نمی کنند؟ در سایت آترین وب منتشر شده که توصیه میکنم حتما مشاهده کنید.

 

 

صحبت پایانی

سایتهای زیادی آمدند و رفتند ، تنها برخی از آنها موفق شدند درآمدهای خوبی را بدست آورند و هر روز وسعت خود را در بازار بیشتر کردند. به بخشهایی از بازار وارد شوید که در اینترنت ضعیف کار کردند. اگر مدیر یک سایت هستید ، از همین الان وجه تمایزهای خود را شناسایی کنید و در سایتتان به آنها اشاره کند. اگر هم وجه تمایزی ندارید . حتما تلاش کنید تا وجه تمایزهایی را ایجاد کنید. اگر هم اول راه هستید و می خواهید یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید حتما وجه تمایزهایی را در تفکرات خود داشته باشید تا زمانیکه کسب و کار خانگی یا آنلاین خود را راه اندازی کردید با مشکل فروش پایین مواجه نشوید.

 

نویسنده : فرشاد حیدری

منبع : آترین وب

اگر شما از این مطلب راضی بودید لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اینکار کمتر از ۱ دقیقه وقت شما را می گیرد. لینک اشتراک گذاری در پایین همین پست موجود است.
,, atrinweb telegram
 • محمدرضا

  ۱۴ شهریور ۱۳۹۴

  واقعاعالی بودباتشکر…
  مقالاتی که میزاریداکثرامکمل محصولاتی است که خریداری شده ان.وحتی باخوندن مقالات محصولات شماروبهترمتوجه شدم…
  به امیدموفقیت همه مخصوصاجناب حیدری درکسب وکاراینترنتی

  محصول آموزش کسب وکاراینترنتی نکات بسیارعالی داردحتمابخریدونکاتی که داخلش گفته میشه پیگیری کنیدوکسب وکارتون روراه اندازی کنید
  یاعلی

 • محمدرضا

  ۲۴ تیر ۱۳۹۴

  سلام. تمام مقالاتت عالین.
  نکته خیلی مهمی تو گرافیک گفتی. واقعا سادگی خیلی مهمه.
  من قبل شما وارد یک سایت با همین مضامین شده بودم. ولی خیلی شلوغ پلوغ بود و گیج کننده.
  با سیات شما و مقالاتش خیلی راحت تر ارتباط گرفتم و بیشتر موندم.
  اینکه در انتها کاربر رو به مقاله دیگه ارجاع می دی کار خیلی خیلی بیستیه. همین طور من سلسله وار مثل سریال هاداری منو می کشونی از این مقاله به اون مقاله. همشون هم غنی هست.
  لذت می برم.

 • مریم

  ۱۰ تیر ۱۳۹۴

  سلام
  تشکر از مقاله خوبتون
  من واقعا دوست دارم در زمینه کسب وکار اینترنتی کار کنم ولی کمی سر در گمم و نمی دونم در حال حاضر حتی برای شروعش چیکار کنم؟راستش کمی ترس دارم لطفا راهنماییم کنید.

  • فرشاد حیدری

   ۱۰ تیر ۱۳۹۴

   سلام به شما دوست گرامی
   درخواست شما بسیار کلی هستش و در حال حاضر فرصت نمی کنم جواب تمام دوستای خوب آترین وب را بدهم
   به شما توصیه میکنم فیلم آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی را خریداری کنید . در این فیلم آموزشی اطلاعات بسیار با ارزشی هستش که حاصل سالها تجربه من در زمینه کسب و کار اینترنتی هستش

 • رضا

  ۰۵ خرداد ۱۳۹۴

  سلام
  من با سیستم همکاری در فروش کارکو شروع کردم
  الان تو دو سایت پر بازدید (بازدید نسبتا بالا) تبلیغ کردم
  ولی هنوز هیچ سفارشی برای من ثبت نشده!
  چیکار کنم که آمار بازدیدم بالا بره و مشتری ها هم از فروشگاه من خرید کنن؟!

  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ خرداد ۱۳۹۴

   سلام به رضا عزیز
   شما با این روش هزاران نفر را هم روزانه وارد سایت خود کنید نمی توانید فروش خوبی را داشته باشید
   توصیه می کنم یک سایت مستقل ایجاد کنید.
   فروش در سایت مستلزم ابزارهای مختلف و همچنین روشهای مختلف می باشد و باید مدام بر روی روش مختلف بازاریابی اینترنتی تمرکز داشته باشید
   سایت شما هیچ قابلیت بازاریابی ندارد و قطعا با این وجود دلیلی هم وجود نحواهد داشت تا دیگران از سایت شما خرید کنند!
   البته از دست من ناراحت نشوید. نگاه من به صورت یک نقد و بررسی بود
   پیروز باشید

   • رضا

    ۰۶ خرداد ۱۳۹۴

    چطوری یک سایت مستقل ایجاد کنم؟
    من که محصولاتی برای فروش ندارم
    ولی با سیستم جوملا آشنایی خوبی دارم
    یعنی برای اینکه همین سایت ( سیستم همکاری در فروش) هم فروش داشته باشه راهی نیست؟!

    ممنون

    • فرشاد حیدری

     ۰۶ خرداد ۱۳۹۴

     دوست عزیز با همان جومولا یک سایت مستقل ایجاد کنید
     با عمده فروشان صحبت کنید تا کالای شما را تامین کنند
     حتما نیازی نیست که محصولات را خریداری کنید. می توانید با عمده فروشان صحبت کنید
     وقتی فردی می خواهد از یک سایتی خرید کند باید به آن سایت اعتماد داشته باشد باید چند وقت با آن سایت در ارتباط باشد تا اعتماد کند و خرید کند. اینکه شما محصولات را در سایتهای دیگه تبلیغ کنید و انتظار داشته باشید افرادی تبلیغ شما را ببینند و سریعا وارد سایت شما بشوند و از سایت شما خرید کنند و شما ثروتمند بشوید یک رویای بیش نیست!
     اگر هم بتوانید از طریق سیستم های همکاری در فروش ، فروشی را ایجاد کنید این درآمدها به اندازه ای نخواهد بود که شما را به خواسته هایتان برساند
     موفق باشید

 • حسن علیزاده

  ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

  با تشکر از مقاله خوبی که ارائه نمودید.
  سوالی که برای من مطرح است، این است که اگر بخواهم سایت خود را در شش موردی که اشاره کردید، بهتر کنم. معمولا (البته نه همیشه) پای هزینه ها به میان می آید. اگر بتوانید راهنمایی کنید که افراد بتوانند از صفر کاری را شروع کنند، ممنون می شوم. در بین سایتهایی که کسب و کار اینترنتی را آموزش می دهند، کمتر چنین چیزی را پیدا می کنم. حتی کتابهای رابرت کیوساکی که در مورد هوش مالی بهترین است، نیز خیلی کلی گویی کرده است، طوری که در عمل دچار سردرگمی می شوم.
  لطفا در هر آموزشی که ارائه می شود با مثالهای دقیق و کابردی مدیریت مالی نیز آموزش داده شود.
  با تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام به حسن علیزاده عزیز
   ممنون که نظر خود را بیان کردید
   ببینید چون هر نوع کسب و کاری متفاوت می باشد نمی توان یک نسخه را ارائه کرد و گفت که همه از این نسخه استفاده کنند
   برای همین در مقالات این چنینی مسیر درست مطرح می شود تا افراد دیدگاه خود را اصلاح کنند و دید اصولی تری نسبت به کسب و کار داشته باشند
   اگر بخواهیم درباره قدم به قدم این مسائل توضیح بدهیم که در یک یا چند مقاله قابل گنجایش نیست
   در مطالب بعدی سعی می شود تا مثال های کاربردی مطرح شود
   پیروز باشید

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین