چه نوع کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنم؟

موضوع: کسب و کار اینترنتی، مقالات

در این مقاله می خواهم به مهم ترین سوال شما پاسخ بدهم. اکثر دوستانی که به من ایمیل می زنند سوال مشترکی دارند و اکثر دوستان می پرسند که چه نوع کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند؟ می دانم خیلی وقت هستش که دوست دارید یک کار اینترنتی راه اندازی کنید اما دنبال یک ایده می گردید و داشتن یک ایده خوب ذهن شما را خیلی درگیر کرده است.

برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، ذهن خود را درگیر ایده نکنید!

داشتن یک ایده خوب خیلی می تواند به شما کمک کند اما من میخواهم به شما بگم که چگونگی اجرای کار بسیار مهم تر از ایده می باشد. بر خلاف خیلی از جاها که مطرح می کنند ایده باید داشته باشید من به شما میگم که خیلی ذهن خودتان را درگیر ایده نکنید!

 

ایده کسب و کار اینترنتی

 

بیایید با هم یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم!

فرض کنید یک ایده خیلی خوبی برای کسب درآمد از اینترنت دارید.

آیا یک نفره می توانید آن ایده را اجرایی کنید؟
آیا سرمایه کافی برای پیاده سازی ایده خود را دارید؟
آیا سرمایه کافی برای تبلیغات و بازاریابی را دارید؟ 

 
قبل از اینکه بخواهید ایده ای را در سر بپرورانید بهتر است که به سوالات بالا پاسخ دهید. اگر جواب شما مثبت است که خیلی خوب است و همچنان به فکر یک ایده ناب باشید. برای داشتن ایده هم می توانید ایده های خارج از ایران را در داخل ایران اجرا کنید. سایتهای تخفیف گروهی که چند سالی است در ایران راه اندازی شدند ایده جدید نبودند و قبلا نمونه های خارجی موفقی در این زمینه بود و صاحبان سایتهای تخفیف گروهی فقط آمدند همان ایده را برای اولین بار در ایران اجرایی کردند و هزینه فوق ایعاده بالایی را برای تبلیغات پرداخت کردند.


اگر می خواهید ایده ای را اجرایی کنید چند راه پیش رو دارید
۱- ایده کاملا جدیدی داشته باشید
۲- ایده ای را اجرایی کنید که نمونه های مشابه خارجی موفق دارد و تا به حال در ایران اجرا نشده است
۳- ایده های موجود داخل کشور را که بسیار موفق عمل می کنند را مدل بهینه تر و خلاقانه تری اجرا کنید

 

مدل بهینه تر کسب و کارهای اینترنتی 

 

سایتهای تخفیف گروهی که امروزه درآمد خارج از تصور شما را دارند ، فقط ایده خارجی را در ایران برای اولین بار پیاده کردند و البته ده ها میلیون در هر ماه هزینه تبلیغات پرداخت کردند.


هر روز که می گذرد تعداد کسب و کارهای اینترنتی بیشتر می شود و کسب و کار اینترنتی که ایده جدیدی دارد ، برای دیده شدن نیازمند تبلیغات قدرتمند می باشد. شاید اگر چندین سال پیش اقدام می کردید کار برای دیده شدن راحت تر بود.

باور من بر این است که کسب و کار اینترنتی که می خواهد با یک ایده جدید وارد شود بهتر است که به صورت تیمی اداره شود. نیروی متخصص در زمینه برنامه نویسی و همچنین بازاریابی اینترنتی باید داشته باشد و کسی که اصلا تجربه مدیریت یک سایت ساده را هم ندارد بهتر است که به صورت تک نفری اقدام به یک کسب و کار آنلاین با ایده جدید نکند.

 

 

فروش محصولات در اینترنت
من برای افرادی که می خواهند به صورت تک نفره و یا چند نفره راه اندازی بشود ، بسیار این مورد را توصیه می کنم. برای اینکه شما بر مبنای ایده جلو نمی روید و احتمال شکست شما کمتر می شود. چون هر ایده ای به موفقیت نمی رسد ، حتی اگر نیروی متخصصی هم داشته باشد. فروش محصولات نیاز به نیروی متخصص ندارد.


بگذارید با هم یک سایت که قرار است محصولاتی را در اینترنت به فروش برساند را بررسی کنیم
در قدم اولیه باید بازار هدفمان را مشخص کنیم و ببینیم آیا محصولاتی که مد نظر ما هستش را می توان به صورت اینترنتی به فروش برسانیم. در قدم بعدی باید محصولاتی را خریداری کنیم و یا با عمده فروشان و یا تولید کنندگاه صحبت کنیم که کالا را برای ما تامین کنند. یعنی به اینصورت باشد که وقتی شخصی وارد سایت ما شد و کالایی را سفارش داد ما از طریق عمده فروش ، محصول را به دست مشتری برسانیم. در رابطه با نحوه ارسال کالا و دریافت وجه در دی وی دی آموزشی کسب و کار اینترنتی به خوبی توضیح دادم.

 

 فروش محصولات در اینترنت

 


طراحی سایت برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خودمان

امروزه با وجود سیستم قدرتمند وردپرس دیگر برای طراحی یکی سایتی که بتوانید محصولاتی را در آن به فروش برسانید ، نیازی نیست که برنامه نویسی بلد باشید. من در دی وی دی آموزشی طراحی سایت بدون دانش برنامه نویسی نحوه پیاده سازی یک سایت را آموزش دادم. خوب در نظر بگیرید که تا به اینجای کار برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی که نیازمند یک سایت هستید می توانید حتی خودتان سایتتان را راه اندازی کنید و چندین میلیون تومان در این زمینه صرفه جویی می کنید.

 

طراحی سایت 

بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی

باید برای فروشگاه خود به بازاریابی اینترنتی بپردازید و اگر بودجه کافی را دارید باید تبلیغات اینترنتی را هم انجام دهید.
نکته خیلی مهم : فروشگاههای اینترنتی بسیار زیادی در اینترنت هستند که شاید محصولات شما هم مشابه با محصولات سایتهای دیگر باشد. از خودتان یک سوال حیاتی بپرسید و آن اینکه چرا خریداران باید بین شما و فروشگاه رقیبتان باید از شما خرید کند؟
باید یک جواب منطقی و قابل قبول داشته باشید. آیا ارزان تر می فروشید؟ آیا گارانتی بهتری دارید؟ یک مقاله ای در سایت منتشر شده با نام چرا بازدیدکنندگان باید از سایت شما خرید کنند؟ توصیه میکنم حتما آن مقاله را هم بخوانید تا دید شما نسبت به این قضیه باز تر شود.

 

 تبدیل بازدیدکننده به مشتری

 

تبدیل مهارت به ثروت
یکی از روشهای کسب درآمد از اینترنت تبدیل مهارت به ثروت می باشد. منظورم محصولات آموزشی می باشد یعنی دقیقا کاری که خود من انجام می دهم. من با راه اندازی سایت آترین وب درآمد خیلی خوبی را برای خودم ایجاد کردم و روز به روز هم این درآمد افزایش پیدا می کند. من چند سوال می خواهم از شما بپرسم!

 • در چه زمینه ای استعداد دارید؟
 • به چه مهارت هایی علاقه مندید؟


همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و تمام استعدادها ، علاقه مندی های خود را بنویسید. بعد خوب فکر کنید و ببینید که مهارت و علاقه شما در کدام مورد بیشتر است. حالا باید این مهارت خودتان را به ثروت تبدیل کنید. نیازی نیست که مهارت شما خیلی تخصصی و پیچیده باشد. از ساده ترین ها هم می شود شروع کرد. مثلا شما به آشپزی علاقه مند هستید. نیاز نیست که اطلاعات خیلی تخصصی در این زمینه داشته باشید! کافیست یک سایت راه اندازی کنید در زمینه آشپزی  و از طریق سایتتان آموزشهای آشپزی تهیه کنید و بادیگران به اشتراک بگذارید و در کنار همین آموزشها کم کم آموزشهای تخصصی تر و حرفه ای تر را در قالب یک محصول به فروش برسانید. البته من آشپزی را مثال زدم. باید اندازه بازار را هم در نظر داشته باشید.


دقیقا کاری که من در آترین وب انجام می دهم
من سالها در این زمینه تجربه دارم. به انواع روشهای بازایابی اینترنتی و همچنین انواع زبانهای برنامه نویسی سایت تسلط دارم اما از بین تمام روشهای موجود آمدم تبدیل مهارت به ثروت را انتخاب کردم. من که طی این سالها تجربیات زیادی بدست آوردم و میلیونها تومان در این سالها هزینه کردم و آزمون و خطاهای زیادی را در این زمینه انجام دادم با خودم گفتم که این آموخته های خودم را از طریق سایت آترین وب با شما به اشتراک بگذارم. من میخواستم یک سایت آموزشی دیگر راه اندازی کنم با موضوع دیگر ، اما علاقه بسیار زیاد من به آموزش کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی باعث شد تا سایت آترین وب را راه اندازی کنم.

 

تبدیل مهارت به ثروت 

من دقیقا می توانستم یک سایت دیگر راه اندازی کنم و تمام مهارتهای بازاریابی اینترنتی خودم را برای سایت خودم به کار ببرم و به دیگران آموزش ندهم!. نزدیک ۸ سال پیش که من شروع کردم به اجرای انواع روشهای کسب درآمد از اینترنت ، به اینصورت نبود که سایتهایی باشند تا کسب و کار اینترنتی را آموزش بدهند. برای همین مجبور بودم تا خیلی از این روشهای را خودم تجربه کنم ، سرمایه و وقت خودم را هدر بدهم تا متوجه بشوم چه روشی درست است و چه روشی اشتباه است. پس شما اگر می خواهید یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید چند قدم از زمانی که من می خواستم کسب و کار اینترنتی خودم را ایجاد کنم جلوتر هستید.


افزایش بازدید سایت بدون هزینه تبلیغات
روزهای اولی که سایت آترین وب را راه اندازی کرده بودم درباره افزایش بازدید سایت یک مقاله نوشته بودم با عنوان روشهای کاملا عملی و ساده برای افزایش بازدید سایت که می توانید آن را هم مطالعه کنید. من در اینجا اشاره کوتاهی به افزایش بازدید سایت می کنم.

من برای جذب بازدیدکننده سایت آترین وب چه کاری انجام دادم؟ من بدون اینکه یک ریال برای تبلیغات هزینه کنم ، رفتم در تالارهای تخصصی ثبت نام کردم و وقتی در سایت آترین وب مقاله ای را منتشر میکردم ، چند روز بعد همان مقاله را در تاپیک های مربوط به موضوع کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی منتشر میکردم و آدرس سایتم را هم در قسمت امضاء خودم قرار دادم و از این طریق خیلی از افراد وارد سایت من می شدند و با سایت من آشنا شدند.

شاید شما هم یکی از آن افرادی باشید که از طریق تالارهای گفتگو با سایت آترین وب آشنا شدید. علاوه بر اینکه مطالب خودم را در انجمنهای گفتگو منتشر میکردم ، در بحثهای تخصصی هم شرکت میکردم و به سوالات کاربران پاسخ میدادم و از این طریق هم مهارت خودم را به دیگران نشان میدادم.

  

لازم میدانم نکته ای را درباره امضاء در تالار گفتگو به شما بگویم
وقتی شما در یک تالار گفتگو ثبت نام می کنید ، در قسمت تنظیمات پروفایل یا همان تنظیمات کاربری یک بخشی دارد به نام ویرایش امضاء ، شما می توانید در قسمت امضاء متن دلخواه و آدرس سایت خود را درج کنید. حالا هر وقت در آن انجمن به یک سوال پاسخ می دهید لینک سایت شما هم در پایین پاسخ شما نمایش داده می شود و حالا در نظر بگیرید که وقتی در این انجمنها فعال باشید و به سوالات زیادی به مرور زمان پاسخ دهید. با هر بار پاسخ شما لینک سایت شما هم به نمایش در می آید و افراد زیادی به سایت شما مراجعه می کنند.
توجه : باید در تالارهایی ثبت نام کنید که موضوع آنها مشابه با موضوع سایت شما باشد و یا اینکه تاپیکهایی را با موضوع مشابه سایت شما داشته باشند تا بتوانید افراد علاقه مند به موضوع کسب و کارتان را وارد سایت کنید.


به کسب و کار اینترنتی خود زمان بدهید!

انتظار نداشته باشید که از همین فردا یک سایت راه اندازی کنید و محصولاتی را در سایت قرار دهید و افرادی وارد سایت شما بشوند و از سایت شما خرید کنند. مهم ترین عامل فروش در یک وب سایت ، اعتمادسازی می باشد. اعتمادسازی هم نیازمند زمان می باشد. هر کسی که با سایت شما آشنا می شود باید چند ماه بهش زمان بدهید تا به شما اعتماد کند و جسارت این را به خرج دهد تا از سایت شما خرید کند.


به کسب و کار اینترنتی خودتان زمان بدهید

 

پیشنهاد آترین وب ، برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

به نظر من اگر شما هم در زمینه ای که مهارت و علاقه دارید اگر یک سایت آموزشی راه اندازی کنید ، هم ریسک کمتری دارید و هم در کوتاهترین زمان ممکن به نقطه سودآوری می رسد و دیگر شما مجبور نخواهید بود برای دیگران کار کنید. اگر در زمینه ای که مهارت دارید یک سایت آموزشی راه اندازی کنید و مطالب با ارزشی را ارائه کنید و کارهای بازاریابی اینترنتی و اعتمادسازی را هم در سایت خودتان به خوبی انجام دهید ، به اندازه ای می تواند برای شما درآمد داشته باشد که شما را به تمام خواسته هایتان برساند.


فایل صوتی آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

 

صحبت پایانی
دوستان زیادی که با من در ارتباط هستند اکثرا سردرگم هستند که چه نوع کسب و کاری راه اندازی کنند. بازار هدف خود را انتخاب کنید.(اندازه بازار را در نظر داشته باشید که آیا ارزش داد یا خیر). یک برنامه ریزی ساده را تدوین کنید. تعیین کنید که آیا می خواهید محصولات را خریداری کنید و یا با عمده فروشان همکاری کنید. اگر هم می خواهید مهارت خودتان را به ثروت تبدیل کنید حتما مهارتهای خودتان را برسی کنید. یک وب سایت راه اندازی کنید و برای سایت خود بازاریابی کنید.

نویسنده : فرشاد حیدری

منبع : آترین وب

 

نظر شما درباره راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟ نظر خودتان را بنویسید تا دوستان دیگر هم در بحث شما شرکت کنند و با هم یک تبادل نظر داشته باشیم
,, atrinweb telegram
 • نادر

  ۰۱ خرداد ۱۳۹۶

  فوق العاده بود

  • فرشاد حیدری

   ۰۱ خرداد ۱۳۹۶

   سلام نادر عزیز
   ممنون بابت همراهی شما
   موفق باشید

 • سندباد

  ۲۸ دی ۱۳۹۵

  ممنون از مطالب مفیدتون حتما مثمر ثمر برای کسب و کار من می باشد

 • علیرضا

  ۳۱ مرداد ۱۳۹۵

  سلام متاسفانه این فایل صوتی هم اجرا نمیشود؟

  • فرشاد حیدری

   ۰۱ شهریور ۱۳۹۵

   سلام علیرضا گرامی
   ممنون که اطلاع دادید
   مشکل برطرف می شود
   پیروز باشید

 • مهدی

  ۰۸ مرداد ۱۳۹۵

  سلام درآمد از طریق تبلیغ برای سایتهایی مثل سایت شما ماهیانه چقدر است. اگر مایل به صحبت در مورد سایت خود نیستید یه سایت دیگه رو مثال بزنید مثل یک پزشک نت استارت یک ادمین و… مخصوصا الان که اکثر تبلیغات کلیکی شده. ممنون میشم اگه یه تخمین از درآمد بزنید. تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۹ مرداد ۱۳۹۵

   سلام مهدی عزیز
   ممنونم که نظرت خودتان را به اشتراک گذاشتید اما بهتر است درباره سایتهای دیگر من نظری ندم
   پیروز باشید

 • محمد

  ۰۶ مرداد ۱۳۹۵

  از سایتتون ممنون دید منو خیلی باز کرد.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مرداد ۱۳۹۵

   سلام محمد گرامی
   سپاس از اینکه نظرتان را نوشتید
   پیروز باشید

 • ramin

  ۲۸ خرداد ۱۳۹۵

  این فایل صوتی پخش نمیشه

 • محسن

  ۰۶ خرداد ۱۳۹۵

  باسلام
  جناب حیدری من یک ایده برای کسب و کار اینترنتی دارم می خواستم بدانم آیا این ایده را باید قبل از اجرا در سازمان یا موسسه ای به ثبت برسانم یا خیر؟

 • ابوالفضل

  ۱۴ فروردین ۱۳۹۵

  سلام
  وقت بخیر
  من میخام یک فروشگاه اینترنتی همواره تخفیف راه اندازی کنم.
  ابتدا میخام با فروش لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر شروع کنم
  سرمایه اولیه هم حدود ۸ میلیون تومان هست
  نمیدونم برام سود آور هست یانه؟
  ممنون میشم کمک کنید
  بخش مشاوره هم دارید؟

 • راحله

  ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

  راستی ببخشید در رابطه با تالارهای گفتگو من متوجه نشدم به عنوان مثال برای زبان من کجا عضوبشم
  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

   سلام
   تالارهای گفتگو مربوط به زبان انگلیسی می توانید فعالیت کنید

 • راحله

  ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

  باسلام
  لطفاطریفه ساخت محصولات آموزشی را یاد بدهید مثلا من میخوام یک ویدنو در باره جگونه لغات انگلیسی رابدون فراموشی باد بگیریم بسازم ولی نمیدونم از کجا باید شروع کرد واصلا به چه نرم افزارای برای ساختش نیاز دارم
  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به راحله گرامی
   آموزش دادن محصولات آموزشی طوری نیست که من بتوانم در قالب یک مقاله به آن اشاره کنم اما سعی میکنم یک آموزش در این زمینه در سایت قرار بدم

 • ehsan

  ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

  با سلام
  من چند هفته ای هست که با سایت شما آشنا شدم سایت خیلی خوبی دارید من تا حالا برای کسب درآمد از اینترنت تلاش زیادی کرده ام ولی هنوز موفقیت چندانی کسب نکرده ام ولی ناامید نمیشم چون به کسب و کار اینترنتی علاقه ی زیادی دارم …براتون آرزوی موفقیت می کنم مطالب سایت شما کمک زیادی به من کرد انشاءالله از این به بعد سایت شما رو دنبال می کنم.

 • رضا

  ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

  سلام بسیارعالی بود.
  بنده میخوام یه سایت بزنم واموزش های مربوط به اون کارروازاساتیدی که میشناسم داخل سایت بزارم.واین هاصوتی هستش…..نظرتون چیه؟میتونیم صوت هارودرقالب یه نرم افزاراندرویدهم درست کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  • فرشاد حیدری

   ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به رضا گرامی
   بله می توانید یک سایت راه اندازی کنید و آموزش اساتید مختلف را (البته با رعایت حق کپی رایت) در سایتتان منتشر کنید
   استفاده از نرم افزار اندروید هم بسیار خوب می باشد
   موفق باشید

 • احمد

  ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

  سلام
  مقاله عالی بود. فقط اگه میشد فایل صوتی رو دانلود کرد بهتر میشد.
  ممنون

 • زهرا

  ۱۹ مرداد ۱۳۹۴

  سلام و خسته نباشید. در زمینه ای که من مهارت دارم رقبای زیاد وبزرگی وجود داره به نظرتون میشه در اون زمینه کسب وکار موفقی داشت؟
  در مورد علاقه ای که داریم :ایا در ایران خریداری برای این جور چیز ها وجود داره ؟ (ایرانی ها بیشتر برای احتیاجاتشون خرج می کنند )چه طوری واز کجامیشه فهمید وضع بازار در زمینه مورد علاقه ما چه طوری هست ؟

 • ehsan

  ۱۸ تیر ۱۳۹۴

  من چطوری میتونم عضو سایت شما شم؟

  • فرشاد حیدری

   ۱۸ تیر ۱۳۹۴

   سلام به احسان عزیز
   قالب سایت به تازگی عوض شده و در حال انجام دادن یک سری تغییرات هستیم
   متاسفانه الان امکان عضویت نیست اما طی چند روز آینده مجددا عضوگیری سایت فعال می شود
   بابت شکیبایی شما ممنونم

 • نفیس

  ۱۰ تیر ۱۳۹۴

  با سلام من فقط در نوشتن تخصص دارم. ناراحتم از اینکه نمیتونم از ین طریق کسب و کار اینترنتی داشته باشم!
  شما ایده ای در این زمینه به ذهنتون میرسه

  • فرشاد حیدری

   ۱۰ تیر ۱۳۹۴

   سلام به شما دوست گرامی
   اگر در زمینه ای مهارت و یا علاقه دارید یک سایت راه اندازی کنید و نوشته های خودتان در همان موضوع را تبدیل به محصولات صوتی ، تصویری ، کتاب الکترونیک کنید
   پیروز باشید

 • زهرا

  ۰۳ تیر ۱۳۹۴

  سلام
  فایل های صوتی وتصویری را نمی تونم باز کنم وببینم ؟ مشکل از چیه؟

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ تیر ۱۳۹۴

   سلام
   از جدیدترین ورژن مرورگر گوگل کروم استفاده کنید
   پیروز باشید

 • محمد

  ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

  سلام
  آقای حیدری یعنی می فرمائید فروش کالا یا خدمات در وب بیشتر و بهتر نتیجه می ده؟

  • فرشاد حیدری

   ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

   بله بهتر جواب میدهد
   سایتهایی هستند که از طریق تبلیغات درآمدهای فوق العاده ای دارند اما اگر می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید که به واسطه جذب تبلیغات درآمد کسب کنید خیلی جوابگو نخواهد بود
   پیروز باشید

 • محمدرضا

  ۲۵ خرداد ۱۳۹۴

  سلام آقای حیدری
  ممنون از مطالب خوبتون
  می خواستم نظرتون رو در مورد وبلاگ بدونم
  بله یک وبلاگ ساده و رایگان
  آیا می شه با یک وبلاگ ساده به درآمدی مثلا ماهیانه ۲ میلیون تومان در ماه دست یافت؟
  حالا این وبلاگ بنظرتون در چه زمینه ای باشه خوبه؟
  تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

   سلام به محمدرضا عزیز
   بله با یک وبلاگ ساده هم می توانید درآمد بسیار بالایی داشته باشید
   اما با وبلاگ کار به مراتب سخت تر هستش
   ۱- به خاطر اعتمادسازی
   ۲- سئو ضعیف تر نسبت به وردپرس
   یعنی اگر بخواهید با وبلاگ درآمدزایی کنید باید خیلی خیلی تلاش کنید
   اینکه وبلاگ در چه زمینه ای باشه دیگه بستگی به خود شما داره!
   پیروز باشید

   • محمد

    ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

    سلام عزیز
    اعتماد سازی برای وبلاگی هم که فروش کالا نداره لازمه؟
    من منظورم از وبلاگ، وبلاگی هست که مطلب آموزشی تخصصی بزاره و از طریق بازدید کسب در|آمد کنه
    آخه وبلاگ بهتر از یک سایت وردپرسی نوپا بالا می یاد و خوانندگان هم حس بهتری بنظرم دارن برای مطالعه و کامنت گذاشتن
    تشکر

    • فرشاد حیدری

     ۲۶ خرداد ۱۳۹۴

     سلام
     دوست گرامی اگر چشم انتظار این هستید که آمار بازدید وبلاگتون افزایش پیدا کنه و از طریق تبلیغات درآمدزایی کنید باید بگم که وقت خودتان را با این روش هدر ندهید
     پیروز باشید

 • علی

  ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

  سلام آقا فرشاد خیلی خیلی ممنون به خاطر نظرات و پیشنهاداتی که گذاشتید خیلی بهم کمک کرد . یه سوال داشتم :من میتونم در زمینه ی فروش جوانه ی دانه های مختلف فعالیت خوبی داشته باشم حتی قبلا هم این کار را به صورت مختصر در میان خانواده انجام دادم ولی نتیجه ی خوبی نگرفتم ؟ حالا که میخواهم به صورت اینترنتی به فروش برسانم نظرتان چیست ؟ لطفا پاسخ دهید

 • علی یاحقی

  ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

  سلام آقای حیدری عزیز
  من در سیستم همکاری در فروش پایگان عضو هستم، چطور میشود بهترین عملکرد را داشته باشیم و از این طریق درآمد بالا داشته باشیم؟
  با عرض پوزش از این سوال، نمی دونم اطلاعات کافی از این سایته داری یا نه؟ یک فروشگاه اینرنتی آماده در اختیارت می گذارد که تقریبا از کنترل ما خارجه! و برای بهینه کردن اون تقریبا اراده ای نداریم. یعنی تصور من اینه شاید اشتباه می کنم!
  اگه میشه در این زمینه راهنمایی کنید. چون تقریبا سرمایه ای لازم نداریم.

  • فرشاد حیدری

   ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

   سلام به علی عزیز
   توصیه میکنم یک سایت مستقل ایجاد کنید و محصولاتی را خودتان به فروش برسانید
   پیروز باشید

 • علیرضا

  ۱۰ خرداد ۱۳۹۴

  کاربردی و مفید بود … مرسی.

  • فرشاد حیدری

   ۱۰ خرداد ۱۳۹۴

   سلام به علیرضا گرامی
   ممنون بابت نظرتون

 • حمید میم

  ۰۲ خرداد ۱۳۹۴

  سلام و خسته نباشید خدمت جناب حیدری عزیز
  خیلی ممنونم بابت آموزش های خوبتون…اگه میشه چند تا ایده خوب اینترنتی در سایتتون قرار بدین تا ما هم شروع به کار کنیم…
  من بزودی می خوام از محصولاتتون استفاده کنم ولی ایده ای ندارم اگه میشه در زمینه فروش فایل و اطلاعات مثل کتاب های دیجیتال ، فایل های صوتی و … آموزش های بیشتری بذارین تا ما هم ایده بگیریم…
  خیلی خیلی ممنونم و حتما روی کمک شما حساب می کنم…

  • فرشاد حیدری

   ۰۲ خرداد ۱۳۹۴

   سلام
   سپاسگزارم
   خیلی خوشحالم که به سایت آترین وب علاقه مند هستید
   بخشی قرار است راه اندازی شود به نام ایده کسب و کار اینترنتی – به محض راه اندازی از طریق ایمیل و پیامک اطلاع رسانی می شود

 • مرضیه

  ۰۱ خرداد ۱۳۹۴

  باسلام ممنون از راهنماییهاتون
  من در زمینه نویسندگی مستعدم میخام از این استعدادم استفاده کنم ولی نمیدونم چطوری بهش برای درآمدزایی جهت بدم!

  • فرشاد حیدری

   ۰۱ خرداد ۱۳۹۴

   سلام
   خیلی سوال کلی هستش!

  • بهار

   ۲۱ مرداد ۱۳۹۴

   به نظر من میتونید قدم به قدم جلو برید.اول با یه وبلاگ شروع کنید و نوشته هاتون رو به صورت منظم منتشر کنید. و در کنارشون مطالبی در مورد آموزش نویسندگی در سطوح مختلف قرار بدید.مثلا گزارش نویسی معمولی ، نوشتن نامه های اداری، متون ادبی ، قوانین نگارش و داستان نویسی . و مثل یک مربی بازدید کننده هاتون رو راهنمایی کنید و تشویقشون کنید و متن هاشون رو تصحیح کنید.تا تبدیل به خواننده دائمی شما بشن همزمان با این کار هم تو فروم های مربوط به نویسندگی عضو بشید (همون کاری که آقای حیدری گفتن) و تو سایت ها و وبلاگ های مختلف نظر بدید. و چن تا آموزش تخصصی رو به صورت محتوای آموزشی در بیارید مثلا فایل و صوت و..و برای فروش توی سایت بذارید. و خودتون رو تبدیل کنید به یه مربی نویسندگی اینترن

 • ادیبی

  ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام در مورد حق کپی رایت صحبت کرده بودم.البته این معضل ذهنی چند سال پیش بنده بود و احتمالا خیلی از دوستان که می خواهند کار فروش اطلاعات رو انجام بدهند این سد ذهنی رو دارند.خوب برای بنده که از سال ۸۴ تا به امروز توی وب مشغول به کار هستم این مورد کاملا حل شده اون هم به دو دلیل: اول اینکه اگر در تخصص خودت مرجع باشی مشکل کپی رایت اصلا مطرح نیست.دوم اینکه زنجیره ای از محصولات اموزشی باید داشت. ( ایده ای که چند سال پیش داشتم و به هر دلیل اجرا نکردم) یعنی یک محصول ارزانتر بفروشی و در درون ان یک محصول گرانتر را نیز با همان موضوع تبلیغ کنی.

 • الف

  ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

  با سلام
  در مورد تبلیغات اینترنتی در مواردی که برای شرکت دیگری قرار است بازاریابی کنیم و طبیعتا باید مشخصات و شماره و .. آن شرکت را بدیم و کسی مستقیم با ما ارتباط ندارد، نحوه محاسبه دستمز به چه صورتی پیشنهاد می کنید؟
  مثلا اگر ما به شرکت بگوییم که برای شما ماهانه n هزار تومان میگیریم در m سایت آگهی تبلیغات می کنیم؟؟ این مبالغ چقدر باید باشد؟
  یا اینکه بنظر من آنچه که مقبولتر می افتد و برای شرکتها نیز سریعتر پذیرش حاصل میشود اینست که به ازای هر فروش درصدی را توافق کنیم که از شرکت دریافت شود اینطوری سر قیمت ماهانه لازم نیست چانه زنی شود ولی مشکل اینجاست که وقتی شما مجبوری مشخصات شرکت را بدهی و کسی با خودت مستقیما ارتباط ندارد و یا اینکه چند شرکت را همزمان تبلیغ می کنی و فرصت ارتباط گرفتن مستقیم و یادگیری اطلاعات محصولات همه این شرکتها را نداری چگونه می توان مطمئن شد که درصد تمام مشتریان کسب شده از سوی شما به شما پرداخت میشود و بنوعی شرکت شمارا دور نخواهد زد و یا حتی شاید شرکت فراموش کند از مشتری بپرسد از کجا به محصول دسترسی پیدا کرده و آشنا شده و ..
  این سوالیست که چند سال است ذهن مرا مشغول کرده و مانع بسیاری از کارها شده است.
  با تشکر و احترام

  • فرشاد حیدری

   ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام
   یک مقدار صحبت شما برای من گنگ بود!
   اما چیزی که متوجه شدم و اگر اشتباه نکنم شما می خواهید محصولات دیگران را تبلیغ کنید و به فروش برسانید.
   در اینصورت باید همانند سیستمهای همکاری در فروش عمل کنید
   یعنی آن شرکت یک لینک منحصر به فرد به شما می دهد و یک پنلی را در اختیارتان می گذارد و هر کسی که از طریق لینک شما خرید کند در پنل شما قابل رویت خواهد بود.
   پبروز باشید

 • حسن احمدی

  ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

  با سلام
  جناب حیدری مقاله ی خوبی بود.چطور میشه از ایده های خارجی که در ایران اجرا نشده اند با خبر شد ؟سایتی را معرفی بفرمائید.
  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام
   به زودی بخشی راه اندازی می شود که فقط ایده اینترنتی مطرح می شود
   پیروز باشید

   • محمدرضا

    ۲۵ تیر ۱۳۹۴

    منتظر این بخش ایده اینترنتی هستم.

 • saeid

  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

  مثل همیشه عالی بود خسته نباشی اقای حیدری عزیز

  • فرشاد حیدری

   ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام
   مرسی
   ما خسته نیستیم! شما هم خسته نباشید

 • ادیبی

  ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

  البته محصولات دیجیتالی که حق مولف رعایت بشه
  نه هر محصولی و از هر کجایی!

  • فرشاد حیدری

   ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

   بله ما هم به هیچ عنوان نگفتیم که کسی حق کپی رایت را رعایت نکند!!!
   حق و حقوق همه باید محفوظ بماند
   دوست خوبم در این مقاله خواستیم دید درستی را در رابطه با کسب و کار اینترنتی به مخاطبان بدهیم و در درجه اولیه ماهیت کار مهم می باشد و اصلا کاری به مسائلی حقوقی نداریم و به هیچ عنوان هم عدم رعایت کپی رایت را به کسی توصیه نمی کنیم و کسی را به اینکار تشویق نمی کنیم

 • هیرادفتاحی

  ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

  آقای حیدری ابتدا تشکر ویژه میکنم بابت سایت خوبتون و راهکارهای عالی
  من تقریبا زمانی که کل سایتهای ایرانی به ۱۰۰۰ تا نمیرسید فروشگاه اینترنتی داشتم، و طی این چند سال تجربه به این نتیجه رسیدم که فروشگاه اینترنتی داشتن هم مشکلات عدیده ای داره که تازه کاران و افرادی که میخواهند تازه پا در عرضه خرید فروش اینترنتی بزارند براشون کاملا غیر ممکنه، ولی میتونم مورد بهتری را پیشنهاد بدم، در حال حاضر فروشگاه های محصولات دیجیتال خیلی رونق گرفته اند، حتی خود شما هم میتوانید کتابهای دیجیتال را بفروش برسانید، و جمع آوری این نوع محصولات در اینترنت کار سختی نیست، از کتاب دیجیتال گرفته تا نرم افزار و قالب های ساخت وب سایت و موارد دیگر، من خودم چندین ایده در این رابطه دارم که حتما در کوتاه ترین زمان ممکن انجامش خواهم داد.

  • فرشاد حیدری

   ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام به هیراد فتاحی عزیز
   خیلی ممنونم بابت لطفی که دارید
   خیلی از شما ممنونم که نظر خودتان را با ما در میان گذاشتید
   من هم با نظر شما در رابطه با فروش محصولات دیجیتالی موافقم
   موفق باشید

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین