کسب و کار اینترنتی شما عضویت پولی دارد؟

موضوع: کسب و کار اینترنتی، مقالات

کسب و کار اینترنتی شما اگر عضویت ویژه (وی آی پی ) یا همان عضویت پولی داشته باشد می تواند درآمد اینترنتی شما را به شکل چشم گیری افزایش دهد. بسیاری از وب سایتها با استفاده از این روش سود غیر قابل تصوری را بدست آوردند. پیاده سازی این روش مدل های مختلفی دارد و شما متناسب با شرایط وب سایت خود می توانید این روش را پیاده کنید و به کسب و کار اینترنتی خود یک رونق اساسی دهید.

۱- تمام سایت پولی باشد

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی که فقط خدماتش بر پایه عضویت پولی باشد. این روش که بسیار در کشور ما هم رایج شده است به گونه ای می باشد که مدیر یک وب سایت ، تمام فایلهای قابل دانلود خود را در سایت منتشر می کند و شما برای دانلود این فایلها حتما باید عضویت ویژه داشته باشید.

عضویت ویژه هم به گونه ای می باشد که شما با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه می توانید به تمام فایلهای آن سایت دسترسی داشته باشید.

البته سایتهایی که کمی حرفه ای تر هستند دسترسی ها را طبقه بندی می کنند.

یک طبقه بندی که بسیاری از سایتهای از این طبقه بندی رایج استفاه می کنند :

 • عضویت برنزی 
 • نقره ای
 • طلایی

افرادی که عضویت برنزی داشته باشند می توانند فقط به یک گروه از فایلها دسترسی داشته باشند.

افراد نقره ای کمی به فایلهای بهتری دسترسی دارند و افراد طلایی هم می توانند به تمام فایلهای آن سایت دسترسی داشته باشند.

خوب همانطور که مشخص است هزینه عضویت طلایی گران تر از عضویت برنزی و نقره ای می باشد.

 

۲- بخشی از سایت پولی باشد

سایتهایی که فایلها و مقالات رایگانی را در اختیار کاربران می گذارند و برای دسترسی به این فایلها حتی نیاز به عضویت رایگان هم نمی باشد و شما می توانید به راحتی از این فایلها استفاده کنید اما در کنار این فایلهای رایگان بخشی را با نام اعضای ویژه یا هر اسمی شبیه به این عنوان راه اندازی می کنند و برخی از فایلهای با ارزش تر را برای دانلود قرار دادند که شما باید برای عضویت هزینه ای را بپردازید.

 

۳- راه اندازی کسب و کار اینترنتی با عضویت وی آی پی ۵۰ – ۵۰

در این روش تمام مقالات سایت به صورت رایگان می باشد و برای دسترسی به این مقالات نیازی به ثبت نام هم نیست . اما روش کار در این روش کمی هوشمندانه تر از روشهای دیگر است. برخی از مقالات به صورت کامل در سایت قرار داده میشه و کاملا هم رایگان است اما برخی از مقالات به صورت کامل در سایت قرار داده نمیشه و بخشی از آن در سایت منتشر می شود مثلا ۵۰ درصد یک مقاله منتشر می شود و رایگان هم می باشد . برای اینکه بازدیدکنندگان بتوانند به ادامه مطلب آن مقاله دسترسی داشته باشند باید عضو ویژه یا همان عضو پولی سایت شما باشند.

توجه داشته باشید که در این روش بخش مقالات رایگان با مقالات وی آی پی جدا از هم نمی باشد و با هم ادغام شده اند.

 

کدام یکی از این روشها مناسب تر می باشد؟

روش سوم از دو روش قبلی بسیار حرفه ای تر می باشد. برای اینکه کاربران با مطالب رایگان سایت سروکار دارند و زمانی که جذب مقالات سایت شما شده اند و سایت شما همانند یک مجله یا روزنامه روبروی چشمان آنها قرار داد بسیار مجذوب سایت شما شده اند و همینطوری که در حال مطالعه مقالات مختلف هستند نگهان با محتوای دیگری هم روبرو می شوند و آنها را مطالعه می کنند و متوجه می شوند که برای خواندن ادامه آن مطلب باید عضویت ویژه سایت را خریداری کنند. این روش در حال حاضر بسیار جواب می دهد و در این روش تعداد افرادی که حاضر می شوند تا عضو پولی سایت شما شوند بسیار بیشتر از روش اول و دوم می باشد. در واقع با اینکار بازدیدکننده مطلب را مطالعه می کند و دوست دارد نتیجه این مقاله را هم مطالعه کند اما با محدودیتی روبرو می شود و انگیزه های بیشتری پیدا می کند تا عضو پولی سایت شود.

 

[quote font=”tahoma” font_size=”14″ align=”right” bgcolor=”#fdfba3″ color=”#000000″ bcolor=”#” arrow=”yes”]نکته بسیار مهم :‌ روش راه اندازی کسب و کار اینترنتی با عضویت وی آی پی ۵۰ – ۵۰ فقط برای نویسندگان حرفه ای توصیه می شود. اگر شما توانایی نوشتن مطالب حرفه ای و جذاب را در زمینه کاری خود دارید چنین مدلی را برای خود پیاده کنید. اما اگر احساس می کنید که توانایی نوشتن مطالب حرفه ای و کاربر پسند را ندارید به هیچ عنوان این روش را انجام ندهید. همانطور که این روش بسیار درآمدزا می باشد ، استفاده نادرست از این روش هم می تواند شما را با شکست مواجه کند و تمام زحمات شما بر باد می رود.[/quote] اما بد نیست نگاهی هم به سایتهای فروش فایل بندازیم

سایتهایی هستند که هیچ عضویت پولی ندارند اما برای اینکه هر فایلی را بتوانید دانلود کنید باید مبلغی را برای آن فایل بپردازید.

معمولا قیمت این فایلها بسیار ارزان می باشد و افراد زیادی حاضر هستند که مبلغ ناچیزی بپردازند و فایل مورد نظر خودشان را دانلود کنند.

شاید از خودتان بپرسید که حجم بالایی از فایلهای مختلف در اینترنت موجود هستش که می شود به صورت رایگان دانلود کرد و کسی حاضر به خرید چنین فایلهایی نیست! اما باید خدمت شما عرض کنم که با توجه تجربه سایت آترین وب که برخی از این سایتها را آنالیز کرده است به آمارهای حیرت آوری رسیده و متوجه شده ایم که این سایتها درآمدهایی دارند که از حد تصور شما بسیار خارج است و حتی آماری که بدست آوردم به گونه ای بود که خود من هم متعجب شدم و تمام معادلات را بر هم زد.

اما این فایلها که داریم درباره آنها صحبت می کنیم چه فایلهایی هستند؟

هر فایلی که شما فکرش را کنید می تواند در گروه کالاهای دیجیتالی و قابل دانلود قرار بگیرد.

این فایل می تواند یک فیلم ، صوت ، عکس ، مقاله ،‌ کتاب الکترونیک باشد. می تواند یک فایل ورد ، پاورپینت و یا یک نرم افزار باشد.

نکته : مقاله های دانشگاهی بیشترین آمار فروش را به خود اختصاص دادند. مقالاتی که روزی به رایگان در همه جای اینترنت موجود بود حالا به بمب پولسازی تبدیل شده اند و باید به صاحبان چنین وب سایتهایی تبریک گفت .

کسب و کار اینترنتی شما عضویت پولی دارد؟

 

 

نحوه کار سایتهای فروش فایل

روش کار به این صورت می باشد که فایل مورد نظر را سفارش می دهید و سپس به درگاه بانک متصل می شوید و پس از آنکه مبلغ مورد نظر را به حساب آن سایت واریز کردید و صفحه دانلود فایل مورد نظر هدایت می شوید و می توانید فایل مورد نظر را دانلود کنید. البته معمولا علاوه بر اینکه فایل مورد نظر را می توانید از آن سایت دانلود کنید ، پس از سفارش لینک دانلود فایل هم به ایمیل شما ارسال می شود.

 

 

چگونه چنین سیستم عضویت پولی و یا فروش فایل را راه اندازی کنم؟

با استفاده از سیستم قدرتمند وردپرس می توانید یک سیستم عضویت پولی و یا یک سایت فروش فایل را راه اندازی کنید.

 

صحبت پایانی

کسب و کار اینترنتی روشهای مختلفی دارد و توصیه می کنم هرچه سریعتر کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید. پیاده سازی عضویت پولی یا فروش فایل در اینترنت جزء کم هزینه ترین روشهای کسب درآمد از اینترنت می باشد و همچنین جزء پر سودترین روشهای کسب درآمد از اینترنت می باشد. اگر شما تا به حال کسب و کار اینترنتی نداشته اید می توانید از این روش خوب استفاده کنید ، اما اگر در اینترنت یک وب سایت دارید می توانید بخشی از سایت خود را پولی کنید و از این طریق یک کانال درآمدزایی را برای خود ایجاد کنید.

نویسنده : فرشاد حیدری

منبع : آترین وب

نظر شما درباره این گونه روشهای کسب درآمد از اینترنت چیست؟ نظر خودتان را بنویسید تا ببینیم آیا این روش برای کسب درآمد از اینترنت مناسب است یا خیر؟
,,,, atrinweb telegram
 • رضا

  ۱۶ دی ۱۳۹۴

  سلام برایراه اندازی کسب وکاراینترنتی یافروشگاه انلاین ایادرابتدای کارنیازبه مجوزازجایی لازمه . ۲باسایت اجاره ماهانه میشه استارت کاروزد۳چندنوع نرم افزاردراین زمینه وجودداره۴نام بهترین فروشگاه سازحرفه ای اقتصاصی وغیراختصاصی رولطفانام ببرید۴چقدرهزینه برای اجاره ماهانه یاداعم لازمه ۵مجوزازچه سازمانهایی لازمه وباچه مقدارزمان وهزینه آقای حیدری لطفا جواب بدین

  • فرشاد حیدری

   ۱۶ دی ۱۳۹۴

   سلام رضا گرامی
   ۱- خیر نیاز به مجوز خاصی ندارید مگر اینکه بخواهید محصولاتی بفروشید که با بهداشت مردم سروکار دارد
   ۲- توصیه نمیکنم
   ۳- بسیار زیاد!
   ۴- فروشگاه ساز اختصاصی یا غیر اختصاصی نداریم! برای درک بهتر نسبت به این قضیه توصیه میکنم مقاله چگونه یک سایت طراحی کنیم؟را مطالعه کنید
   ۵- خیلی سوال کلی و مبهمی هستش . سوال شما قابل اندازه گیری نیست که بخواهیم یک جواب روشن برایش داشته باشیم
   موفق باشید

 • عاطفه

  ۱۲ مهر ۱۳۹۴

  درود
  شما فرمودید:سایت آترین وب که برخی از این سایتها را آنالیز کرده است به آمارهای حیرت آوری رسیده:
  مقاله ای در مورد نحوه انالیزدر سایت بگذارید
  تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۱۲ مهر ۱۳۹۴

   سلام فاطمه گرامی
   تلاشم را میکنم تا در این زمینه هم مقاله در سایت منتشر کنم
   پیروز باشید

 • جلیل

  ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

  سلام برایراه اندازی کسب وکاراینترنتی یافروشگاه انلاین ایادرابتدای کارنیازبه مجوزازجایی لازمه . ۲باسایت اجاره ماهانه میشه استارت کاروزد۳چندنوع نرم افزاردراین زمینه وجودداره۴نام بهترین فروشگاه سازحرفه ای اقتصاصی وغیراختصاصی رولطفانام ببرید۴چقدرهزینه برای اجاره ماهانه یاداعم لازمه ۵مجوزازچه سازمانهایی لازمه وباچه مقدارزمان وهزینه ۶لطفاباشماره بندی جواب بدین خیلی ممنون وباسپاس فراوان

 • Ali

  ۰۳ مرداد ۱۳۹۴

  بسیار عالی
  ایشالله از مهرماه در سایتم پیاده میکنم
  با تشکر / مکتبستان

 • reza

  ۳۰ تیر ۱۳۹۴

  باسلام مجدد منظورم فایل pdf است

 • reza

  ۳۰ تیر ۱۳۹۴

  باسلام و خداقوت خدمت آقای حیدری و دوستان عزیزم
  من تازه با سایت شما آشنا شدم مطالبتون واقعا عالی و کاربردیه، بنده چند ساله که تو فکر راه اندازی فروشگاه اینترنتی هستم ولی زیاد جدی دنبالش نکرده بودم الانم میخوام یه سایت فروش فایل بسازم فقط نمیدونم این فایلها رو باید از کجا تهیه کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • فرشاد حیدری

   ۳۰ تیر ۱۳۹۴

   سلام به رضا عزیز
   رضا جان خیلی سوال کلی پرسیدید. یعنی چی فروش فایل؟ در چه زمینه ای؟

 • محمدرضا

  ۲۵ تیر ۱۳۹۴

  سلام.
  ۱- این مقالات یا فایل هایی که فقط برای کسایی که پول می دن ظاهر میشه از دید گوگل چه جوری می شه؟ یعنی روبوت ها این ها پیدا می کنن و توی لیست گوگل می ذارن یا گوگل این ها رو نمی بینه؟
  ۲- برای این کپی رایت که بیان از محصولات ما گپی بردارن راه کاری هست؟ چی کار کنیم کپی کننده ها موفق نشن بازار ما رو بگیرن؟
  ۳- یک ایده هم می تونه عضویت در ازای ساپورت باشه. مثلا من میام با اطلاعاتی که دارم یا مثلا از محصولات شما کسب کردم سایتم رو می زنم. در طی کار مثل همین الان سوال برام پیش میاد. از شما بپرسم و بابت جواب دادن شما و کمک به من در سئوی بهتر مبلغ مثلا حق ساپورت بپردازم.
  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۲۵ تیر ۱۳۹۴

   گوگل به محتوای رمزگذاری شده دسترسی نخواهد داشت. اما پست شما رو ایندکس میکنه
   یعنی محتویات تیتر و خلاصه مطلب شما که قابل نمایش هستش را در نتایجش نشان می دهد . اما دسترسی به بخشی از محتوا که رمزگذاری شده است ندارد.
   برای مبارزه با سایتهایی که کپی رایت محصولات رو رعایت نمی کنند یک الگوریتم جداگانه تعریف کرده است
   پیروز باشید

 • جعفر

  ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام
  ممنون مقاله خوبی بود.
  میشه ی نمونه از سایتهایی رو ک در آمد ده ها میلیونی رو دارند رو بفرمائید یا در صورت امکان ب ايميلم ارسال کنيد.
  با سپاس

  • فرشاد حیدری

   ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام به دوست گرامی
   ممنون بابت نظر شما
   متاسفانه امکان نام بردن چنین سایتهایی نیست
   پیروز باشید

 • محمد

  ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام
  بنده در حال راه اندازی سایت دانلود فایل وردپرسی با قابلیت عضویت وی آی پی هستم
  شما چه روشی را پشنهاد میدهید؟
  استفاده از اسکریپت وی آی پی یا افزونه وردپرسی؟

  • فرشاد حیدری

   ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام
   اگر از وردپرس استفاده کنید بهتر است
   چون وردپرس قابلیتهای زیادی دارد ، دست شما را بازتر می گذارد و هر وقت که بخواهید امکاناتی را به سایت اضافه کنید با وردپرس به راحتی می توانید ، اما با اسکریپت سایت شما محدودتر خواهد بود

 • علیرضا

  ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

  با سلام آقای حیدری، خدا قوت، وقتتون بخیر
  سایت خیلی خوب و آموزنده ای دارید. از زحمات شما کمال تشکر را دارم.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام
   ممنون
   نظر لطف شماست
   موفق باشید

 • محمدرضا مرادى

  ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام؛ سپاس بابت مقاله ى خوبتون؛
  يه سوال اينجا برام پيش مياد؛ اينكه اين فايل هايى كه در سايت به فروش ميرسه، وقتى افراد اونا رو خريدارى كردند، امكان اينكه توسط برخى از همون افرادى كه فايل رو خريدند، به صورت رايگان در اينترنت بارگذارى بشه، به وجود نمياد؟

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام
   چرا به وجود میاد
   اما این دلیلی نمی شود! سایتهای زیادی دارند با همین روش در ایران درآمد ده ها میلیونی کسب می کنند

 • مسعود صلائی

  ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

  سلام.من قصد دارم درسایتم بخش آموزش راه بندازم.شما چه افزونه وردپرس ای برای روش ۵۰-۵۰ پیشنهاد میکنید.ممنون میشوم پاسخ دهید.

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

   سلام
   افزونه paid-memberships-pro قابلیتهای زیادی در این زمینه دارد

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین