۳ استراتژی ایمیل مارکتینگ

موضوع: بازاریابی اینترنتی، مقالات

ایمیل مارکتینگ قدرتمند ترین ابزار برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری می باشد. اگر شما بهترین سایت را هم داشته باشید ، حتی اگر سایتتان را هم برای گوگل بهینه سازی کرده باشید ، تا زمانی که ایمیل مارکتینگ نداشته باشید یعنی هیچ چیز ندارید! امروز می خواهم در این مقاله درباره استراتژی های بازاریابی ایمیلی برای شما بنویسم.
اگر چگونگی استفاده از استراتژی های مختلف بازاریابی ایمیلی را نمی دانید،نمی توانید نتایج خوبی را انتظار داشته باشید و اگر فقط چگونگی استفاده از یکی از روشهای بازاریابی با ایمیل را بلد باشید، نتایجی که بدست می آورید ،به اندازه ی توانایی آن ها خوب نخواهد بود.
به طور معمول شما می توانید از سه استراتژی مختلف بازاریابی ایمیلی استفاده کنید. شما می توانید بر برخی از آن ها بیشتر از برخی دیگر تاکید کنید اما نباید سرسختانه به یک استراتژی بچسبید.

 

3 استراتژی ایمیل مارکتینگ

 

چه چیزی بازاریابی ایمیلی را بسیار موثر می سازد؟
بازاریابی ایمیلی در مقایسه با اکثر روش های بازاریابی دیگر،دارای مزایای قابل توجهی می باشد:

۱-سطح بالای  دسترسی: هنگامی که افراد را برای پیوستن به لیست ایمیل تان دعوت می کنید در واقع می توانید به آن ها دسترسی داشته باشید.برای مثال شما یک صفحه در یکی از شبکه های اجتماعی دارید ، وقتی یک مطلبی را منتشر می کنید خیلی از افراد مطلب شما را نمی بینند و یک سری از افراد هم که مشاهده می کنند، به پست شما بی توجهی می کنند. مطمئنا همه افراد ایمیل های شما را باز نمیکنند اما معمولا تعداد افرادی که ایمیلهای شما را مشاهده می کنند خیلی بیشتر از روشهای ارتباطی دیگر است.

 

۲-انعطاف پذیری عالی: بازاریابی ایمیلی تقریبا می تواند در هر زمینه کسب و کاری فعالیت داشته باشد. مهم نیست که خانه و یا لباس می فروشید یا مشاوره می دهید؛ شما می توانید تا زمانی که از استراتژی صحیح بازاریابی ایمیلی در جای مناسب استفاده کنید، به فروش زیاد دست یابید و می توانید هر چیزی که مربوط به کسب و کارتان می باشد را تبلیغ کنید! چون علاوه بر صفحات محصولتان می توانید هر صفحه ای از سایتتان را تبلیغ کنید. مثل صفحه مقالات ، ویدئوها ، پادکستها ، اینفوگرافیک ها ، اخبار سایت و …

 

۳-ریسک حداقلی : با ایمیل مارکتینگ ، هزینه ها بسیار کمتر هستند. حتی اگر تاکنون در سایتتان از ایمیل مارکتینگ استفاده کردید ولی کسب و کارتان موفقیتهای بزرگ کسب نکرده باشد ، یک سیستم ایمیل مارکتینگ بسیار مقرون به صرفه می باشد. پس در نتیجه اگر به هر دلیلی نتایج مورد انتظار را از ایمیل مارکتینگ بدست نیاورید باز هم ضرر نکرده اید.

 

۴-مانع ناچیز حق ورود: منظورم از این بخش چیست؟ منظورم این هستش که بازاریابی ایمیلی علاوه بر اینکه نسبت به روشهای دیگر بسیار ارزان قیمت می باشد برای یادگیری و پیاده سازی استراتژی های ایمیل مارکتینگ نیازی به تخصص خاصی ندارید و زمانیکه نحوه صحیح استراتژی های مختلف ایمیل مارکتینگ را یاد بگیرید می توانید به فروشهای عالی و نتایج فوق العاده ای دست پیدا کنید. نکته دیگر این هستش که حتی اگر در این راه اشتباه کنید زمانتان هدر نمی رود و به راحتی می توانید اشتباهاتتان را جبران کنید.

 

۵-کنترل کامل: بسیاری از تاکتیک های بازاریابی دیگر،دستخوش تغییرات سیاسی (به عنوان مثال گوگل و AdWords)و … تصمیم گیری های خارج از کنترل شما می باشند. در بازاریابی ایمیلی همه چیز تحت کنترل شما می باشد.

 

۱-استراتژی ایمیل مارکتینگ: پیشنهادات

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی به شدت بر ارائه ی پیشنهادات در ایمیل هایشان متکی هستند اما صرف نظر از نوع تجارتی که اجرا می کنید ، باید چگونگی ارائه پیشنهادات در ایمیل هایتان را بدانید.
ایده اصلی ، ترغیب افراد به کسب چیزی می باشد که واقعا می خواهند. این امر می تواند به معنای ارائه ی یک کوپن تخفیف به آن ها برای محصولی باشد که نشان می دهند به آن علاقه مند هستند .

فرض کنید می خواهید یک محصولی را ترویج دهید. می خواهید ذهن مخاطبان را درگیر یک محصول کنید. فرض کنید که می خواهید محصول x را بین مخاطبان خودتان ترویج دهید. در این بین اگر محصول y را هم برجسته کنید ، خطر فروش کمتر x احساس می شود.
یک پیشنهاد خوب ، احساس سودمندی دارد. بنابراین هنگامی که چیزی را از طریق ایمیل تبلیغ می کنید ، آن را به عنوان دوستی تبلیغ کنید که می خواهد به گیرنده کمک کند.
افراد زمانی خرید می کنند که احساس کنند دلایل مناسبی برای انجام این کار دارند. بنابراین به منظور ارائه ی دلیل خوب برای خرید به افراد نیازمند پیشنهاد قانع کننده(=دلایل خوب برای خرید آن چه که می فروشید)هستید.
اما اگر افراد آن دلایل را باور نداشته باشند ، خرید نمی کنند. تا زمانی که همانند دوستی به نظر برسید که سعی در کمک به آن ها دارد ، افراد به احتمال زیاد باور می کنند که شما صادق هستید و خرید از شما تصمیم درستی است.
زیان پیشنهادات این است که آن ها به خودی خود مفید نیستند. افراد لیست تان هیچ ارزشی را از جانب شما دریافت نخواهند کرد مگر این که آنچه را که ارائه می دهید بخرند ، بنابراین آن ها دلیل کمی برای مشترک ماندن در لیست شما دارند. به همین دلیل بسیاری از سایت های تجارت الکترونیک برای علاقه مند نگه داشتند افراد در تلاش هستند.

پینشهاد شما باید پیشنهاد حل یک مسئله باشد. باید حل یک دغدغه ذهنی باشد.  استراتژی بازاریابی ایمیلی را فراموش نکنید یا از آن سرباز نزنید. بنابراین حتی اگر تبلیغاتتان دارای ارزش برای مشترکانتان باشد، ترجیحا آن را برای ترکیب با استراتژی بعدی که می خواهم درباره آن بیشتر صحبت کنم یاد بگیرید.

 

۲-استراتژی ایمیل مارکتینگ : محتوا

کسب و کارهای اینترنتی بخشی از محتوا را ایجاد می کنند(برای مثال گزارش،ویدیو،مقاله) و در مورد آن،با ایمیل به اعضای سایتشان اطلاع رسانی می کنند و ممکن است این ایمیل ها به خودی خود دارای محتوای غنی باشند.
برخی از مطالب به طور عمومی(به عنوان مثال مقالات وبلاگ)در دسترس هستند اما برخی دیگر از مطالب باید پشت”دیوار اطلاعاتی“باشند.
دیوار اطلاعاتی درست مثل”دیوار پرداخت“عمل می کند به جز این که به پرداخت پولی نیاز ندارد اما به جای آن از بازدیدکننده کسب اطلاعات می کند.ساده ترین دیوار اطلاعاتی،شکل  opt-in (لندینگ پیج) در ایمیل است که لازم است افراد به لیست ایمیل صاحب کسب و کار بپیوندند تا مطالب را دریافت کنند.
دوستای خوبم اما اگر شما خواهان بهترین استراتژی بازاریابی ایمیلی هستید،فرم opt-in نباید تنها دیوار اطلاعاتی باشد که استفاده می کنید
برای مثال شما می توانید از افراد بخواهید که پیش از دسترسی به یک لینک مطلب،آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. یعنی بازدیدکنندگان را علاوه بر اینکه جذب اعضای ایمیل خودتان کردید ، می توانید آنها را با شبکه های اجتماعی خودتان هم درگیر کنید و از این طریق کانال های ارتباطی مختلفی را با اعضای سایتتان ایجاد کنید و پیوسته با آنها در ارتباط باشید و یا می توانید در صفحه فرود خودتان علاوه بر دریافت ایمیل ،نام افراد ، شهر ، جنسیت و … درخواست کنید.
اطلاعات بیشتر،یک فرصت بهتر به شما می دهد تا بتوانید اعضای سایتتان را بر اساس اطلاعاتی که دریافت کردید طبقه بندی کنید و بر اساس نوع جنسیت ،شهر و … پیشنهادات مجزایی را ارسال کنید و دقت داشته باشید که همین اختصاصی کردن پیامهای ارسالی می تواند برای تبدیل آن ها به مشتریان،شانس  بهتری را به شما می دهد.

نکته : برای اجرای چنین کاری یک مشکلی وجود دارد و آن هم اینکه در صفحه landing page خودتان هرچقدر  اطلاعات بیشتری را از بازدیدکنندگان درخواست کنید افراد کمتری حاضر می شوند تا اطلاعات درخواستی شما را تکمیل کنند. بعنی هرچقدر اطلاعات درخواستی از بازدیدکننده کمتر باشد افرادی بیشتری ایمیلشان را وارد می کنند.

محتوای بازاریابی ایمیلی ، ابزاری عالی می باشد که بدون در نظر گرفتن نوع کسب و کاری که اجرا می کنید ، باید استفاده از آن را یاد بگیرید.وقتی به خوبی از آن استفاده کنید،افراد شما را به عنوان یک منبع قابل اعتماد خواهند دید که به احتمال زیاد برای خرید آن چه که می فروشید بیشتر ترغیب می شوند. اما نباید فقط به مطالب بچسبید.شما همچنین باید پیشنهاداتی را ارائه کنید و با اعضای ایمیلی لیست تان روابطی را ایجاد کنید.

 

۳-استراتژی ایمیل مارکتینگ : ایجاد رابطه

زمانی که یک پیشنهاد  ارائه می دهید و محتوای مفید هم فراهم می کنید ، به طور خودکار روابطی را ایجاد کرده اید(استراتژی های قبلی بازاریابی ایمیلی).
این امر تاحدی درست است. اما برای این استراتژی کارهای دیگری هم می توان انجام داد ، به عنوان مثال می توانید از مشترکانتان بخواهید تا به ایمیل هایتان پاسخ دهند یا یک نظرسنجی را پر کنند و می توانید بگویید که در زندگی تان چه اتفاقی افتاده یا برای ایجاد ارتباط عاطفی قوی تر درمورد عقاید و نظرات شخصی تان بگویید.
توجه داشته باشید که هر زمان که نظر یا عقیده ای را به اشتراک می گذارید ، لازم است از کسی که دارای نظر مخالف می باشد فاصله بگیرید.
از دست بردن در سیاست،مذهب،جنسیت و موضوعات دیگر که بسیاری از افراد در مورد آن ها دارای دیدگاه های بنیادگرا هستند خودداری کنید مگر این که بخواهید با دم شیر بازی کنید!
با این حال اگر بدانید که بسیاری از اعضای سایت شما ، نظرتان را در موضوعی به اشتراک می گذارند که برای آن ها مهم است ، شما می توانید با یادآور شدن آن موضوع بسیار قابل اعتماد به نظر برسید زیرا مردم به افرادی اعتماد می کنند که به آن ها شبیه باشند.
اما مهم تر از همه ، شما همیشه باید برقراری ارتباط را به عنوان یک استراتژی بازاریابی ایمیلی به یاد داشته باشید.
اگر فراموش کنید که باید با مشترکانتان ارتباط برقرار کنید، پیشنهادات شما تحمیل کننده و مطالب شما ، نخوانده و دست نخومرده باقی می ماند.
به یاد داشته باشید که شما یک شرکت نیستید.شما یک شخص هستید.مانند یک شخص عمل کنید و بنویسید.

چگونه لیست ایمیل تان را سریع ایجاد می کنید؟
شما می توانید سه تاکتیک ایجاد لیست را انتخاب کنید:
۱-تبلیغات. موضوع تبلیغات این است که حتی پیش از این که هیچ نتایجی را ببینید ،می تواند بسیار گران باشد. اما وقتی موثر باشد می تواند نتایج فوق العاده خوب و سازگاری را ایجاد کند. شما برای اینکه بتوانید از طریق تبلیغات ، یک لیست ایمیل هدف را از طریق سایتتان جمع آوری کنید باید یک صفحه فرود یا لندینگ پیج بسازید و همچنین در تبلیغات خودتان لینک بدهید به صفحه فرود خودتان و باید فقط تمرکزتان بر روی جذب ایمیل مخاطبان هدف باشد. در این مدل تبلیغات اصلا نباید انتظار فروش رفتن محصولات خودتان را داشته باشید. باید ایمیل افراد هدف را جذب کنید و با استفاده از استراتژی هایی که صحبت کردیم با آنها در ارتباط باشید تا بتوانید افراد بیشتری را تبدیل به مشتری کنید.
۲-اعضا . اگر در زمینه کاری شما سایتهای بزرگی وجود دارد که مخاطبان آنها می توانند مخاطبان سایت شما هم باشند کافیست با مدیران این سایتها در تماس باشید و درخواست کنید که یکبار ایمیل شما را به اعضای سایت خودشان ارسال کنند. از این طریق می توانید به سرعت ایمیل افراد زیادی را جذب کنید.

 

۳-وبلاگ نویسی مشتری . اگر شما بودجه ی تبلیغاتی گسترده ندارید و نمی توانید به خوبی با سایتهای بزرگتر ارتباط برقرار کنید ، وبلاگ نویسی تنها راه موثر و کم هزینه برای رشد لیست تان است. اکثر افراد تقریبا هیچ اقدامی برای وبلاگ نویسی و تولید محتوای اصیل برای مشتری انجام نمی دهند ،زیرا نمی دانند چگونه پست های موثر برای  مشتری بنویسند.

 

صحبت پایانی

سایتی که ایمیل مارکتینگ نداشته باشد یعنی هیچ طرح و هدفی در بازاریابی اینترنتی ندارد. قدرتمند ترین ابزار تبدیل بازدیدکننده به مشتری ، ایمیل مارکتینگمی باشد. ایمیل مارکتینگ فقط این نیست که یک لندینگ پیج طراحی کنید و افرادی جزء اعضای سایت شما بشوند و شما بخواهید به آنها ایمیل ارسال کنید. ساخت یک لندینگ پیج و ارسال ایمیل به اعضای سایت ، کار بسیار راحتی می باشد ، مهمترین بخش در بازاریابی ایمیلی ، استراتژی های ارسال ایمیل می باشد. اگر استراتژی های هوشمندانه ای را داشته باشید می توانید بازدیدکنندگان بیشتری را به مشتری تبدیل کنید.

 

دوستای عزیزم از شما درخواست می کنم که علاقه مندی و مهارت های خودتان در زمینه ایمیل مارکتینگ را زیر همین مقاله بنویسید و یا اگر سوالی در این زمینه دارید خوشحالم میشوم که سوال شما را پاسخ بدهم.

 

منبع : آترین وب

 

اسامی برندگان

قرعه کشی بین تمام دوستان انجام شده و اصلا به این قضیه دقت نشده که چه کسی چه نظری داده است. از ایمیل دوستایی که نظر دادند یک خروجی گرفته شد و در اکسل وارد شد و انتخاب افراد به صورت شانسی بود و اصلا به اینکه چه کسی چه نظری داده است توجه نشده است.

فقط از بین تمام عزیزان کسی که به انتخاب خودم بود ، نفر اولی بود که نظر گذاشته بود و این کار قشنگ را شروع کرده بود ، مابقی دوستان به صورت کاملا اتفاقی انتخاب شدند. خیلی از دوستان بودند که نظرات بسیار پر محتوایی گذاشته بودند که جا دارد از تک تک این دوستای خوب تشکر کنم. چون اعلام کرده بودم که قرعه کشی بین تمام دوستان هستش برای همین اصلا به این موضوع توجه نشده که چه افرادی چه نظری نوشتند.

۲۲۴ نظر رد و بدل شد 

از همه شما دوستای عزیزم سپاسگزارم که این اتحاد و همدلی را داشتید و این حرکت قشنگ را رقم زدید

منتظر ایمیل روز یک شنبه بین ساعت ۸ الی ۸:۳۰ صبح باشید

اگر در خبرنامه پیامکی عضو نیستید حتما عضو شوید تا از طریق پیامک هم اطلاع رسانی شود

mosabeghe1

mosabeghe2

mosabeghe3

mosabeghe4

mosabeghe5

mosabeghe6

,,,, atrinweb telegram
 • علیرضا سلطانی

  ۱۰ آبان ۱۳۹۴

  با سلام.مطالب شما به نسبت سایتهای دیگه بهتره ولی خوب بازم انقدر کلی گویی شده که ادم نمی تونه تصمیم بگیره .اصلا از مثال استفاده نشده و این یکی از ضعفهای بزرگش .

 • najafi

  ۲۳ مهر ۱۳۹۴

  سلام

  استاد گرامی سایت خوبی دارین .

  واقعیتش من مدتیه ب فکر ایجاد کسب و کار اینترنتی هستم ولی اطلاعات کاملی ندارم و کلا موضوعش برام گنگه . امیدوارم بتونم از شما راهنمایی لازم بگیرم . منتظر نظراتتون هستم.

  موفق و موید باشین

  • فرشاد حیدری

   ۲۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام najafi گرامی
   از اینکه به سایت آترین وب علاقه مندید خوشحالم
   وقتی شما صورت مسئله را بیان نکردید من نمیتوانم خیلی به شما کمک کنم. در نتیجه توصیه میکنم که جتما از مقالات رایگان سایت آترین وب استفاده کنید تا موضوع کسب و کار اینترنتی از حالت گنگ بودن برای شما دربیاد
   سرافراز باشید

 • صفدری

  ۱۴ مهر ۱۳۹۴

  مبارک دوستان برنده شده باشه. چه حیف که توی اون مدت زمان مشخص شده بنده جایی بودم که دسترسی به اینترنت نداشتم برای کامنت گذاشتن اگه نه شانسم خیلی خوبه، الکی مثلا منم برنده میشدم خخ
  و آقا حیدری عزیز دیروز فکر میکنم از طرف سایت شما با خط بنده تماس گرفته بودن که بنده سر کلاس بودم و متاسفانه تماس بی پاسخ مونده بود. ادب حکم میکرد بیام و عذرخواهی کنم.
  موفق باشید.

  • فرشاد حیدری

   ۱۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به صفدری گرامی
   خواهش میکنم
   ممنون بابت نظر شما
   پیروز باشید

 • پرستو

  ۱۱ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  خیلی خوشحالم برای دوستانی که برنده شدن و به هر شش نفر تبریک میگم. امیدوارم بهترین استفاده رو از محصولی که برنده شدن داشته باشن. به دوستان دیگه هم تبریک میگم چرا که از نظر من همه دوستانی که در این گفتگو شرکت کردن برنده هستند زیرا اگر این مقاله و نظرات زیر آن را به دقت مطالعه کنند مطالب ارزشمندی به رایگان در اختیارشان قرار گرفته است که بسیاری از همین مطالب در سایتهای دیگر به مبالغ بالایی به فروش می رسد. واقعا مطالب ارزنده ای هست و میتونه استارت یک حرکت جدی باشه. در ضمن از آقای حیدری هم تشکر ویژه دارم که با حوصله و مهربانی به تک تک نظرات پاسخ میدن.
  موفق و شاد و سلامت باشید.

  • فرشاد حیدری

   ۱۲ مهر ۱۳۹۴

   سلام پرستو گرامی
   ممنونم که به برندگان تبریک گفتید. دقیقا به نکته درستی اشاره کردید همه برنده شدند ، چون در مقاله و همچنین نظرات این مقاله ، محتوای بسیار با ارزشی موجود هستش که همه می توانند به صورت رایگان استفاده کنند.
   خواهش میکنم ، نظرات شما دوستان ، انگیزه های من را هم برای ادامه کار ، چند برابر می کند و من هم از همه دوستای خوبی که در آترین وب دارم سپاسگزارم
   پیروز باشید

 • حسن

  ۰۹ مهر ۱۳۹۴

  با عرض سلام و خداقوت.
  تبریک عید سعید غدیر به تمامی دوستان.
  تبریک ویژه به برندگان…

  • فرشاد حیدری

   ۰۹ مهر ۱۳۹۴

   سلام حسن عزیز
   ممنون که تبریک گفتید
   برای شما آرزوی موفقیت میکنم

 • رضا

  ۰۸ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  خیلی امیدوارم بودم جز برندها باشم چون دانشجویی کم پولی حتی با خودم گفته بودم اگه انتخاب با خودم باشه یا سایت خود را به صفه اول بیاورید ویا همین ایمل مارکتینک را انتخاب کنم اما متاسفانه زهی خیال محال…
  به هر جهت کفتم خالی از لطف نیست که حداقل به برنده ها تبریک گفته باشم وآرزوی موفقیت براشون داشته باشم
  وهمچنین بازم به شما خداقوت بگم
  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۰۸ مهر ۱۳۹۴

   سلام رضا عزیز
   خیلی متاسفم که نام شما در بین برندگان نبود.
   جایزه مهم نبود ، مهم این مشارکت عالی شما دوستای عزیزم بود که باعث شد این همه محتوای آموزشی در زمینه ایمیل مارکتینگ تولید شود و همه بتوانند استفاده کنند.
   روز یکشنبه منتظر ایمیل استثنایی آترین وب باشید.
   ممنونم که به برندگان تبریک گفتید.
   ممنونم به خاطر لطفی که دارید.
   پیروز باشید

   • احمد

    ۱۲ مهر ۱۳۹۴

    سلام آقای فرشاد حیدری
    به نظر من شما یک کاری انجام بدید خیلی مارو خوشحال می کنید
    اون کار اینه
    معمولا دوستانی که در سایت نظر گذاشتند از محصولاتی که تا تاریخ این پست قرار دادید استفاده کردند از جمله خود من که خرید داشتم
    و همه دوستان مشتاق بودن تا برنده بشن و محصول جدیدی که می خواید روی سایت قرار بدید رو به عنوان هدیه انتخاب کنند و محصول جدید رو هدیه بگیرند چون اکثرا یا هزینه نمی توانند بکنند یا می خواهند هزینه کمتری پرداخت کنند یا هیچ کدام از اینها فقط دوست دارند هدیه بگیرند و برنده شوند آن هم محصول جدید رو
    پس لطفا محصول جدیدی که می خواید قرار بدید رو با یک تخفیف خیلی خوب قرار بدید و یک قیمت خیلی خوب داشته باشه تا همه از پس خریدش بر بیان
    و یک کار جذاب دیگری هم که می توندید انجام بدید اینه که اون دوستانی که در سایت شما نظر گذاشته بودند و برنده نشده بودند بعد از اینکه محصول جدید رو در سایت قرار دادید بتونند با بیشتری تخفیف (بیشتر از همه اونهایی که شرکت نکردند یا بازدید کننده جدید سایت هستند تخفیف بگیرند و با بیشترین تخفیف اون محصول رو خرید کنند)
    نمیدونم چی رو صلاح می دونید اما ما بی صبرانه منتظر این محصول هستیم تا بتونیم حتما و صد درصد تهیش کنیم
    ممنونم از سایت خوبتون

    • فرشاد حیدری

     ۱۲ مهر ۱۳۹۴

     سلام احمد عزیز
     ممنون بابت پیشنهادی که مطرح کردید
     محصول جدید ، روز یکشنبه ساعت ۸ الی ۸:۳۰ صبح در سایت قرار داده می شود و یک تخفیف فوق العاده ای هم به مدت یک هفته خواهد داشت.
     این تخفیف به هیچ عنوان به صورت عمومی در سایت قرار داده نمی شود و فقط برای اعضای سایت می باشد و اعضای سایت می توانند با استفاده از کد تخفیفی که به ایمیلشان ارسال می شود ، این محصول را خریداری کنند.
     پیروز باشید

 • Abbasgh

  ۰۸ مهر ۱۳۹۴

  بنده فک کردم اولین دیدگاهو خودم گزاشتم نمیدونم شاید موقع پذیرش دوم شدم بیخیال مبارک باشه ما از این شانسا نداریم

  • فرشاد حیدری

   ۰۸ مهر ۱۳۹۴

   سلام Abbasgh گرامی
   خیلی متاسفم که شما برنده نشدید. احتما زمانی که شما داشتید نظرتون رو تایپ میکردید ، کاربر گرامی حسین هم در حال تایپ کردن بوده و حسین زودتر بر روی دکمه فرستادن دیدگاه کلیک کرده برای همین نظر حسین در سایت زودتر ثبت شده.
   اشکالی ندارد جایزه خیلی مهم نیست. مهم این حرکت قشنگ بود که این همه نظر آموزنده جمع شد که همه میتونند استفاده کنند.
   پیروز باشید

 • پیمان

  ۰۸ مهر ۱۳۹۴

  سلام فرشاد جون واقعا دست مریضاد ازینکه میبینم جوانان ایرانی اینقدر دراین زمینه ها کوشا و عالمن بخودم میبالم. ما رو دسته کم میگیرن همیشه.
  فقط من راستش هرکاری میکنم انگار یه چیزی رو گم کردم بقولی هنوز اون اعتماد بنفس استارت رو ندارم. اگه ممکنه یه چیزی برام بنویس که خودمو باور کنم و بفهمم که این قابلیت رو دارم بتونم از سایتم کسب درامد کنم. باتشکر از مقالات عالی شما.

  • فرشاد حیدری

   ۰۸ مهر ۱۳۹۴

   سلام به پیامان گرامی
   ممنونم به خاطر لطفی که دارید.
   اتفاقا در آینده مطالبی رو در همین زمینه ها منتشر میکنم. چون افراد زیادی هستند که در مرحله ای که شما هستید باقی ماندند.
   خیلی کلی گویی بود صحبت شما و من فقط میتونم بگم ، عمل کنید. صبح تا شب نشستن و فکر کردن و رویاپردازی کردن آدم رو به جایی نمیرسونه. باید عملگرا بود. در هر شرایطی که هستید فرقی نمیکند. اگه منتظر این باشید تا فرصت فراهم بشه و بعد حرکت کنید ، باید حالا حالاها منتظر چنین روزی باشید و این روز هم هیچ وقت فرا نمیرسه مگر اینکه خودتون شروع کنید و شرایط رو فراهم کنید
   موفق باشید

 • فرشاد

  ۰۸ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  بنده صلاح دیدم که در همین جا به برندگان تبریک بگم و برای تمام کاربران این سایت و همچنین مدیر سایت آقای فرشاد حیدری، موفقیت، ثروت و سعادت در دنیا و آخرت را آرزومندم.

  • فرشاد حیدری

   ۰۸ مهر ۱۳۹۴

   سلام به فرشاد گرامی
   من هم از شما تشکر ویژه میکنم که نظر دادید.
   بابت این همه لطفی که دارید تشکر ویژه میکنم
   امیدوارم شما هم همیشه موفق و پیروز باشید

 • احمد

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با سلام و وقت بخیر
  بالاخره یه فرصت پیدا شد و مطالعه کردم .
  دست شما درد نکنه بسیار مفید و آموزنده بود .
  ممنون از شما

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به احمد گرامی
   خواهش میکنم. ممنونم که وقت گذاشتید مطالعه کردید و نظر گذاشتید.
   پیروز باشید

 • هجرت

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  خیلی خوب بود و به نکاتی اشاره کرده که من در نظر نگرفته بودم
  ممنون از شما

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به هجرت گرامی
   ممنونم که نظرتون رو درباره مقاله نوشتید
   پیروز باشید

 • یلدا

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به یلدا گرامی
   خواهش میکنم. ممنون که مشارکت کردید
   موفق باشید

 • ‫احمدرضا

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با عرض سلام.واقعا مطلب خوبی بود.با سپاس

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام احمدرضا گرامی
   ممنونم که نظر خودتون رو درج کردید
   موفق باشید

 • mehdi

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  خب بی شک ایمیل مارکتینگ اینقدر تاثیر گذارهست که هنوز که هنوزه برزگترین شرکتها مثل اپل دارن استفاده می کنند.

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به مهدی گرامی
   سپاسگزارم که مشارکت کردید.
   پیروز باشید

 • رضا ایمان

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  از مطالب مفیدتون شدیدا متشکرم

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام رضا گرامی
   بابت نظر و مشارکت شما ، من هم تشکر میکنم
   پیروز باشید

 • حمید حاجتی

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با سپاس .من با راهنمایی های شما سایت م راه انداختم. و از میلر لایت استفاده میکنم

  بنظرم استفاده از محتوا ی رایگان در سایت به همراه ارسال مقاله به فروم و اجرای صحیح ایمیل مارکتینگ مناسب ترین و ارزانترین راه می باشد برای سایت های نوپا.

  دوستان عزیز می توانند محصول طراحی سایت بدون کد نویسی اقای حیدری تهیه کنند من هم با این بسته شروع کردم. موفق باشید

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام حمید عزیز
   ایمیل مارکتینگ هم برای سایتهای نوپا عالی هستش و هم برای غول های بزرگ اینترنتی. گوگل ، اپل ، آمازون و … سایتهای ایران یمثل دیجیکالا ، بامیلو و … همه از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند.
   ممنون بابت اعتمادی که کرده بودید و از سایت خرید کرده بودید.
   پیروز باشید

 • امین

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  واقعا خسته نباشید جناب حیدری
  چیزی که خیلی برای من مهم هست اینکه وقتی مطلبی ارایه میکنید حتما خودتون هم به اون عمل کنید و فقط حرف یا copy-paste نباشه
  من چک کردم و شما کلیه موارد گفته شده در مقاله رو در ایمیل های خودتون کاملا در نظر میگیرید و این برای بنده و علاقه مندان باعث دلگرمی هستش.
  و البته لطف میکنید که برخی از روش های کاریتون رو صراحتاً و بدون چشم داشت مادی در اختیار ما قرار میدین
  بنده مطلب آموزنده ای نداشتم که بیان کنم اما تشکر از شما و دوستانی که پست گذاشتن واجب بود! 🙂
  خدا قوت، موفق و سربلند باشید.

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام امین عزیز
   سلامت باشید
   خواهش میکنم. من هم خوشحالم که دوستای خوبی مثل شما رو در کنار خودم دارم
   موفق باشید

 • مسعود

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  مقاله خوبی بود ولی درسته ایمیل مارکتینگ بسیار خوبه و یک تکنیک کار آمدی هست ولی نمیشه گفت بدون اون طرح و برنامه ها ارزشی ندارن,مثل خیلی از سایتهایی که بدون استفاده از این روش کارشون رو توسعه دادن والان هم از سایتهای موفق هستند.
  با تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام مسعودعزیز
   ایمیل مارکتینگ باعث می شود هزینه های تبلیغات به شدت کاهش پیدا کند و اثربخشی ایمیل مارکتینگ چند برابر روشهای دیگر هستش و به جرات می توان گفت سایتهایی که از ایمیل مارکتینگ استفاده نمی کنند یعنی بازاریابی اینترنتی بلد نیستند و وقت خودشان را هدر می دهند.
   سایتهای بزرگ ایران را نگاه کنید. سایتهای بزرگ دنیا را نگاه کنید. تمام نمونه های موفق دنیا از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند.
   نظرات این بخش را مشاهده کنید. اگر ایمیل مارکتینگ نبود ، هیچ وقت چنین اتفاقی نمی افتاد.
   پیروز باشید

 • الهام

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  ممنون از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون گذاشتید.

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام الهام گرامی
   خواهش میکنم . ممنون که شما هم مشارکت کردید
   پیروز باشید

 • شادکام

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام آقای حیدری
  چیزهای خوبی در مورد ایمیل مارکتینگ یاد گرفتم. راستش قبلا اصلا فکر نمیکردم ایمیل روش خوبی واسه بازاریابی باشه ولب الان کاملا برعکس ! بنده برای گسترش کارم دارم سایت میزنم، از وقتی هم که با سایت شما آشنا شدم چه از طریق ایمیل و چه پیامک نکات آموزنده ای دریافت کردم.واقعا دست مریزاد “شما خییلی با حالین!!”

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام شادکام گرامی
   ایمیل مارکتینگ قدرتمندترین ابزار بازاریابی اینترنتی هستش.
   البته اینکه فقط یادبگیریم ایمیل بازدیدکنندگان رو جمع آوری کنیم و به آنها ایمیل ارسال کنیم خیلی کار خاصی انجام ندادیم . مهم استراتژی های ایمیل مارکتینگ می باشد.
   شما هم خیلی باحالییین
   موفق باشید

 • صادق رشیدی

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام ممنون از مطالب پر محتواتون
  اول یه پیشنهاد بدم داخل نظرات بعضی از دوستان بسیار مطالب جالبی رو فرمودن ایکاش میشد مطالب مفید نظرات دوستان خودش یه مقاله بشه البته من خودم میتونم این کار رو بکنم و شما زحمت انتشار بکشید اگه صلاح میدانید.
  در ضمن بابت اینکه به تک تک نظرات وقت ميگذاريد و پاسخ کامل می فرمائید ممنون.
  شما واقعا اصول مشتری یابی رو عالی بلديد. خداروشکر که با شما و سایت عالیتان آشنا شدم .
  اما راجع به ایمیل مارکتینگ یه نکته.رو خدمت دوستان بگم البته آنقدر نظرات زیاد بود نمیدونم شاید بقیه دوستان هم گفتن😄
  حتما اگه می خوابید چیزی رو به مشتری بگید اول از مشکلات خودتون بگید و بعد راه حل رو بهش پیشنهاد کنید .دقیقا کاری که آقای حیدری در توضیح مجموعه بازريابي شون انجام دادن اول مشکلی که برخوردن نوشتن وبعد راجع به مجموعه توضیح دادن.
  وقتی میگم ایشون واقعا حرفه ای هستش دقیقا حرفه ای هستش .
  در ضمن پیشنهاد میدم جناب حیدری مقالات خارجی که در این ضمیمه ها فکر میکنید مفید بفرمائید تا دوستانی که علاقه به ترجمه دارن کمک کنن. سایت ما و شما نداره 😜

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام صادق عزیز
   سپاسگزارم به خاطر این همه لطف و محبت شما
   پیشنهاد خوبی در رابطه با مقاله نوشتن این نظرات دادید اما فعلا لطفش به این هستش که همه دوستان دور هم و در این فضا باهم تبادل نظر داشته باشند.
   صادق عزیز بیش از ۹۰ درصد مقالات و آموزشهای سایت آترین وب بداهه نویسی خودم هستش و به ندرت از مقالات ترجمه شده استفاده میشود. به طور مثال مجموعه مقالات چگونه یک طرح تجاری برای کسب و کار بنویسیم برگرفته از کتاب اصول کارآفرینی مهندس سعیدی کیا هستش که من در این سری مقالات هم اشاره کردم که مقاله از این کتاب نوشته شده. ۹۰درصد مقالات سایت دست نوشته های خودم هستش و کمتر از مقالات ترجمه شده استفاده میکنم. برای هر مقاله که دوستای خوبم وارد سایت میشوند و ۱۰-۱۵ دقیقه ای آن را می خوانند ، من ۶-۷ ساعت تمام وقت میگذارم.
   البته امکان دارد در آینده نیاز به اینکار باشد. در این صورت حتما از شما دوست خوبم کمک میگیرم.
   موفق باشید

 • مریم

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام خدمت آقای حیدری. به خاطر مقاله خوبتون ممنونم. همچنین نظرات دوستان هم خیلی مفید و کاربردی بود.
  من مدتی است که تصمیم به ساخت وب سایت و ایجاد یک کسب و کار اینرنتی گرفتم ولی هنوز اطلاعات کاملی برای شروع کار ندارم. خوشحالم که با سایت خوب شما آشنا شدم و مطمئنا در این زمینه خیلی کمکم خواهد کرد

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام مریم گرامی
   خوشحالم که می خواهید برای خودتون کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید. سایت آترین وب هم در این راه کنار شما خواهد بود.
   ممنون بابت لطف شما
   پیروز باشید

 • سمانه

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با سلام.
  من تقریبا تمامی اطلاعات لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو از سایت شما کسب کردم.
  و شجاعت شروع و سرمایه گذاری رو هم در خودم می بینم.
  تنها چیزی که منو مردد می کنه انتخاب محصول مناسب برای فروشه.
  تحصیلات من دانشگاهی هست و تجربه کاری من چیزی نیست که تو بازار و مارکتینگ بوده بود. من حتی منبع اطلاعاتی و یا هیچ آشنایی در بازار هم ندارم.
  به من کمک کنید در انتخاب محصول مناسب برای فروش.
  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام سمانه گرامی
   خوشحالم که به سایت آترین وب اعتماد کردید.
   یک حالت این هستش که از مهارت و تخصص خودتون و با استفاده از سایت کسب درآمد کنید
   یک حالت دیگر هم این هستش که یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید که ارتباطی بارشته تحصیلی شما نداشته باشه. اگر بخواهید محصولاتی رو به فروش برسونید باید بخشی از بازار رو هدف قرار دهید و یک گروه از محصولات رو به فروش برسونید. حالت تعریف شده ای وجود ندارد که من بگم دقیقا چه محصولاتی رو به فروش برسونید.
   پیروز باشید

 • علی سبزی مراد

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  دوست عزیز و خوبم جناب آقای فرشاد حیدری سلام.
  از مطلب مفیدی که به رایگان قرار دادی بسیار سپاسگزارم. از این مطالب ارزشمند مثل دیگر مطالب مفید شما استفاده کرده و خواهم کرد. چند وقتی هست که میخواستم یک نکته مهم را به عرضتان برسانم. اینکه در سایتی به این خوبی، لینکی برای عضویت و ورود اعضا به سایت وجود ندارد. در قسمت حساب کاربری، متاسفانه با نوشتن نام کاربری یا ایمیل، نمیتوانیم وارد حساب خود نمیشویم. لطفا مشکل را برطرف نمایید تا خدای نکرده مشترکان شما از دستتان نروند! راستی قسمت بازیابی گذرواژه هم به درستی عمل نمی کند. برای روشن شدن این مشکل، میتوانید ایمیل بنده را تست بفرمائید.
  به امید موفقیت و سربلندی هر چه بیشتر شما دوست عزیز و خوبم
  http://www.eshteghal-91.blogfa.com

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام علی عزیز
   سپاسگزام که این موضوع را اطلاع دادید. بخش ورود اعضاء مشکلی ندارد. بخش ورود اعضاء فقط برای کسانی هستش که از آترین وب خرید کردند. افرادی که خرید نکرده باشند نمی توانند در سایت لاگین کنند. ایمیل شما رو در لیست خریداران چک کردم و ایمیل شما بین خریداران سایت نبودش و برای همین هستش که نمی توانید در سایت لاگین کنید.
   در رابطه با بخش ثبت نام هم حق با شماست سایت قشمت عضویت ندارد اما به زودی بخش عضویت با امکانات جدید راه اندازی می شود و همه می توانند از خدماتش به صورت رایگان استفاده کنند.
   موفق باشید

 • صادق

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  باسلام خدمت جناب حیدری عزیز
  مطالب سایتتون خیلی عالی هست مخصوصا اینکه مطالب رو رایگان میزارید
  و سایت عاای دارین جوری هست که وقتی وارد سایت میشم یه حس تازه ای دارم
  تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام صادق عزیز
   خوشحالم که سایت مورد پسند شما هستش
   شما لطف دارید
   پیروز باشید

 • mzn hamidam

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  باور کنید خسته شدم از این همه مطالب گوناگون که در عمل هیچ کارایی نداره . تا حالا چند بار هزینه کردم ولی بی نتیجه

  اخرین بار ۱۲۰۰۰ ت دادم برا پکیجی که فقط چند سایت فروشگاه ساز رایگان معرفی کرده بود . سایتهایی که همه میشناسن

  جایی هست بشه نحوه راه اندازی یک سایت رو از صفر امزش بده

 • علی ائلدار جعفریان

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  سلام خدمت آقای حیدری عزیز و تمامی دوستان گرامی که نظر و دیگاه گذاشتن واقعا ازمقاله آقای حیدری و دوستان استفاده کردم من چون تخصصی ندارم نمیتونم نظری هم بدم فقط میتونم عرض کنم در زمانه ای که تبلت و گوشهای هوشمند همراه با اینترنت سراسری و همه گیر شده و هر لحظه افراد آنلاین هستن و می توانند ایمیلهای خود را چک نمایند ایمیل مارکتین نقش بسیار زیادی می تواند داشته باشد….!امیدوارم محصول آقای حیدری با قیمت مناسب و هرچه زودتر عرضه شود تا ما هم از تجربیات آقای حیدری در سایت خود استفاده نماییم باز مجددا از آقای حیدری و تمامی دوستان تشکر و قدردانی میکنم.elecomweb.com

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به علی ائلدار گرامی
   ممنونم بابت لطف شما
   یک شنبه هفته دیگر یک آموزش فوق یپشرفته در این زمینه در سایت منتشر می شود. قیمتهای سایت آترین وب همیشه منصفانه بوده
   پیروز باشید

 • Behnam

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با سلام. از مقاله خوب و مفید شما بسیار سپاسگذارم.
  به اعتقاد بنده نیز ، ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از اصلی ترین و موثر ترین ابزارها در یک کسب و کار اینترنتی است.
  توصیه می کنم همه دوستانی که این مقاله با ارزش را مطالعه می کنند ، ضمن مطالعه کل مقاله از ابتدا ، قسمتی آخر آن که به نام “صحبت پایانی” است را دو بار و با دقت بیشتر مطالعه نمایند.
  امیدوارم که همیشه در مسیر گسترش روشهای کسب و کار اینترنتی و پیشرفت وب سایت آترین وب موفق باشید. با تشکر .

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام بهنام عزیز
   سپاسگزارم بابت لطف شما
   بخشی که اشاره کردید دوستان دیگر دوبار مطالعه کنند یعنی صحبت پایانی نشاندهنده تیزبینی شما می باشد. خوشحالم که مقاله را با دقت مطالعه کردید.
   پیروز و سربلند باشید

 • فرشاد

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با سلام خدمت فرشاد حیدری عزیز
  به خاطر این مقاله فوق العاده ازتون ممنونم. این مقاله دیدم رو نسبت به بازاریابی اینترنتی وسیع تر کرد.
  بازم ممنون به خاطر مقالات مفید و آموزندتون
  موفق باشید

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به فرشاد عزیز 🙂
   خوشحالم که این مقاله برای شما مفید بوده.
   من هم تشکر میکنم که مشارکت کردید و نظر گذاشتید
   پیروز باشید

 • سعید

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  ممنونم استاد
  مقالاتتون واقعا فوق العاده است.
  موفق باشید

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام سعید گرامی
   من هم از شما تشکر میکنم که مشارکت کردید

 • خانوم میم

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام .
  ممنون که این اطلاعات رو در اختیار ما گذاشتین ..
  اما من چند تا سوال دارم
  ۱٫ نحوه ی ساختن لندینگ پیج به چه صورته ؟؟ اطلاعاتم در این زمینه کمه .ممنون میشم کمکم کنین
  ۲٫من روزانه شاهد ازاریابی های گسترده تو تلگرام هستم .و طبق تحقیقاتم میبینم روز بروز همراه با اضافه شدنِ کاربرانش وضعیت بازاریابی ها هم خیلی خوب شده و داره خوب پیش میره . ازونجایی که این نرم افزار خیلی در دسترس تره و البته عمومی تر و از هر قشری با هر سنی ازش استفاده میکنن بنظرتون ایمیل مارکتینگ هنوز هم موثرترینه ؟؟
  البته اضافه کنم که شخصا به محیط تلگرام کمتر اعتماد دارم و ترجیحم ایمیله . هم رسمی تره هم مطمئن تر . خوشحال میشم نظر شمارو هم بدونم و راهنماییم کنین

  باز هم ممنون از مقاله ی مفیدتون

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به خانوم میم گرامی
   در رابطه با یاخت لندینگ پیج و ارسال ایمیل گروهی و مهم تر از همه استراتژی های بازاریابی یک شنبه هفته آینده یک محصول فوق پیشرفته در سایت قرار داده می شود. از طریق ایمیل و پیامک اطلاع رسانی می شود. اگر عضو خبرنامه پیامکی آترین وب نیستید توصیه میکنم از سایدبار سمت چپ سایت شماره موبایلتان را ثبت کنید تا از طریق پیامک هم اطلاع رسانی شود

   الان شرایط تلگرام بسیار مناسب هستش ام همچنان ایمیل مارکتینگ قدرتمندترین هستش.
   در نظر داشته باشید یک زمانی اینستاگرام مد می شود و همه سمت اینستا می روند. یک زمانی وایبر ، واتس اپ ، لاین ، تلگرام و … اما همه این شبکه ها به صورت مقطعی بین مردم رواج پیدا می کنند. اما ایمیل یک جور شناسنامه افراد در دنیای مجازی محسوب می شود و هیچ وقت از مد نمی افتد.
   برای همین پایه و اساس اصلی بازاریابی باید بر اساس ایمیل مارکتینگ باشد و در کنارش از این شبکه های اجتماعی استفاده کرد.
   طبق خبری که چند وقت پیش مطالعه میکردم تلگرام قرار هستش که برای کاربران ایران مسدود شود (صحت درستی این خبر را نمیدانم- شاید شایعه باشد و شاید هم حقیقت داشته باشد) و نسخه داخل ایران آن راه اندازی شود. معلوم نیست که از نسخه داخل ایران استقبال شود یا خیر
   اما در ایمیل مارکتینگ هیچ نگرانی وجود ندارد
   موفق باشید

 • حمید

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سلام و احترام؛
  ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی ایمیلی، کسب و کار اینترنتی را متحول می کند، و کسب و کارهای اینترنتی فاقد این سیستم محکوم به نابودی هستند.نتایج بازاریابی ایمیلی برای خیلی ها غیرقابل تصور و لمس است. باید این سیستم امتحان شود تا از نتایج شگفت انگیز آن با خبر شد.الان شرکت های بزرگ و مطرح در اینترنت با وجود داشتن فروش عالی، باز هم از این سیستم بهره می برند. فکر می کنید چرا؟ چون بازاریابی ایمیلی بهترین و بالاترین بازدهی را در یک کسب وکاراینترنتی ایجاد می کند.بازاریابی ایمیلی ابزاری است که به کمک آن می توان یک ارتباط خوب و همیشگی با مشتری برقرار کرد.و با پیشنهادهای خوبی که ارائه می دهید و با تخفیف هایی که به موقع اعلام می کنید، می توانید به راحتی مشتریان هدف را جذب کنید و آنها را ترغیب کنید از سایت شما خرید کنند. در یک کلام بازاریابی ایمیلی همان تیرو خال بالاست. و این تشبیه چه زیباست. از آقای حیدری برای مطالب جالب و سایت زیبایشان تشکر می کنم. موفق باشید.

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به حمید گرامی
   بابت لطف شما سپاسگزارم
   بسیار خوب هستش که به قدرت ایمیل مارکتینگ پی بردید. واقعا قوی ترین ابزار هستش . شبکه های اجتماعی مختلفی هر روز راه اندازی می شوند و کاربرانی را جذب می کنند اما وقتی یک شبکه اجتماعی جدید می آید کاربران از یک شبکه به شبکه دیگر کوچ می کنند اما ایمیلشان همچنان همان ایمیل قدمی هستش.
   پر بازده ترین و کم هزینه ترین ابزار برای بازاریابی ، ایمیل مارکتینگ می باشد.
   موفق باشید

 • اردلان

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  واقعا مطلب خوب و مفیدی بود . راهنمایی خیلی خوبی برای من بود.به همه توصیه می کنم مطلب به همراه نظرات با دقت مطالعه بشه
  تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام اردلان عزیز
   سپاسگزارم به خاطر نظری که نوشتید.
   پیروز باشید

 • lpsk

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  باسلام.ممنون از این که تجربیاتتان را رایگان در اختیار ما قرار میدهید.من با انواع بازاریابی های اینترنتی آشنا یی مختصری داشتم ولی ایمیل مارکتینک را اولین بار در سایت شما مشاهده کردم و واقعا هم موثر است.میخواستم نظرتونو راجع به کسب درامد به شیوه عرفانی زاده رو بدونم.ایشون میگه با این روش شما ماهی۶۰۰میلیون درامد خواهید داشت.با سپاس

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به lpsk گرامی
   ممنون بابت نظر شما
   حقیقتش من به سایتهای دیگر کاری ندارم و اجازه ندارم درباره سایتهای دیگر صحبت کنم.
   ایمیل مارکتینگ موثرترین روش بازاریابی اینترنتی می باشد.
   موفق باشید

 • mohamad

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  چه ساعتی از روز برای ارسال ایمیل بهتره ؟ چرا ؟

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام محمد عزیز
   اینکه چه ساعت و چه روزی ارسال کنید بستگی به نوع کسب و کار شما دارد.
   اما به طور نمونه صبح ها زمانی که کارمندان تازه شروع به کار می کنند زمانی مناسبی برای ارسال ایمیل می باشد. چون معمولا افراد وقتی به محل کار مراجعه می کنند اولین کاری که می کنند ایمیلهایشان را چک میکنند. اما بستگی به نوع کسب و کار دارد و با آزمون و خطا بدست می آید.
   موفق باشید

   • نیلوفر

    ۰۷ مهر ۱۳۹۴

    جالبه آقای حیدری اما من ی جای دیگه خوندم روزهای تعطیل بهترین موقع برای ارسال ایمیل هست و بدترین موقع هنگامیکه کارمندا سر کارند!

    • فرشاد حیدری

     ۰۷ مهر ۱۳۹۴

     سلام نیلوفر گرامی
     نرخ باز شدن ایمیل در روزهای تعطیل کمتر هستش. یعنی کلا آمار بازدید تمام سایتها در روزهای تعطیل هم کمتر هستش. اکثر کارمندان صبح ها ایمیلهایشان را چک می کنند اما خیلی از خریدها آخر هفته انجام می شود. دلایلش رو تو محصول ایمیل مارکتینگ کاملا توضیح میدم. 🙂
     پیروز باشید

 • saber

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سلام.واقعا مقاله خوبی بود دستتون درد نکنه استاد؛ همیشه سایت شما رو دنبال میکنم

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام صابر گرامی
   ممنونم بابت لطفی که دارید. خوشحالم که سایت آترین وب بازدیدکنندگان ثابتی مثل شما را دارد.
   پیروز باشید

 • رویا حسنی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سپاس فراوان از این مقاله مفید و ارزشمند.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به رویا گرامی
   من هم تشکر میکنم به خاطر مشارکت شما در این مطلب
   موفق باشید

 • مسلم

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام.
  این مطلب هم مثل مطالب دیگه تون بسیار مفید و کاربردی بود. در پاراگرافی اشاره کرده بودید که در صفحه فرود باید اطلاعات کمی باشه تا مراجعه کننده برای دریافت اطلاعات بیشتر عضو بشه و اطلاعات رو کامل کنه. میخوام این ترفند رو روی سایتم پیاده کنم.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام مسلم گرامی
   در صفحه فرود بهتر هستش که تا می توانید هدیه درون لندینگ پیج را تبلیغ کنید تا افراد بیشتری ترغیب بشوند و ایمیلشان را وارد کنند. اما تا جایی که امکان دارد باید تمام منوهای سایت ، هدر
   ، فوتر و سایدبار سایت حذف شود. برای اینکه بازدیدکننده وقتی به لندینگ پیج مراجعه می کنه نباید حواسش به موارد و المانهای دیگر پرت شود.
   موفق باشید

 • موذنی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  بنده میخام ایمیل مارکتینگ انجام بدم برای سایت فروشگاهی دانلودی …
  باید از کجا شروع کنم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید .
  با احترام

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به موذنی گرامی
   می توانید برخی از محصولات را به صورت رایگان قرار بدهید تا کاربران برای دریافت محصول رایگان شما ایمیلشان را وارد کنند. اگر موضوعات زیاد و متنوعی برای فرومش دارید می توانید برای هر گروه یک محصول رایگان و یا یک لندینگ پیج طراحی کنید و ایمیل بازدیدکنندگان را جمع آوری کنید.
   در گام بعدی باید با اعضای سایتتان از طریق ایمیل ارتباط برقرارکنید.
   توجه : سایت شما نباید به گونه ای باشد که فقط محصولات پولی داشته باشد ، باید محتوای رایگان و با کیفیت زیادی را در سایت منتشر کنید تا بازدیدکنندگان به تدریج به سایت شما علاقه مند بشوند
   پیروز باشید

 • احمد

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  ممنونم از مطالب خوبتون.
  لطفا راهکارهایی برای عضویت بازدیدکنندگان در خبر نامه سایت بیان نمایید.
  در ضمن من شماره موبایلم رو برای دریافت پیامکهای انگیزشی وارد کردم اما هنوز پس از گذشت چند هفته پیامی دریافت نکردم.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام احمد عزیز
   قدرت جذب لندینگ پیج خیلی بیشتر از خبرنامه هستش. توصیه میکنم برای دریافت ایمیل کاربران از طریق لندینگ پیج اقدام کنید
   هر هفته به اعضای سایت پیامک ارسال می شود.
   لطفا مجددا شماره موبایلتان را وارد کنید تا برای شما هم پیامک ارسال شود.
   شاد باشید

 • ریحانه

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  ,با عرض سلام ,,تشکر از شما ,,,,سایت بسیار خوبیه,,,واقعا بهرهمند شدیم ,,مفید و پر محتوا بود,,,عالی هست,,,

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام ریحانه گرامی
   خوشحالم که از سایت راضی هستید
   ممنونم که مشارکت کردید
   موفق باشید

 • mari .mk

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام . آقای حیدری. واقعا مطلب کاربردی بود .کامنت بچه ها که عالی. می خواستم بدونم آیا امکان قرار دادن ایمیل مارکتینگ برای وبلاگ هم هست؟
  و اگه هست آیا میشه از همون میلرلایت که عنوان کردین استفاده کرد؟

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به mari .mk گرامی
   خوشحالم که این مقاله براتون مفید بود.
   بله برای وبلاگ هم می شود استفاده کرد.
   با سیستمی که معرفی کردم هم به احتمال زیاد می شود بر روی وبلاگ استفاده کرد. اگر هم نشود از لندینگ پیج این سیستم بر روی وباگ استفاده کرد می توانید به روشهای مختلفی ایمیل بازدیدکنندگان را در وبلاگ دریافت کنید و بعدش با استفاده از این سیستم برای کاربراتون ایمیل ارسال کنید
   موفق باشید

 • نیلوفر

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام ممنون از مطالب غنی و آموزندتون میخاستم ازتون خواهش کنم یک محصول در مورد ایمیل مارکتینگ تولید کنید من قیمت این محصول رو در سایتی بالای ۲۰۰ هزار تومان دیدم الان با مقایسه ای که با محصولات شما میکنم شما محصولاتتون قیمت مناسب تری داره امیدوارم هر چه زودتر این محصول رو هم تولید کنید و در اختیار کاربرا بذارید منو هم توی نظرسنجی و قرعه کشی تون شرکت بدید به امید برنده شدن 🙂

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به نیلوفر گرامی
   سپاسگزارم به خاطر لطف شما
   هفته آینده محصول ایمیل مارکتینگ سایت آترین وب در سایت قرار می گیرد و دوستان می توانند با یک قیمت مناسب خریداری کنند.
   پیروز باشید

   • نیلوفر

    ۰۶ مهر ۱۳۹۴

    آیا این محصول ایمیل مارکتینگ با سیستم وردپرس رو آموزش میده؟ یا فرقی نمیکنه؟
    آقای حیدری ای کاش قیمت های بسته های ایمیل مارکتینگ (منظورم محصول شما نیست همینکه میگید مثلا از سایت میل چیمپ یا اون یکی که گفتین میلر؟؟؟)رو از مبلغ کم به زیاد هم میذاشتید تا ما بدونیم آیا خرید این محصول به صرفه هست؟ یا نه؟آیا برای ما که دانشجو هستیم این هزینه ها مناسبه؟ رنج قیمتها رو بفرمایید و لطفا بگید اینا چطوریه؟سالیانه باید بخریم؟ آیا برای ایمیل های ارسالی با این روش سقفی هم داره؟منظورم تعداد ایمیل های جمع آوری شدست؟ آیا تعداد ایمیل های ارسالی به این روش محدودیت داره؟ مثلا با این بسته های پولی ۱۰ تا ۱۰۰تا ۲۰۰تا ۱۰۰۰تا ایمیل گروهی بفرستیم؟

    • فرشاد حیدری

     ۰۶ مهر ۱۳۹۴

     سلام نیلوفر گرامی
     من که هنوز محصولی در زمینه ایمیل مارکتینگ در سایت قرار ندادم! هفته دیگر محصولی در زمینه ایمیل مارکتینگ در سایت منتشر می شود.
     کلا شما از هر روش ایمیل مارکتینگی که استفاده کنید هزینه بر خواهد بود اما مثلا با سیستم میلرلایت تا ۱۰۰۰ ایمیل را به صورت رایگان می توانید ارسال کنید و برای شروع بسیار مناسب می باشد.
     برای تعداد اعضای ایمیلی هم هیچ محدودیتی ندارید. سایت آترین وب هم روزی که شروع کرد از پلن های رایگان این سیستمها استفاده کرد.
     پیروز باشید

 • رضا رجبی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  سایت بسیار پر محتوا یی دارید موفق باشید
  درضمن اسم قالب سلیتتون رو میخواستم بدونم خیلی قشنگه

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام رضا عزیز
   ممنون. قالب سایت آترین وب قالب صحیفه هستش
   موفق باشید

   • رضا رجبی

    ۰۷ مهر ۱۳۹۴

    سایتت چیدمان قشنگی داره
    این نرم افزاری که کتابچه محصول رایگان رو طراحی کردی میشه معرفی کنی و به نرم افزار برای جلد سی دی درست کردن
    ممنون میشم راهنمایی کنی

    • فرشاد حیدری

     ۰۷ مهر ۱۳۹۴

     سلام رضا گرامی
     نظر لطف شماست
     طراحی جلد کتابچه و دی وی دی با استفاده از نرم افزار فتوشاپ طراحی شده
     موفق باشید

 • هادی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام مجدد
  با چه افزونه ای میتونم ستونی، مثل ستون سمت چپ سایت آترین توی سایتم قرار بدم که حتی با اسکرول کردن هم به بازدید کننده نشون داده بشه؟؟
  http://www.Denizteb.com

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام هادی عزیز
   این قابلیت جزء قابلیتهای قالب خود سایت آترین وب می باشد و هیچ افزونه ای برای اینکار استفاده نشده
   پیروز باشید

 • هادی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام خدمت آقای حیدری عزیز
  هر وقت که به سایت آترین وب میام، نکته جالبی که نظرم رو جلب میکنه، احساس خوشایندی هست که در حین خواندن مقالات آقای حیدری دارم هست. که ناشی از طبع مهربان اقای حیدری میتونه باشه که حتی در ایمیل ها و پیامک هایی که به دستمون هم میرسه میشه این نکته رو دید.

  آقای حیدری جا داره بابت تمام اطلاعاتی که با میل و اشتیاق در اختیارمون قرار میدین از طرف خودم و همه اعضای سایت تشکر و قدردانی داشته باشم.
  موفق و پیروز باشین

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام هادی عزیز
   هیج افتخاری بالاتر از این نیست که دوستانی مثل شما چنین دیدگاهی رو نسبت به سایت آترین وب داشته باشند.
   ممنون بابت لطفی که دارید . من هم از شما دوست خوبم و همچنین تمام اعضای سایت تشکر میکنم.
   پیروز و سربلند باشید

 • Milad Tiger

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما میخواستم بگم من خیلی وقت برای خوندن مطالب نمیزارم ولی مطمئنم مطلب خوبی نشر دادید و یک راهکار هم بنده پیشنهاد میکنم شاید کارساز و پربازدید تر باشه البته نظر بنده این هست که صددرصد افزایش بازدید نصیب یک سایت میکنه و نظرم این هست که دوستانی که یک مقدار برنامه نویسی تحت وب بلد هستند یک صفحه گرافیکی جذاب درست کنند که در روانشناسی حالات انسان رنگ های جیغ ( پر رنگ و دارای شفافیت ) بیشتر نظر رو جذب میکنند و یک نظر دیگه اینکه یک مطلبی رو که بقیه سایت ها دارند و شما هم دارید و قیمت خیلی بالایی ندارد رو قربانی محصولات با ارزشتون کنید و اون ها رو هدیه بدید به کاربرانتون مثلا یک محصول که ۲ الی ۵ هزار تومن مبلغش هست و یا حتی بیشتر ( بستگی به اون محصول مهمتون و سودش داره ) رو رایگان پیشنهاد بدید به کاربرانتون

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به میلاد گرامی
   به خاطر نظری که دادید سپاسگزارم
   بله یکی از روشهای جذب بازدیدکننده این می باشد که برخی محصولات را به صورت ارزان و یا رایگان در اختیار کاربران قرار داد. این یکی از روشهای بازاریابی می باشد که برخی از سایتها هم از این روش استفاده می کنند.
   قطعا در آینده محتوای رایگان زیادی از آترین وب دریافت خواهید کرد.
   پیروز باشید

 • امیر امیری

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  منهم به نوبه خود از خدمات ارزنده این سایت تشکر می کنم.
  موفق باشید

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام امیر گرامی
   من هم از شما بابت مشارکتتون تشکر میکنم
   پیروز باشید

 • علی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  میخواستم ببینم شما از چه روشهایی برای ارسال ایمیل گروهی استفاده میکنید و به نظرتون کدوم یکی از همه بهتر هستش و توصیه میکنید
  باتشکر از پاسخگوییتون

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به علی گرامی
   برای سایت آترین وب از روشهای مختلفی تا به امروز استفاده شده
   من استفاده از سایتهای ایمیل مارکتینگ خارجی را پیشنهاد میکنم
   موفق باشید

 • علی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام ضمن عرض خسته نباشی ، لطفا بفرمایید که از چه ابزار یا سایت معتبری برای ارسال ایمیلهای گروهی (ایمیل مارکتینگ)خودتان استفاده میکنید متشکرم

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به علی گرامی
   برای سایت آترین وب از شروع راه اندازی تا به امروز از ۴ سیستم مختلف و روش مختلف استفاده شده.
   آخرین ایمیلی که ارسال شده با استفاده از سیستم میلرلایت ارسال شده
   پیروز باشید

 • علی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام سایتی بسیار عالی با محتوای عالی تردارید . اما یک پیشنهاد دارم اگر در کنار محتوای متنی از محتوای فیلم وصوت هم برای درک بهتر استفاده شود کار آموزش را آسانتر میکند . امیدوارم مستدام و پیروز باشید .

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام علی عزیز
   ممنون بابت لطفی که به سایت آترین وب دارید. از پیشنهاد خوب شما استقبال میکنم ، بله حتما تلاش میکنم تا فیلم و صوت بیشتری در سایت قرار بدم
   موفق باشید

 • محمد

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  ممنون از زحمات شما

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام محمد گرامی
   من هم از شما تشکر میکنم. مرسی که مشارکت داشتید

 • hojjat

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  کلا سایت خوبی است ایده ایمیل مارکتینک الان چندین سال است که مورد استفاده قرار گرفته فقط باید به اصول اصلی کار مهارت کسب کرد و شروع به کار کرد
  با تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام حجت عزیز
   سپاسگزارم . همینطور هستش باید مهارت اصلی را کسب کرد. استفاده از ابزارهای ایمیل مارکتینگ کار پیچیده ای نیستش ، مهم نحوه کار کردن با این ابزار قدرتمند هستش
   پیروز باشید

 • رضا موسوی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  مطالب و دیدگاههای خیلی جالبی بودند، یه دس خوش حسابی به همه کاربرانتون و یک خسته نباشید جانانه به شما عزیزان،دم همتون گرم

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام رضا عزیز
   من هم از شما تشکر میکنم که مشارکت کردید. ما خسته نیستیم 🙂 شما هم خسته نباشید
   پیروز باشید

 • مهدی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  یک راه عملی در راه اندازی کسب وکار پر بازده اموزش دهید

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام مهدی عزیز
   اینکه بخواهیم دسته ای از کالاها یا خدمات را نشان کنیم و آموزش بدهیم خیلی کارساز نخواهد بود. مهم این هستش که در زمینه کسب و کار ، مدیریت و بازاریابی مهارتهای خودمان را افزایش بدهیم تا بتوانیم در هر نوع کسب و کار موفق بشویم. یک سری مهارتها هستش که باید خود شخص با تجربه کردن بدست بیاورد و هیچ مدلی در دنیا تعریف شده نیست که بگوییم همه این نوع کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند و پربازده هستش و موفق می شوند!
   موفق باشید

 • محمد

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  بسیار مفید.ممنون از جناب مدیر و دوستان که با نظراتشون مطلب رو کامل تر کردن

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام محمد گرامی
   من هم از شما تشکر میکنم که در این تبادل نظر شرکت کردید
   موفق باشید

 • محمد رضا فیض

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سلام، من خودم تازه یک استارت آپ اینتزنتی رو راه اندازی کردم و سعی می کنم کار را کاملا اصولی و بر اساس تکنیک های روز دنیا پیش ببرم، می خواستم بدانم که آیا به نظر شما حتما باید دیجیکالا باشیم تا بتوانیم از اینترنت درآمد کسب کنیم یا نه؟ آیا خود شما با وجود تمام تکنیک های مختلف بازاریابی مانند همین ایمیل مارکتینگ که به کار می برید از درآمدی که دارید به نسبت زحمتی که می کشید راضی هستید؟

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام محمدرضا عزیز
   این دیدگاه که اگر دیجیکالا باید باشید کاملا اشتباه هستش.
   هر کسب و کار اینترنتی به اندازه خودش درآمد دارد. الان چون دیجیکالا سایت معروفی هستش همه به درآمد آن پی بردند . در صورتی که خیلی از سایتهای دیگه در ایران هستند که درآمدهای میلیاردی دارند و فعالیت می کنند. اما چون دیجیکالا معروف هستش همه ذهنیت ها به سمت دیجیکالا هستش. کسب و کارهای تک نفره ای هستند که در ایران درآمدهای میلیاردی دارند. درست نیست بخوام از آنها اسم ببرم.
   من هم از درآمد خودم کاملا راضی هستم اگر غیر از این بود سایت آترین وب نمی توانست به فعالیت خودش ادامه بدهد.
   پیروز باشید

 • بهار

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  متن عالی بود ولی کمی برای بی حوصله ها طولانی به حساب می آید.جملات کوتاهتر هم می تواند یک استراتژی برای علاقمندی به مطالعه یک متن باشد.
  در عین حال سعی شده که بسیار ساده ولی با حفظ احترام به شعور مخاطب،توضیحات بیان شود که جای تشکر دارد.
  یک نتیجه گیری خوب و ذکر اصل قضیه در چند خط صحبت پایانی ،راهنمایی های نویسنده درمورد ایده آل گرایی(که نکته بسیار مهمیست که افراد پس از سالها به آن پی می برند)،کامل بودن آموزش و پنهان نکردن برخی اسرار ایمیل مارکتینگ توانسته یک متن با کیفیت،علمی،کارا و جذاب بسازد.
  در مورد قسمتی تحت عنوان اعضا خب باید بگویم که برخی افراد(و نه همه) باید مطمئن شوند که شما هم نفعی برای آنها دارید وگرنه اینکار را انجام نمی دهند!!!!!!!!!
  با آرزوی موفقیت روزافزون

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به بهار گرامی
   ممنون بابت نظری که در رابطه با این مقاله دارید. دقیقا ایده آل گرایی دشمن همه افراد هستش و باید از آن پرهیز کرد. در رابطه با اعضاء هم بله دقیقا باید سود دو طرفه باشد و باید یک دلیلی باشد تا مجموعه بزرگ تر حاضر به انجام چنین کاری باشد. مجموعه کوچک تر می تواند به مدت ۱ سال بنر مجموعه بزرگ تر را در سایت خودش قرار دهد. می توانند طبق یک فرآیند از پیش تعیین شده در سود شریک باشند. مجموعه کوچکتر می تواند برای مجموعه بزرگتر ارزش آفرینی رسانه ای کند و …
   موفق باشید

 • مهدی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام دوست گرامی در رابطه با خدمات درمانی و جذب مشتری برای مراکز درمانی روش ایمیل مار کتینگ به چه صورتی باشد نتیجه بخش می باشد . باسپاس

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام مهدی گرامی
   شما می توانید در سایتتان محتوای آموزشی دز زمینه سلامت و درمان منتشر کنید. می توانید لندینگ پیج های مختلفی را در این زمینه طراحی کنید و در سایتتان قرار بدهید تا افرادی که وارد سایتتان می شوند برای اینکه بتوانند فایلی را که شما در این زمینه طراحی کردید را مشاهده کنند ایمیلشان را وارد کنند و از طریق محتوای آموزشی در زمینه سلامت و درمان با آنها از طریق ایمیل مارکتینگ ارتباط برقرار کنید. باید از طریق آموزش ، سطح آگاهی افراد را افزایش دهید و از طریق ایمیل مارکتینگ هر هفته باآنها ارتباط برقرار کنید و در زمانها مناسب هم خدمات خودتان را پیشنهاد کنید.
   پیروز باشید

 • ali nasiri

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سلام

  دوست عزیز آقای حیدری من برای ایمیل مارکتینگ از گروپ گوگل استفاده می‌کنم آیا راهی‌ هست بدونم چند تا از ایمیل‌ها باز شده و یا کلیک شده.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به علی گرامی
   با توجه به اینکه گروه های یاهو و جیمیل با هدف مارکتینگ راه اندازی نشده اند امکان مشاهده نرخ باز شدن و کلیک شدن وجود ندارد.
   پیروز باشید

   • ali nasiri

    ۰۶ مهر ۱۳۹۴

    میشه لطفا راهنمای کنید از چه روشی‌ استفاده کنم

    • فرشاد حیدری

     ۰۶ مهر ۱۳۹۴

     سلام علی گرامی
     به روشهای خیلی زیادی می توانید اینکار را انجام دهید. می توانید با استفاده از سایت میلرلایت اینکار رو انجام بدید.
     پیروز باشید

 • طباطبایی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  من یک مدت پیش یک دوره آموزشی تهیه کردم و با روش های دستی ایمیل برای لیست مشتریان قبلی و یک سری لیست دیگه بدست آورده بودم فرستادم ولی متاسفانه مشتری چندانی برای آن پیدا نشد. فکر می کنم که در واقع ایمیل مارتینگ همانطور که در متن این پست اشاره شده یک فرآیند طولانی و زمان بر است و باید با مطالب رایگانی که داری در مشتریان حس اعتماد به خودت را درست کنی. من توی اون لیستی که داشتم اکثریت خریدهای محصول جدیدم دقیقا از لیست مشتریان قبلی ام بود یعنی اون ها چون به کیفیت محصولات من آکاه بودن با همان ایمیل اول نیز خرید را انجام دادند. اما افرادی که خریدی از من قبلا انجام ندادن یک پروسه طولانی تر نیاز دارد. شاید شبکه سازی از طریق همان مشتری قبلی اثر بیشتری داشته باشد. یعنی به طریقی از طریق مشتری که قبلا از من خرید کرده ایمیلی برای فرد جدید فرستاده شود.
  شاید بشود از طریق تبدیل مشتری قبلی به بازاریاب بتوانیم حس اعتماد به محصولات را سریع تر ایجاد کرد. همه ما وقتی یکی از دوستانمان محصولی یا چیزی را تعریف کنند راحت تر خرید می کنیم.
  شاید نوشتن یک داستان واقعی از خودمان در ابتدای ان ایمیل مارکتیک کمک بیشتری به افزایش اعتماد بکند

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به طباطبایی گرامی
   ایمیل مارکتینگ حرفه ای به اینصورت نیست که بخواهیم به صورت دستی اینکار را انجام بدیم. باید با استفاده از سیستمهای ایمیل مارکتینگ حرفه ای اینکار را انجام بدیم.
   ایمیل مارکتینگ پروسه طولانی نیستش. کلا پروسه اعتمادسازی در وب طولانی تر و سخت تر از دنیای واقعی می باشد و با استفاده از ایمیل مارکتینگ می توانیم این فرآیند را کوتاه تر کنیم.
   اما وقتی ایمیل مارکتینگ به درستی استفاده شود و یک کسب و کار اینترنتی بتواند با ابزار ایمیل مارکتینگ فرآیند اعتمادسازی رو انجام بده میتونه بارها و بارها به مشتریانش محصولات را بفروشد و هر بار فقط با یک کلیک می تواند پیامش را به چندین هزار نفر ارسال کند و فروش های عالی را رقم بزند
   موفق باشید

 • م.م.شقایقی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام خدمت آقای حیدری.
  به نظرم اصلی ترین مطلب در ایمیل مارکتینگ، ارائه یک چیز رایگان (مثلا مقالات یا محصولات یا حتی یک جمله ی ساده) جذاب ، مرتبط و مهم به صورت مداوم و منظم است؛ البته در انتهای پیام او را به خرید محصول یا سرزدن به فروشگاه ترغیب کنید.
  بعد از ایجاد رابطه با مخاطب است که او به ما اعتماد می کند و مشتری ما می شود.
  ممنون از مقاله های خوبتان.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به م.م.شقایقی گرامی
   درست گفتید هیچ وقت نباید در قدم اولیه محصول پیشنهاد کرد. باید قبل از هر پیشنهادی ، اعتمادسازی شود و یکی از راه های اعتمادسازی هم ارائه محتوای با کیفیت و رایگان در قالب فرمتهای مختلف مثل ایبوک ، ویدئو ، صوت ، متن آنلاین می باشد. هر چقدر بر روی فرآیند اعتمادسازی بیشتر کار شود و بعد پیشنهاد فروش داده شود احتمال خرید کردن افزایش می یابد.
   موفق باشید

 • علیرضا

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  مقاله کیفی خیلی خوبی بود. اما من درخواست میکنم شیوه های ایمیل مارکتینگ پولی و سایتهای خارجی مرتبط به آن از طریق ساخت یک آموزش ویدیویی آموزش داده شود.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به علیرضا عزیز
   سپاسگزارم
   بله حتما در دستور کارم هست که چنین کاری رو انجام بدم. ایمیلتون رو یک شنبه هفته بعد حتما چک کنید
   موفق باشید

 • امیر

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  انصافا ایمیل مارکتینگ واقعا مفیده هم برای خریدار هم فروشنده. من خیلی از محصولاتی که خریدم از طریق همین ایمیل مارکتینگ باهاشون اشنا شدم. کمترین فایده اش واسه خریدار اینه لازم نیست توی سایت بگردی دنبال مطلب جدید چون محصولات جدید رو ایمیل میکنند.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام امیر عزیز
   بله دقیقا به نکته خوبی اشاره کردید. ایمیل مارکتینگ اگر به درستی استفاده شود هم برای فروشنده مناسب می باشد و هم برای خریدار
   محصولات جدید ، محتوای جدید ، اخبار جدید ، رویدادهای کسب و کار ، نظرسنجی و مسابقه می تواند از طریق ایمیل مارکتینگ انجام شود.
   پیروز باشید

 • سینا حسن زاده

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  درسته باید برای ایمیل مارکتینگ استراژی داشت و محتوای مناسب و بعضا رایگان رو در اختیار کاربر گذاشت، اما مسئله بسیار مهمی که قبل از ایمیل مارکتینگ باید رعایت کنیم، جذب بازدیدکننده است. اگر سایت ما بازدیدکننده نداشته باشد پس مخاطب ایمیلی هم ندارد، پس باید اول به جذب کاربر اندیشید و بعد سراغ ایمیل مارکتینگ رفت، پیشنهادم اینه که لطفا بعد از راه اندازی کسب و کار جوگیر نشوید و سریع خبرنامه و بقیه امکانات رو برای خودتون نسازید چون شمارو درگیر کارهای بیهوده و حاشیه خواهد کرد.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به سینا عزیز
   قطعا یک سایت باید بازدیدکننده داشته باشد تا بتوان کارهای بازاریابی اینترنتی مثل ایمیل مارکتینگ را انجام داد. اما فرقی نمی کند که یک سایت روزی یک بازدیدکننده دارد یا ۱۰۰ هزار بازدیدکننده دارد. یک سایت باید سیستم ایمیل مارکتینگ را از روز اول داشته باشد تا همان افراد کم را هم بتوان در روزهای اول جذب سایت کرد. سایت آترین وب هم از روز اول سیستم ایمیل مارکتینگ داشت و از روز اول به جذب ایمیل بازدیدکنندگان تمرکز داشته.
   موفق باشید

 • علی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  مقاله کاملی بود
  میخواستم ببینم اجازه میدید این مقاله رو در سایتم بزارم یا خیر
  ممنون از پاسخگوییتون

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به علی عزیز
   ممنون
   خیلی خوشحالم که حق کپی رایت را رعایت می کنید و برای چنین کاری رضایت شخص پدیدآورنده برای شما مهم هستش.
   اگر لینک منبع را آترین وب قرار بدهید بسیار خوشحال می شوم که چنین کاری را انجام بدهید و در سایتتان قرار دهید. باعث افتخار من هستش
   اما به شرط آنکه لینک منبع مقاله را حتما لینک آترین وب قرار دهید.
   پیروز باشید

 • hadi

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  به نظر بنده اگر در امر پشتیبانی و خدمات پ از فروش ایده آل باشیم همیشه مشتری میاد سراغمون نه که اینکه همش ما بیفتیم دنبال مشتری …

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به هادی گرامی
   پشتیبانی و خدمات پس از فروش هم جزء نکات مهم در امر مشتری مداری می باشد و باید هر کسب و کاری روی این بخش انرژی بگذارد.
   برخی از شرکتهای بزرگ دنیا به خاطر کیفیت محصولاتشان پیشرفت نکردند بلکه به خاطر خدمات پس از فروششان بازار را در دست گرفتند.
   نمونه بارز این قضیه کمپانی بزرگ دل هستش که لپ تاپ های خودش رو به سراسر دنیا صادر کرد. به خاطر اینکه شعار و استراتژی اصلی این شرکت بر روی خدمات پس از فروش بود
   پیروز باشید

 • ali nasiri

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  جناب حیدری باسلام
  از مطالبتون ممنونم ۱ سوال داشتم

  چطوری می‌شه لندینگ پیج درست کرد برای پرستا شپ البته من دانش زیادی ندارم در مورد اون

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به علی گرامی
   خواهش میکنم
   برای طراحی لندینگ پیج روشهای مختلفی هستش. معمولا برای هر نرم افزار سایت ساز پلاگینهایی موجود هستش.
   با استفاده از اسکریپت می توانید طراحی کنید
   می توانید با استفاده از سایتهای ایمیل مارکتینگ مثل میلرلایت برای خودتون لندینگ پیج طراحی کنید
   موفق باشید

 • پرستو

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام.
  بابت مقاله رایگانی که ارئه دادین تشکر میکنم. نکات بسیار جالبی رو مطرح فرمودین. دوستان هم در بخش نظرات مطالب ارزشمندی ارائه کردن که از همشون تشکر میکنم. از اونجایی که من به مطالعه در حوزه ایمیل مارکتینگ علاقمند هستم به نکاتی که برای طراحی لندینگ پیچ یا صفحه فرود در جذب ایمل کاربران بسیار تاثیر گذار هست اشاره میکنم :
  – قرار دادن یک فایل هدیه رایگان در صفحه لندینگ پیج اعم از یک کتاب الکترونیکی pdf ، فایل صوتی یا فایل تصویری
  – استفاده از عنوان (رایگان) و (دسترسی سریع و آسان) به این فایل هدیه
  – به هیج عنوان به محصولات شامل هزینه (محصولاتی که برای فروش در نظر گرفتین) در صفحه لندینگ پیج اشاره نکیند.
  – استفاده از فلشها و علائمی که توجه مخاطب رو به باکس ایمیل جلب میکنه.
  – استفاده از رنگ زرد یا نارنجی برای دکمه مربوط به دانلود رایگان (که مخاطب در صورت وارد کردن ایمیل روی این دکمه کلیک میکند)
  – برای لندینگ پیجهای فارسی چشم مخاطب از راست به چپ حرکت میکند بنابراین باکس ایمیل در سمت چپ صفحه یا مرکز صفحه قرار گیرد.
  – در صفحه لندینگ پیج فقط و فقط به یک موضوع اشاره شود. به یک موضوع ملموس که برای کاربر کلی و گیج کننده و گنگ نباشد. موضوعی انتخاب شود که در رابطه با دغدغه کاربر باشد و راهکار فوری برای آن ارائه دهد.
  – باکس ایمیل بدون اسکرول کردن قابل مشاهده باشد.
  – استفاده از جملات تبلیغاتی تاثیر گذار و اشاره به مزیتهای فایل هدیه رایگان (موضوع فایل هدیه رایگان حتما باید در ارتباط با موضوع سایت و موضوع کسب و کار اینترنتیتون باشه)
  نکات مهم در رابطه با ایمیلهای ارسالی به کاربران :
  – در روزهای اول هر روز یا یک روز در میان برای مخاطب ایمیل ارسال شود. زیرا اگر فاصله ارسال ایمیلها طولانی باشد کاربر کم کم کسب و کار و سایت شما را فراموش میکند. بعد از مدتی فاصله ارسال ایمیلها را کم کنید تا مزاحمتی برای کاربران ایجاد نگردد.
  – اولین ایمیل در رابطه با معرفی سایت و یا شخصی است که فایلها و یا محصولاتی را برای فروش آماده کرده است.
  – در اولین ایمیل محصولات شامل هزینه (محصولاتی که برای فروش آماده شده اند) معرفی نگردد.
  – ایمیلها باید عنوان جذاب و تاثیر گذاری داشته باشند
  – ایمیلها باید شامل سه دسته باشند که به ترتیب و در زمانهای مشخصی برای کاربران ارسال گردند. این ایملها شامل ایمیلهای آموزشی، ایملهای رابطه ساز و ایمیلهای معرفی محصول می باشند.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به پرستو گرامی
   خیلی خیلی سپاسگزارم بابت نظر پر محتوای شما
   مشخص هستش که در زمینه ایمیل مارکتینگ مطالعه دارید.
   نکات بسیار خوب و ارزشمندی رو اشاره کردید
   فقط در رابطه با یکی از بندهایی که گفته بودید لازم دونستم تا یک نکته ای رو بگم. در یکی از موارد فرموده بودید :
   – در روزهای اول هر روز یا یک روز در میان برای مخاطب ایمیل ارسال شود. زیرا اگر فاصله ارسال ایمیلها طولانی باشد کاربر کم کم کسب و کار و سایت شما را فراموش میکند.

   اگر قرار هستش که در اوایل کار بیشتر ایمیل ارسال شود هر روز یا یک روز درمیان کار درستی نیستش. اگر قرار باشد هر روز ایمیل ارسال شود باید در قالب یک دوره آنلاین ایمیلی باشد و اگر کسب و کار به گونه ای هستش که امکان دوره آنلاین نیستش باید با استفاده از قابلیت autoresponder ایمیل های سلسله وار تعریف کنیم و در صفحه لندینگ پیج هم این نکته رو بهش اشاره کنیم که با وارد کردن ایمیل به مدت یک هفته یک روز در میان از ما ایمیل دریافت میکنه .
   اما حالت استاندارد این هستش که هفته ای یکبار برای کاربران ایمیل ارسال کنیم مگر آنکه یک کمپین ایمیلی داشته باشیم و به اینصورت باشد که وقتی شخصی ایمیل خودش رو وارد کرد همان لحظه یک ایمیل برایش ارسال شود ، ۳ روز بعد یک ایمیل دیگر ، دوباره ۳ روز بعدش یک ایمیل دیگه. تعداد ارسال هم بستگی به نوع کمپین ما دارد.
   اگر هر روز یا یک روز در میان ایمیل ارسال شود باعث مزاحمت کاربران می شود و همین مسئله نرخ لغو عضویت را افزایش میدهد
   باز هم تشکر میکنم بابت نظر آموزنده و خوب شما
   پیروز باشید

 • آرش حسینی

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام به جناب آقای مهندس حیدری عزیز
  حتما من را می شناسید “آرش حسینی” از اولین علاقه مندان و دنبال کنندگان شما و وب سایت خوب و عالیتون. جناب آقای حیدری عزیز متاسفانه مدتی است که بدلیل مشغله زیاد شغلیم نمی توانم در سایت شما نظر بگذارم اما هر روز حداقل یکبار به سایت شما سر می زنم، جناب آقای حیدری عزیز فکر کنم حضور ذهن داشته باشید، من با شما تقریباً در یک زمان وارد عرصه سایت و کسب و کار اینترنتی شدیم اما صدآفرین به شما، چون شما وب سایت خود را به نتیجه رساندید و هر روز نیز بر محتوای عالی آن می افزایید ولی من همچنان در ابتدای راه مانده ام و دریغ از راه اندازی یک سایت. به همین خاطر تصمیم گرفتم مختصری از تجربیات خود را که باعث شده بعد از گذشت نزدیک به ۲ سال هنوز در ابتدای کار بمانم را برای دوستان عنوان نمایم، هر چند می دانم این مطالب شاید برای شما تکراری باشد و شما قبلا این مطالب بنده را خوانده باشید.اما شاید برای خوانندگان شما مفید باشد و عزیزان اشتباهات بنده را انجام ندهند
  تخصص بنده حسابداری است و اکنون مدیر مالی یک شرکت صنعتی هستم و از حدود ۲ سال پیش تصمیم گرفتم در رابطه با آموزش حسابدرای برای خودم سایتی راه اندازی کنم . در ابتدا تصمیم گرفتم با شرکتی قرار داد ببندم و کار طراحی را به آنها واگذار کنم اما بعد از مدتی تحقیق در اینترنت متوجه شدم به ۲ دلیل خیلی مهم این کار اصلا صحیح نیست دلیل اول اینکه: من باید در ابتدای کار مبلغی بین ۵ تا ۷ میلیون تومان برای طراحی سایتم بپردازم و من که در اول کار هستم به هیچ عنوان صحیح نیست که چنین هزینه ای کنم و دلیل دوم : مهمتر از آن اینکه برای همیشه به آن شرکت یا شخص طراح سایت وابسته می شدم و هر کاری که در سایت می خواستم انجام بدهم باید علاوه بر هزینه برای آن مدتی صبر کنم تا آیا آن شرکت یا شخص درخواست بنده را انجام دهد و یا در آخر عنوان نماید این درخواست شما مقدور نیست.
  در ادامه با سی ام اس جوملا آشنا شدم و دوره کامل آن را در انجمن جوملای ایران گذراندم و پس از آن چندین قالب جوملا خریدم و تصمیم به طراحی سایت گرفتم. همچنان که درگیر جوملا بودم ناخودآگاه در اینترنت وردپرس را سرچ کردم (من همیشه به وردپرس با این دید نگاه می کردم که فقط برای وبلاگ نویسی است و قابلیت دیگری دارد) خلاصه پس از اینکه کمی در خصوص وردپرس تحقیق کردم واقعا متحیر شدم وقتی امکانات و قابلیت های آن را فهمیدم جوملا را کامل کنار گذاشتم (دوستانی که با جوملا کار کرده اند حتما این نظر بنده را تایید می کنند که وردپرس راحت تر و بسیار یوزر فرندلی تر از جوملا است) خلاصه پس از اینکه آموزش وردپرس را تهیه کردم و آن را یاد گرفتم تصمیم گرفتم که دیگر جوملا را کنار بگذارم و با وردپرس شروع به طراحی سایت نمایم.
  برای وردپرس هم قالب های زیادی خریدم از جمله انفولد- آوادا – ژوپیتر- بی – صحیفا- مولتی نیوز- گود نیوز و همه آنها را تست کردم ولی متاسفانه اکنون که حدود ۱٫۵ سال از آن زمان می گذرد هنوز وب سایتی طراحی نکرده ام اما چرا: علت های زیادی باعث عدم موفقیت بنده شده ولی مهمترین علت آن این است که متاسفانه بنده خیلی ایده آل گرا هستم و همیشه بر این تفکر بوده ام که از اول باید وب سایتی شیک و پرمحتوا داشته باشم و برای همین همیشه درگیر انتخاب قالب و ظاهر سایت و گرافیک و زیبایی بوده ام و به کلی از آرمان خود که آموزش بود فاصله گرفتم و چه بسا فراموش کردم. این را هم اضافه کنم بنده برای گرافیک سایت آموزش نرم افزار های مثل فتوشاپ- ایلیستریتور-ایندیزاین – پاورپوینت و خیلی دیگر را خریداری کردم که الان به این نتیجه رسیده ام که تمامی این کارها اضافی بوده و اصلا لازم نبود بنده خود را درگیر این مطالب نمایم.
  حالا به دوستان عزیز توصیه می کنم ایدا آل گرایی را کنار بگذارید و از همین امرو شروع کنید، برای خود برنامه ای بنویسید و هر روز طبق برنامه پیش بروید و تا برنامه روزانه را تمام نکرده اید دست از کار نکشید این را واقعا می گویم کار سایت و تجارت آنلاین نیاز به برنامه ریزی دارد و تا برنامه آن مکتوب نشود کار مفیدی انجام نخواهد شد. سی ام اس وردپرس برای طراحی سایت عالی است ضمن اینکه آموزش آن نیز توسط آقای مهندس حیدری ساخته شده و در سایت قرار دارد و بسیار عالی و پرمحتوا است بنده به غیر از وردپرس آموزش بهینه سازی ایشان را نیز خریداری کرده ام و اقعا عالی است و به ایشان تبریک و خسته نباشید می گویم واقعا دستم مریزاد، گل کاشتید.
  در پایان می دانم شاید خیلی از دوستان الان بگویند که این مطالب بنده چه ارتباطی با ایمیل مارکتینگ داشت و حق با این دوستان است ولی بنده فقط در اینجا خواستم با تجربیات ناخوشایند خود به دوستان بگویم که مانند من عمل نکنید، دست به کار شوید و در گیر مسائل حاشیه ای نشوید و همچنین از جناب آقای استاد حیدری و دوستان عذرخواهی می کنم بابت نگارش عجله ای این مطلب. راستش الان که اس ام اس آقای حیدری به دستم رسید در اداره محل کارم هستم و دلم نیامد که من هم در این قسمت مطلب نگذارم.
  برای جناب آقای مهندس فرشاد حیدری و تمامی دوستان آرزوی بهترین ها را دارم و در آخر هم مثل همیشه و جمله ای تکراری:
  دوستان یادتان باشد
  Content Is King
  پیروز باشید

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به آرش عزیز
   واقعا باید گفت منو این همه خوشبختی محاله 🙂 واقعا سپاسگزارم بابت این همه لطف که همه دوستان دارند.
   آرش جان شما را به خاطر می آورم چون یکبار لطف کردید و نظرتان را درباره محصول خریداری شده برای من ارسال کردید اما مشکلی برای هاست سایت پیش آمد که متاسفانه به آن نظر دسترسی نداشتم تا بخواهم در صفحه محصول نظر شما را قرار بدم.
   واقعا لذت میبرم که چنین دوستانی رو در کنار خودم دارم.
   ممنون که تجربیات خودتون رو خالصانه در اختیار سایر دوستان میگذارید. سایت آترین وب هم بدون دوستانی مثل شما هیچ ارزش و معنایی ندارد.
   من هم اگر تا به امروز این سایت رو گسترش دادم به خاطر لطف دوستانی مثل شما بوده که همیشه کنار من بودید.
   واقعا ایده آل گرایی دشمن بزرگی هستش. چون دوست داریم در بهترین شرایط ممکن از محصولات و خدماتمون رونمایی کنیم و هرچقدر می خواهیم یک کار رو با کیفیت انجام بدهیم میبینیم که آن کار باز هم جا برای بهتر شدن دارد و در نتیجه باز هم بر روی کارمان کار میکنیم تا به امید روزی که به کیفیت مورد نظرمان برسد و بعد کسب و کارمان را راه اندازی کنیم اما خبر نداریم که اگر بخواهیم به همین روش پیش برویم هیچ کاری حاصل نمی شود.
   من هم به تمام دوستای خوبم توصیه میکنم که ایده آل گرایی را کنار بگذارند و با هر شرایط و امکاناتی که هستند کارشون رو شروع کنند و در طی مسیر و به مرور زمان کیفیت کارشون رو افزایش بدند.
   آرش گرامی باز هم به خاطر اینکه تجربیات خودتون رو با دوستای دیگمون به اشتراک گذاشتی صمیمانه تشکر میکنم
   موفق باشید

   • محمدرضا

    ۰۶ مهر ۱۳۹۴

    منم همین مشکلو دارم.
    یک عالمه در مورد سئو مطلب خوندم. یک کتاب کامل + شاید ۳۰۰ تا مقاله
    در مورد وردپرس هم همین طور . یک سایت آموزش وردپرس رو همه مقاله هاشو خوندم.
    تازه چی ؟ با خلاصه برداری
    کلی مطلب در مورد کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی از جمله مقاله های همین جا.
    رفتم قالب آوادا خریدم. متوجه نشدم چه جوریه. چی کار کردم؟
    خخخ آموزش قالب آوادا که انگلیسی هست و خیلی هم زیاده نشستم خوندم و ترجمه کردم.
    بعد نوبت طراحی که شد. تا نصفه انجام دادم و الان یکی دوماه هست که بی خیال شدم.

    خیلی خوبه که یه نفر بتونه ادامه بده خیلی این پشتکار خوبه. از شاخه به شاخه دیگه پریدن خیلی ناجوره

    • فرشاد حیدری

     ۰۶ مهر ۱۳۹۴

     سلام محمدرضا گرامی
     متاسفانه مشکلی که خیلی از دوستان دارند این هستش که می خواهند خودشان را از اطلاعات غنی کنند و بعد شروع کنند. این اشتباه را اکثر دوستان مرتکب می شوند.
     شما باید از اطلاعات و مهارت هایی که دارید نهایت استفاده را ببرید و در ادامه مسیر به روند آموزشی خودتان هم ادامه دهید و مطالب جدید را در کسب و کارتان به کار ببرید.
     باید برای خودتان برنامه ریزی کنید. این جمله را شاید بارها شنیده اید که اهداف و برنامه ها را بر روی کاغذ بنویسید. یکبار امتحان کنید ، معجزه می کند.
     برای راه اندازی سایت هم یک کاغذ و قلم بردارید و تمام بخشها و امکاناتی که قرار است سایت شما داشته باشد را بر روی کاغذ بنویسید و بعد شروع به کار کنید و تاز مانی که یک بخش انجام نشده سراغ بخش بعدی نروید. هر بخشی را که انجام دادید یک تیک بزنید. با اینجام اینکار یک جور تعهد در شما نسبت به خودتان ایجاد می شود و کارها انجام می شود.
     نکته : این کاغذ را بر روی دیوار اتاق یا هر جایی که جلوی دید شما باشد بچسبانید تا همیشه جلوی دید شما باشد . اینکار باعث می شود که یک جوری حس الزام و تعهد در شما ایجاد شود.
     راههای مختلفی را رفته اید اما نتیجه نگرفته اید کافیست یکبار اینکار را انجام دهید خودتان به معجزه اینکار ساده پی میبرید
     موفق باشید

 • رضا

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  باسلام وخداقوت به شما ودوستان
  من برای ارسال ایمیل از سایتم web mailدرست کردم ولی هنوز ازش استفاده نکردم چون هنوز موفق به جع کردن اعضا نشدم چون هنوز سایتم اول راهه
  سوال اول برای ارسال ایمیلام بهتره همین راه را ادامه بدم یا ازیکی دیگر ازراههای ارسال ایمیل استفاده کنم و
  سوال دوم ترس زیادی دارم چون فکر میکنم مسیر در پیش رو خیلی سخته وتنهایی از پسش برنمیام بعضی وقتها نا امید میشم اما سعی میکنم محکم باشم اما ..
  درنهایت از مقاله خوب وکاربردی شما ممنونم والبته بابت پیاماتونم ممنون smsهای شما خیلی دلگرمی دهنده هستن

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به رضا عزیز
   توصیه نمیکنم که برای ایمیل مارکتینگ بخواهید از این طریق اقدام کنید. توصیه میکنم از سیستم های اختصاصی و قدرتمند ایمیل مارکتینگ استفاده کنید. سیستمهایی در بین نظرات مطرح شده که می توانید از این سیستمها استفاده کنید.
   هر کاری سختی های خودش را دارد. هیچ موفقیتی بدون سختی و زحمت بدست نمی آید. اما اینترنت بستری هستش که راه افراد را هموارتر کرده است.
   بابت مقاله و پیامک هم خواهش میکنم
   پیروز باشید

 • amir

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  خسته نشيد
  من دانشجوي ترم دوم شيمي هستم. در زمينه وبلاگ نويسي و اينترنت دستي بر اتش دارم. در يک شرکت مواد غذايي مشغول به کار هستم و وقت کافي براي راه اندازي سايت و پشتيباني از ان را ندارم. از طرفي کار کردن با سايت و کسب درامد از ان بسيار علاقه مند هستم. ايا براي راه اندازي کسب و کار ميتوان سايتي راه اندازي نمود که در ان هر هفته يک محصول براي فروش گذاشت و هفته اي يکبار به سايت سرکشي نمود و فقط از طريق ايميل مارکتينگ خبررساني کرد؟!

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام امیر گرامی
   یکی از فاکتورهای موفقیت در کسب و کار اینترنتی میزان وقت و اهمیتی می باشد که به کسب و کار اینترنتی می دهید. بله می شود یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کرد و هفته ای یک محصول هم در سایت قرار داد. اما اینکه تصور داشته باشید که هفته ای یکبار به سایت سرکشی کنید! و ایمیل بفرستید به اعضای سایتتان تقریبا نشدنی هستش. چون تصور نکنید که شخصی ایمیل شما را می بیند و از شما خرید می کند! خیر چنین حالتی نیست و یک سایت نیاز به اعتمادسازی دارد و یکی از فاکتورهای اعتمادسازی هم گذر زمان می باشد. وقتی سایتتان را راه اندزای می کنید یک سری افراد هستند که روزانه با شما تماس می گیرند. آیا کالا به دستشان رسیده یا خیر؟ به فرض برخی افراد رمز دوم ندارد و برای واریز وجه باید تلفنی با شما در تماس باشند و … خلاصه اینکه فکر کنید هر هفته محصول بزارید و یک ایمیل بفرسید و افرادی در آن روز از شما خرید کنند و دیگر بدون هیچ درگیری فکری و جسمی به کار روزمره خودتان برسید ، یک فرضیه اشتباه هستش و باید در این زمینه واقع بین باشید.
   اما راههای برای این هستش که شما تا جایی که امکان دارد کمتر درگیر سایت باشید. می توانید کارهای سایت و ارسال کالا را برون سپاری کنید. این برون سپاری می تواند از اعضای خانواده شروع شود تا افرادی که در شهرهای مختلف باشند و اصلا شما آنها را نشناسید. مثلا برای تولید محتوا می توانید به افرادی پول بپردازید تا این کار را برای شما انجام بدهند
   موفق باشید

 • adelkarimi

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  کار کردن با سايت و کسب درامد از ان به عنوان يک شغل دوم بسيار وقت گير و طاقت فرساست. از طرفي افراد زيادي هستند که فايلهايي براي فروش دارند اما به علت مشغله کاري زياد وقتي براي ايميل مارکتينگ و سر و کله زدن با مخاطبان را ندارند.به همين علت اکثرا ترجيح ميدهند که به همان شغل اول اکتفا کنن. مقالات سايت شما بسيار روحيه بخش و انرژي زا است اما براي کساني مناسب است که حداقل ۵ ساعت در روز وقت ازاد داشته باشند تا بتوانند از راهنمايي هاي شما استفاده کامل نمايند

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام عادل گرامی
   کسب و کار اینترنتی به گونه ای هستش که می تواند بعد از اینکه از سر کار برگشتید روزی یکی دو ساعت به آن اختصاص دهید.
   طبیعی هستش که برای شروع کار هرچقدر بیشتر وقت بگذارید ، کسب و کار اینترنتی شما سریعتر راه اندازی می شود. می توانید با روزی یکی دو ساعت وقت گذاشتن مفید هم اینکار را شروع کنید و بعد از مدتی که سایتتان پیشرفت کرد و کم کم به نقطه سودآوری رسید یک سری کارها را برون سپاری کنید تا دیگران یک سری از کارهای مورد نیاز سایت شما را انجام بدهند و وقتی سایت به یک درآمد ثابت قابل قبول رسید می توانید شغل اصلی خودتان را کنار بگذارید و از کسب و کار اینترنتی لذت ببرید.
   فرض کنید روزی ۲ ساعت برای اینکار وقت بگذارید. در طول یک سال می شود ۷۳۰ ساعت. ۷۳۰ ساعت زمان بسیار مناسبی می باشد.
   یا باید تا آخر عمر کارمند باقی ماند و یک زندگی ساده داشت (البته از بعد اقتصادی) یا اینکه سختی ها را به جان خرید تا بتوان زندگی ایده عال (از لحاظ اقتصادی) را رقم زد.
   موفق باشید
   پیروز و سربلند باشید.

 • سیداسماعیل

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام من یه لیست ایمیل ایرانی به قیمت ۲۰۰۰۰تومان خریداری کردم که شامل ۲۰۰۰۰۰۰میلیون ایمیل هستش وازروزی که خریدم که حدودیه ماهی میشه تقریباروزانه چندتایی براامتحان می فرستم وهنوزبه ایمیلی که غیرفعال باشه برخوردنکردم البته فعلا،به نظرشماممکنه
  به این لیست ایمیل اعتمادکردوباهاش کارکرد.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به سید اسماعیل عزیز
   بدون مقدمه میگم که با اینکار فقط وقت خودتون رو هدر می دهید.
   کافیست خودتان در سایتتان با استفاده از لندینگ پیج به مرور زمان یک لیست ۱۰۰۰ تایی ایمیل جمع آوری کنید و یکبار ایمیل ارسال کنید به لیست خودتان و یکبار هم ارسال کنید به این ۲۰۰۰۰۰۰ نفر که اصلا شما را نمی شناسند ، خودتان خواهید دید که لیستی که خودتان ایجاد کردید بازدهی بسیار بالاتری دارد.
   اینکار بی احترامی مستقیم به حقوق کاربران اینترنتی محسوب می شود. وقتی خود شما ایمیلتان را باز می کنید و می بینید که کلی ایمیل ناشناس دریافت کردید آیا آنها را باز می کنید و یا اینکه نخوانده همه آنها را پاک می کنید. از شما تقاضا میکنم که جدا این کار را کنار بگذارید.
   در ضمن برای ارسال به این تعداد ایمیل باید از سیستمهای ایمیل مارکتینگ پیشرفته استفاده کنید و سیستمهای ایمیل مارکتینگ هم وقتی مشاهده می کنند که نرخ باز شدن ایمیلهای شما پایین هستش شما را به عنوان اسپم شناسایی می کنند و اکانت شما را مسدود می کنند.
   اگر این کار هم از لحاظ اخلاقی درست بود و هم بازدهی داشت مطمئن باشید ما هم چنین کاری میکردیم.
   پیروز باشید

 • یک دوست

  ۰۶ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  چند تا تجربه خودم رو بگم
  ۱- سعی کنین بانک ایمیل خودتون رو با افزایش لندینگ پیج ها افزایش بدین. مسلما محتوای رایگانی که در هر لندینگ پیج میذارین واسه همه ۱۰۰% مطلوب نیست که به شما ایمیلشون رو بدن

  ۲-پربازدیدترین مقالات سایتتون رو پیدا کنین. انتهاش ادامه مطلبی اضافه کنین و در ازای اون ایمیل بخواین؛)

  ۳- بهترین روش گرفتن ایمیل پاپ آپ با اسکرول هست. بی نهایت پربازده است.

  ۴-در ایمیل مارکتینگ اصل دوری و دوستی رو رعایت کنین. رو اعصاب نباشین. هفته ای یک ایمیل در یک زمان خاص. بذارین تشنه خوندن ایمیلتون باشن. توی ایمیل داستان کوتاه بنویسین. خیلی تاثیر داره.

  ۵- برای اسکریپ یا سرور خوب بها قایل شین. از سایتی که ارزونه ولی اسپم زیاد میفرسته استفاده نکنین.

  ۶-ایمیل محتوای رایگانی واسه پیشنهاد محتوای پولی هم هست. ایمیل رو با مقالات رایگان شروع کنین و در انتها پیشنهادات شگفت انگیز و وسوه کننده بدین.

  ۷-پس از ارسال هر ایمیل سعی کنین مجدد واسه کسایی که نخوندن ایمیل رو ایمیل بفرستین. البته سه روز بعد. شاید ۱۰% میزان باز شدن ایمیل بیشتر بشه و خیلی خوبه. خب اینا هم تجارب من بود.

  با تشکر از سایت خوبتون.

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به یک دوست گرامی!
   ممنون بابت نظر مفید و پربار شما و تشکر بابت اینکه تجربیات خودتون رو با دوستای دیگه به اشتراک گذاشتید
   شما به نکات کاملا درستی اشاره کردید از بند ۱ تا ۷ مورد تایید من هم هستش
   فقط یک نکته در رابطه با گرفتن ایمیل به صورت پاپ آپ ، اگر پاپ آپ ما به گونه ای باشد که روی اعصاب بازدیدکننده نباشد و به صورت تحمیلی نباشد هیچ اشکالی ندارد. چون اگر قرار باشد تحمیلی باشد حتی اگر تعداد اعضای بیشتری را به صورت تحمیلی جمع آوری کنیم کیفیت لیست ما کاهش پیدا می کند. یعنی تاثیر خودش رو در کاهش نرخ باز شدن میگذارد. اما اگر تحمیلی نباشد و به صورت اصولی اینکار انجام شود هیچ اشکالی ندارد و می تواند بازدهی خیلی خوبی داشته باشد.
   پیروز و سربلند باشید

 • امير مهدي

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  ممنون از مقالات خوبتون
  به نظر من يك روش ديگر براي افزايش اعضاء ليست وجود داره به نام بازاريابي ويروسي
  منظورم اينه كه يك تجربه خوب براي مشتري ايجاد كنيم تا اينقدر از ما راضي باشند كه ما رو به دوستانشون معرفي كنند .
  حتي اگر در بوجود اين حس از نظر مالي ضرر كنيم باز هم در دراز مدت سود مي كنيم
  اين كاريه كه خيلي از فروشگاه هاي مشهور ايراني انجام ميدين و در كارشون هم موفق هستند

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام امیر مهدی عزیز
   تجربه لذت بخش برای مشتری جزء فاکتورهای مهم رشد یک کسب و کار می باشد که شما به خوبی به آن اشاره کردید
   هیچ تبلیغی ارزشمندتر از این نیستش که مردم تعریف ما را از دهان دوستان و آشنایان خودشان بشنوند.
   دقیقا به نکات خوبی اشاره کردید. اگر هر کسب و کاری به فکر فروش و سودهای لحظه ای نباشد و به فکر رضایت و تجربه لذت بخش مشتری باشد و همچنین اهداف بلندمدتی داشته باشد ، در بلند مدت سودهای کلانی بدست می آورد.
   ممنون بابت نظری که نوشتید
   پیروز باشید

 • سید حسین ناطقی

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  مقاله خوبی بود
  می خواستم از شما بپرسم طریقه ساخت یک سایت یک صفحه ای که فایل دانلودی در ان است و فرد باید ابتدا ایمیلش را وارد کند تا بتواند فایل را دانلود کند چگونه است؟

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ مهر ۱۳۹۴

   سلام به سید حسین گرامی
   قبل از هر چیز سپاسگزارم که سوال خودتون رو مطرح کردید. سید حسین گرامی حقیقتش این سوالی که شما مطرح کردید جوابش در قالب چند خط قابل گنجایش نیست که من بخواهم پاسختون رو بدم. اما به عنوان یک راهنمایی سریع می توانید با وردپرس هم سایت تک صفحه ای داشته باشید که قابلیت خرید دانلودی را داشته باشد.
   موفق باشید

 • abbas

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام و عرض ادب
  اقای حیدری ان شاءالله اجر کار اموزشتون رو ببینین .
  مطلب مقاله کامل بود و اموزنده
  البته به نظر بنده از اونجایی که این روز ها مردم وقت بیشتری تو شبکه های اچتماعی سر میکنن ، باید مانور بیشتری تو شبکه های اچتماعی داد و لینک مقالات رایگان سایت رو تو اونها منتشر کرد
  البته دادن امتیاز و یا کوپن تخفیف برای محصول مکمل بعد از خرید یک محصول هم راه مناسبیه .
  بازم تشکر از وقتی که برای ارائه این مقاله ها می گذارید

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به عباس گرامی
   ممنون سپاسگزارم که به من لطف دارید
   شبکه های اجتماعی موبایلی بسیار رونق دارد و گزینه خوبی برای بازاریابی اینترنتی محسوب می شوند. اما فراموش نکنیم که پایگاه اصلی وب سایت هستش و باید از شبکه های اجتماعی به عنوان کانال ارتباطی استفاده کرد.
   باز هم تشکر میکنم به خاطر پیشنهادی که در رابطه با امتیاز و کوپن تخفیف دادید. این روشها جزء برنامه های من هستش و سعی میکنم به زودی این قابلیتها را در سایت پیاده کنم.
   پیروز باشید

 • حمید میم

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  ممنون جناب حیدری
  مقاله مفید و جالبی بود ، واقعا اطلاعاتی درباره استراتژی های ایمیل مارکتینگ نداشتم من ، خیلی خیلی ممنون…
  فقط یه سوال : شما قصد ندارید محصولی در این رابطه تولید کنید ؟؟ چون من واقعا بیان تون رو دوست دارم

  با تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به حمید گرامی
   خواهش میکنم دوست گرامی
   به زودی محصولی در این زمینه در سایت منتشر می شو و از طریق ایمیل و پیامک اطلاع رسانی می شود
   پیروز باشید

 • zahra

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام. مقاله ی خوب و کاملی بود .
  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به زهرا گرامی
   بابت مشارکت شما سپاسگزارم
   موفق باشید

 • مسعود میرانی

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  جناب آقای حیدری آیا شما استفاده از سایت mailchimp را برای انجام ایمیل مارکتینگ مناسب میدانید یا خیر؟ و اینکه آیا در اینترنت سایتهای ایرانی نظیر میل چیمپ وجود دارد یا خیر؟
  با سپاس فراوان

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام مسعود جان
   بله سایت میل چیپمپ یکی از معتبر ترین سیستمهای ایمیل مارکتینگ می باشد.
   توصیه میکنم به هیچ عنوان از سایتهای ایرانی استفاده نکنید.
   موفق باشید

 • سهیل

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام آقای حیدری
  بابت مقاله خوبتون از شما تشکر میکنم
  واقعا باید به شما تبریک گفت که به معنای واقعی استاد بازاریابی اینترنتی هستید. همین که کاری می کنید تا این همه کاربر در سایت شما نظر بدند نشوندهنده قدرت و کیفیت و محبوبیت سایت شما هست. من خودم همیشه ایمیلهای ارسالی شما رو پیگیری میکنم
  به امید موفقیت بیشتر شما

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام سهیل گرامی
   ممنون بابت لطفی که دارید. این میزان محبوبیت رو مدیون اعتماد و همراهی دوستانی مثل شما هستم.
   سایت آترین وب هم بدون کاربران خوبی مثل شما هیج معنایی ندارد.
   پیروز و سربلند باشید

 • خالق

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام و خسته نباشید
  من مطلب شما رو خوندم و بیشتر از مطالب نظرات دوستان بود که برام جالب بود
  حس کردم که در یک انجمن قرار دارم و داره گفتگو میشه!!
  به دنبال روش های صحیح بازاریابی و فروش بهتر بودم که با محصول ۲۸ روش بازاریابی شما آشنا شدم و تهیه اش کردم
  مطالبش خوب بود و از اون موقع به بازدیدکننده ی شما تبدیل شدم:)
  تنها سایتی هم که هر هفته با پیامک یادی ازم میکنه شما هستین 🙂
  امیدوارم توی کارتون موفق باشین

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به خالق عزیز
   خیلی سپاسگزارم بابت لطفی که دارید
   این باعث افتخار هستش که دوستای خوبی مثل شما رو کنار خودم دارم
   امیدوارم شما هم در همه کارهایتان موفق باشید

 • احمد

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  ممنونم آقای حیدری
  نظرات دوستان رو خوندم تقریبا همه به صورت کلی گفتن، من میخوام نظری رو به صورت عملی و کاربردی بیان کنم !

  سخت کوشی و استمرار دلی اول و آخر و مهمترین دلیل موفقیت هست من سایتم بارها فیلتر شد، بارها به دلایل مختلف جلوش رو گرفتن ولی تونستم از طریق داشتن ارتباط دوستان با مشتریهام. موبایل، ایمیل، و … فروشی چندین باره به مشتریهای قبلیم داشته باشم

  به تازگی لندینگ پیج ایجاد کردم و چند فایل رو برای اونهایی که اطلاعاتشون رو میدن بلافاصله بعد از دریافت اطلاعات ارسال میکنم (اتوماتیک) هر هفته ۱ فایل رایگان دیگه که قبلا وعدش رو داده بودم ولی نگفته بودم میخوام چی بفرستم واسشون ! براشون میفرستم هم سورپرایز میشن هم همیشه منتظرن تا فایل جدیدی دریافت کنن و هر روز با استرس اینباکسشون رو چک میکنن تا فایل رایگان دریافت کنن

  من هر بار که فایل رایگانی رو میفرستم یک کد تخفیف هم میفرستم و این روش بسیار موثر هست چون اول یک هدیه رایگان به اونها دادن و بعد یک کد تخفیف به اونها میدم اول هدیش رو رایگان دریافت میکنه بعد اگر دوست داشته باشه از کد استفاده میکنه اگر هم از کد تخفیف استفاده نکنه لغو عضویت نمیکنه چون توی اون ایمیل گفتم که بازم در آینده فایل رایگان برای اونها ارسال میشه !

  یک تجربه دیگه هم بگم از همین خبرنامه عادی سایتم (منظورم لندینگ پیج نیست) یه آقایی اومد عضو خبرنامه سایتم شد
  چند هفته بعد یک دوره آموزشی رایگان ایجاد کردم و به تمامی اعضای خبرنامه ام ایمیل کردم و اون لندینگ پیج یا دوره رایگان رو به اعضای خبرنامه معرفی کردم جالبه یکی از اونها اومد وارد لینک دوره رایگان یا لندینگ پیج شد ولی اون رو حتی دانلود هم نکرد و از اون دوره رایگان استفاده نکرد اما از همین کار من خوشش اومد که به اونها هدیه رایگان دادم ۲ هفته بعد از اون اومد تو سایت و از من ۵۷۰ هزار تومن خرید کرد! (توجه کنید که اون حتی هدیه رایگان خودش هم دانلود نکرد فقط به خاطر اینکه سایتم حس دوستی و زنده بودن و ازش قائل شدن و هدیه دادن رو به اونها القا کرد) تونستم فروش کنم

  ایمیل مارکتینگ همون (بازاریابی چریکی) هست که در بازاریابی بازار فیزیکی هم میشه از اون استفاده کرد

  این رو هم قبول ندارم که مردم حوصله خوندن ایمیل ندارن و از ایمیل بیذار هستن شما اگر وعده ای بدید که بدردش بخوره حتما منتظر ایمیل شما میمونه

  البته این رو هم بگم که فقط ایمیل موثر نیست (کلا بازاریابی چریکی موثره) مشتریانی دارم که اصلا ایمیل ندارن فقط از طریق اس ام اس و موبایل با من در ارتباط هستن و چندین میلیون خرید کردن از من

  * مهمترین تجربه اینه که کسی که اصول کسب و کار اینترنتی رو ندونه حتما شکست میخوره مثلا دوستی دارن که سایتی داره چندین هزار بازدید کننده داره از تبلیغات ماهیانه به زور ۳۰۰ هزار تومن در میاره با کاری ۱۰۰ برابر من اما من در فروشگاه خودم هفته ای ۱ محصول معرفی میکنم با ۱ دهم کاری که دوتم انجام میده فقط به خاطر پیگیر بودن و دونستن اصول بازاریابی فروش های میلیونی و درآمد چندصد برابری نسبت به دوستام دارم (البته بسیار سمج و سخت کوشی و پیگیر هستم و به هیچ وجه جا نمیزنم به شدت روحیه پیش رونده ای دارن مثل یک مته بزرگ که میخواد کوه رو سوراخ کنه)

  آموزش های آقای حیدری هم خیلی به من کمک کرده حتما استفاده کنید
  برای هر کاری دونستن اصول حتما نیازی

  مثل کسی میمونه که میگه من اگر صد میلیون داشته باشم یا تو قرعه کشی برنده بشم ثروتمند میشم بعد اگر صد میلیون برسه بهش در طول ۱ سال و کمتر اون رو صفر و کمتر از صفر یعنی به بدهی میرسونه

  اما خیلی ها ها (از جمله خود من با بدهی شورع کردم و با اصولی که از پایه بلد بودم و سخت کوشی بسیار زیاد تونستم به درآمد میلیونی برسم)

  موفق باشید
  آقای حیدری باز هم ممنونم از شما

  بازاریابی پیامکی و پیگیری با موبایل و ارتباط دوستانه از هر طریق دیگر هم موثر هست (البته اقرار میکنم که ایمیل بهترین راه است)
  باید از تمامی راه ها استفاده کرد

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به احمد عزیز
   واقعا لذت میبرم وقتی نظرات پر بار دوستان رو میخونم
   احمد عزیز ، از اینکه وقت گذاشتید و با صبر و حوصله این نظر پر بار رو نوشتید واقعا از شما سپاسگزارم
   با استفاده از ایمیلهای اتوماتیک می شود کمپین های خیلی خوبی رو برنامه ریزی کرد.
   به نکات خوبی اشاره کردید. سخت کوشی بسیار مهم هستش. البته این سخت کوش بودن به معنای بیشتر کارکردن نیست. به معنای درست کار کردن و طبق یک رویه کار کردن می باشد و اگر در بین راه نا امید شدید به هیچ عنوان نباید دست از کار بکشید. کلا نباید به یک روش بازاریابی بسنده کرد. هر کسب و کاری باید کانال های مختلف بازاریابی را داشته باشد.
   اما در محیط وب همچنان حرف اول در بازاریابی اینترنتی ایمیل مارکتینگ می باشد.
   باز هم از شما تشکر میکنم که تجربیات ارزشمند خودتان را با دوستان دیگر به اشتراک گذاشتید
   پیروز باشید

 • محمد

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با سلام و تشکر از شما
  تو مارکتینگ دو تا چیز خیلی مهمه: یکی اینکه نباید مخاطبی رو از دست بدیم و اینکه نباید عجله کنیم و باید صبور باشیم.
  با استراتژی های غلط مخاطب از دست میره. مثلا اگه مخاطبی از روش بدی با سایت آشنا بشه و با سوء تفاهمی تو این ارتباط رخ بده، اون مخاطب از دست میره و دیگه برگردوندنش خیلی سخت میشه. همچنین نباید انتظار داشته باشیم که روزی ۱۰۰ نفر به مشترکین ایمیلمون اضافه بشه و سریع به اهدافمون برسیم. اگر روزی فقط ۱ مشترک هم جذب کنیم خیلی خوبه. باید رو اعتماد سازی و کیفیت مشترکین تمرکز کرد نه کمیتشون.
  در ضمن من این ایمیل شما رو تو پوشه spam دریافت کردم. البته گزینه Not Spam رو زدم. خواستم اطلاع بدم که شما پیگیری کنید و مشکل رو حل کنید.
  موفق باشید.

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به محمد عزیز
   دقیقا به نکته درستی اشاره کردید
   کیفیت لیست مخاطبان هدف بسیار مهم تر از کمیت آنها می باشد. در ایمیل مارکتینگ نباید عجله کرد ، یعنی کلا در دنیای مجازی نباید عجله کرد برای اینکه اعتمادسازی در وب سخت و زمان بر تر از دنیای واقعی می باشد.
   در رابطه با اینکه ایمیل به شاخه اسپم رفته است خیلی سپاسگزارم که اطلاع دادید. این برای اولین بار هستش که چنین اتفاقی افتاده و فقط شما این گزارش را دادید.
   این ایمیل به چندین هزار نفر ارسال شده است و در بین چندین هزار نفر اگر چندتا ایمیل به شاخه اینباکس نرود کاملا طبیعی هستش
   به هر حال ممنونم به خاطر اینکه اطلاع دادید
   پیروز باشید

 • شمیم

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام

  مطالبتون بسیار آموزنده بود از شما بسیار شپاسگذارم.گرافیک سایتتون بسیار زیباست و به هر کاربر حس آرامش و امنیتو انتقال میده.
  ایمیل مارکینگ باعث افزایش فروش محصولات سایت ها می شود کاملا باهاش موافقم به شرطی که یاد بگیریم چطور استفاده کنیم مثلا خیلی ها ندانسته بانک ایمیل ها را خریداری می کنند و به آن ها ایمیل ارسال می کنند کلا غلط است چون بازار هدف مشخص نیست.
  به نظر من سایت هایی که تو سرچ های گوگل به کاربر پیشنهاد می شود و کاربر به آن سایت ها رجوع میکنه یعنی نیاز کاربر قرار است در همان سایت ها رفع بشود پس اگر ما بتونیم همون کاربر را برای خودمون با پیشنهادهای جالب و لندینگ پیچ نگه داریم و با دریافت ایمیلشان آن ها را شگفت زده کنیم و اعتماد آن ها را کم به کم سایت جلب کنیم درکارمون موفق شدیم.به نظر من با توجه به تجربه هایی که دارم اگر ما بتونیم در هر کسب و کاری هدف اول را کسب درآمد قرار ندیم و هدف اول را جلب اعتماد مشتری قرار بدیم موفق شدیم.به مروز زمان خیلی از کاربران برای رفع نیازشون وقتی محصولی را با اعتمادسازی ما خریدن تبدیل به مشتری بالقوه میشن و بعد کم کم همون مشتری های بالقوه به مشتری بالفعل تبدیل میشن و همیشه سایت ما را برای خریدشون انتخاب خواهند کرد.

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به شیمیم گرامی
   خیلی ممنونم به خاطر لطفی که به آترین وب دارید
   خیلی سپاسگزارم بابت نظر خوبتون
   بله دقیقا دیدگاه شما در زمینه ایمیل مارکتینگ صحیح و اصولی می باشد.
   یکی از راه های جذب بازدیدکننده ، بهینه سازی سایت می باشد و وقتی در صفحاتی که رتبه خوبی در گوگل دارند لندینگ پیج ایجاد کنیم می توانیم ایمیل کاربران هدف را با رضایت خودشان جمع آوری کنیم و آنها را به مشتری های خودمان تبدیل کنیم.
   سایت در نگاه اولیه نباید پیشنهاد فروش به کاربران بدهد مخصوصا سایتهایی که تازه شروع به فعالیت کردند. باید ایمیل افراد دریافت شود و به مرور زمان از طریق ایمیل مارکتینگ اعتمادسازی کرد و این اعتمادسازی باید به اندازه ای افزایش یابد تا محبوبیت سایت نزد بازدیدکنندگان افزایش یابد و این محبوبیت باید به اندازه ای افزایش یابد تا منجر به خرید کردن بازدیدکنندگان از سایت شود
   پیروز باشید

 • فردین

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با سلام و وقت بخیر
  با وجود رسانه های اجتماعی فراوان و بازده قوی از بازاریابی توسط آنها، هنوز هم مؤثرترین روش بازاریابی اینترنتی «ایمیل مارکتینگ» است که بسیاری از سایتها چیزی از این موضوع نمی دانند و فقط ایمیلهای مزاحم می فرستند که نتیجه منفی می گیرند!

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام فردین عزیز
   آفرین به اینکه این دیدگاه صحیح رو نسبت به ایمیل مارکتینگ دارید
   ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی ترین روشهای بازاریابی اینترنتی می باشد و تا به امروز هم هنوز قدرتمندترین ابزار برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری می باشد.
   برای بازاریابی اینترنتی می توان از شبکه های اجتماعی استفاده کرد اما نباید فراموش کنیم که اصلی ترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی باید بر پایه ایمیل مارکتینگ باشد و در کنارش از شبکه های اجتماعی هم استفاده کرد. حتی صاحبان شبکه های اجتماعی هم برای اینکه کاربران را به سایت بکشانند از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند.
   ایمیل های مزاحم را به هیچ عنوان جزء فرآیند ایمیل مارکتینگ قرار نمی دهیم ، به کار این افراد می گوییم اسپمینگ . فقط هم وقت خودشان را با اینکار هدر می دهند
   پیروز باشید

 • اسحاق

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با عرض سلام و خدا قوت
  واقعا سایت خیلی خوبی دارید
  با قدرت به کارتان ادامه دهید
  با آرزوی بهترین ها
  یا علی

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام اسحاق گرامی
   ممنون به خاطر روحیه و انرژی مثبتی که به من منتقل کردید
   من هم برای شما آرزوی بهترین ها را دارم
   موفق باشید

 • مسعود

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام.
  ممنون آقای حیدری از مطالب خوبتون.لطفا از تجربیات و موفقیت های خود در بین مقالات مثالهایی بزنید چون تاثیر زیادی دارد.

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام مسعود گرامی
   خواهش میکنم
   بله تا جایی که امکان داشته باشد از مثالهای بیشتری در بین مقالات استفاده میکنم
   موفق باشید

 • شهرام

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام.
  مقاله بسیار مفیدی بود . جالب توجه ترین مورد در بین موارد ذکر شده برای من (وبلاگ نویسی) بود.موردی که تقریبا خیلیها اصلا بلد نیستن وبکار نمیگیرن.از مقالتون بسیار سپاسگذارم

 • علیرضا

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  مقاله خوبی بود.
  ممنون میشم اگه یه مقاله هم راجع به شیوه های جذب ترافیک رایگان بنویسید.
  با تشکر.

 • مهدی

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  ایمیل مارکتینگ روش مناسبی است جهت دسترسی به خدمات مورد نیاز در اسرع وقت و بسیار کارآمد است البته در کنار سایر شبکه های اجتماعی

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام مهدی گرامی
   ممنون به خاطر نظری که نوشتید و مشارکت کردید
   نکته : قدرت ایمیل مارکتینگ از تمام شبکه های اجتماعی قوی تر می باشد برای اینکه نرخ دیده شدن بیشتری دارد
   موفق باشید

 • علی آریا

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با عرض سلام و درود
  از مقاله خوبتان متشكرم.
  سوالم این است كه اگر بخواهیم محتوای پیشنهاد شده در لندینگ پیج را به صورت یك دوره چند روزه منظم و خودكار برای كابر ارسال كنیم آیا سرویس های ایمیل ماركتینگ این امكان را دارند و می توانید نمونه ای را معرفی بفرمایید؟
  با تشكر

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام علی عزیز
   خواهش میکنم
   به این قابلیت autoresponder گفته می شود و تقریبا می شود گفت که تمام سیستم های ایمیل مارکتینگ پیشرفته این قابلیت را دارند.
   برای اینکار می توانید از سایت میلرلایت استفاده کنید.
   پیروز باشید

 • حسین

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با سلام و قداقوت خدمت شما، به نظر من اگر وب سایت شما به نرم افزار های بروز و قابل دانلود مزین شود تعداد بازدید کنندگان در وب سایت بیشتر خواهد شد. ازجمله نرم افزار های موبایل، آبدیت آنتی ویروس ها و نرم افزار های کامپیوتری و…

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام حسین عزیز
   ممنون بابت نظری که دادید و مشارکت کردید
   اینکه نرم افزار آنتی ویروس قرار دهیم و بخواهیم به بخش های مختلف ورود پیدا کنیم سایت از حالت تخصصی بودنش خارج می شود و خود ما هم از مسیر اصلی خارج می شویم.
   سایتهای دانلود زیادی هستند که که نیاز را به خوبی برطرف کردند. اما در آینده نرم افزارهایی که به کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی کاربران کمک کند بر روی سایت قرار می گیرد.
   موفق باشید

 • kamali

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  مقاله خوبی بود
  در ضمن من از بسته سئوی شما استفاده کردم و خیلی راضیم میخواستم ببینم محضول جدیدتون در باره چه موضوعی هست و کی روی سایت میذارین
  با تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به کمالی گرامی
   خوشحالم که از آموزش بسته سئو راضی هستید
   محصول جدید یک محصول فوق پیشرفته می باشد که احتمالا یک شنبه هفته بعد یا هفته بعدش در سایت قرار می گیرد و از طریق ایمیل و پیامک اطلاع رسانی می شود.
   تخفیف خیلی خوبی هم برای کسانی که قبلا از سایت آترین وب خرید کردند در نظر گرفته شده
   موفق باشید

 • امیر حسین

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با سلام و ممنون از مطالب مفیدتون
  به نظر من در ایمیل مارکتینگ باید صداقت, صبر و سماجت داشت. باید براش وقت گذاشت. باید اطلاعات جمع کرد و مثل یه دوست دلسوز به کاربرا خدمت کرد. کاربرا باید به مرور سایت رو یه جور رفرنس برای تصمیم گیریشون بدونن. اونوقت پول خودش میاد. پس صداقت و سماجت رمز موفقیته

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام امیرحسین گرامی
   صداقت که جزء ملزومات ضروری هر کاری هستش و نکته مهم صبر هستش. در هر کاری اگر صبور باشیم به نتیجه دلخواه میرسیم.
   یکی از کارهای اصلی هر صاحب کسب و کار اینترنتی ایمیل مارکتینگ می باشد و بخش جدایی ناپذیر از هر سایتی می باشد.
   هر سایتی که ایمیل مارکتینگ ندارد یعنی دارد وقت خودش را هدر می دهد!
   پیروز باشید

 • حمید

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  با عرض سلام و خسته نباشید.اول اینکه من تم و رنگبندی سایتتون رو خیلی خیلی دوس دارم و همچنین مطالب خیلی خوب و مفیدی اینجا هس که واقعا ارزش خوندن رو داره.انشاله که همیشه با قدرت ادامه دهید و ما هم همیشه از تجربیات خوبتان بهره مند شویم

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام حمید جان
   خیلی خوشحالم که به سایت آترین وب علاقه مندید
   امیدوارم شما هم در کارهای خودتان همیشه موفق و سربلند باشید

 • علیرضا

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  من قبلا ایمیل مارکتینگ کردم
  ولی مشکل اساسی که وجود داره اینه که فوری اسپم میشی و ایمیل هات از دید کاربرانت مخفی میمونه
  سایت هایی هستند که ادعا دارن آی پی پاک میدن ولی بازهم با اسپم روبرو میشی و این بر میگرده به هوشمند بودن سرویس های ایمیل
  چاره کار اینه که مدام آی پی عوض کنی ولی بازهم از طریق ایمیل فرستنده شناسایی میشی و اسپم میشی و هزینه هاتم الکی بالا میره
  خلاصه دردسرش زیاده و اونطوری که گفتین هم راحت نیست
  اگر اشتباه می کنم راهنمایی بفرمایید لطفا

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام علیرضا جان
   خیلی خوشحالم که تجربه خودتون رو با بقیه دوستان به اشتراک گذاشتید
   متاسفانه در این زمینه کمی اشتباه می کنید و ارسال ایمیل اصلا ارتباطی به تغییر آی پی و … ندارد
   همانطور که خودتان هم شاهد هستید آترین وب هر هفته به چندین هزار نفر از اعضای سایت خودش ایمیل ارسال می کند و تمام ایمیلها هم به شاخه اینباکس کاربران می رود. همانطور که خود شما هم ایمیل آترین وب را در پوشه اینباکس خودتان دریافت کردید. باید با استفاده از سیستم های خارجی ایمیل مارکتینگ ایمیل ارسال کنید. می توانید از سایت میلرلایت استفاده کنید
   موفق باشید

 • علی شعبانی

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  باسلام و خدا قوت به جناب آقای حیدری
  به نظر من محتوای ایمیل مارکتینگ باید با صداقت طراحی بشه اگه قراره محصولی را به وسیله ایمیل مارکتینگ به فروش برسه در طراحی محتوای آن حتما حتما باید صداقت توش باشه نباید اغراق تو محتوا باشه دقیقا همون محتوا رو طراحی کنیم که محصول دارای آن میباشد که این باعث میشه مشتریان به سایت اعتماد کنن و همچنین وفادار هم باقی میمانن…. در پایان از سایت خوبتان که مطالب رایگان و همچنین پیامکهای انگیزشی تشکر ویژه دارم…

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام به علی گرامی
   صداقت در هر کاری یک اصل محسوب می شود. مردم بسیار باهوش هستند و اگر کسی حتی کمی در مطالبش دروغ باشد ، مردم سریع متوجه این قضیه می شوند.
   صداقت ، محتوای با کیفیت ، ایجاد ارتباط دوستانه از طریق ایمیل مارکتینگ
   بابت مطالب و پیامکها هم خواهش میکنم
   موفق باشید

 • محمد

  ۰۵ مهر ۱۳۹۴

  سلام من خیلی توسایتا مقاله خوندم واین چیزی که فهمیدم ایمیل مارکتینگ برای یه سایت واجبه

  سایتی مثل دی جی کالابااین کاروبرگزاری جشنواره هاوکدهای تخفیف فروش های میلیونی داشته

  امابایدنکات ارسال ایمیل رویادگرفت که خیلی مهم هستش..چون الان مردم حوصله ی پیام دیدن هم ندارن
  اگه شماهم مثل اترین وب ودی جی کالا و……بتونیدازاین پیام هابفرستیدمطمینا۱۰۰بازدیدکننده هم که باشن میتونیدتمام محصولات روبهشون بفروشیدوسودخوبی کنید…

  ولی بایدبافکرانجام بشه چون هزینه های زیادی داره مثلا میلیرلایت که درایران هم نمایندگی داره
  برای یه بسته ی خودش برای یکسال۶۲۰هزارتومن میگیرع
  که این برای کسایی که مخاطبان زیاددارن

  وگرنه باوردپرس میشه رایگان کارکردبا مندرلیپ
  یاعلی

  عاشق پیامهای انگیزشیتون هستم وهمیشه میخونمشون به امیدپیشرفت

  • فرشاد حیدری

   ۰۵ مهر ۱۳۹۴

   سلام محمد عزیز
   بله ایمیل مارکتینگ برای یک سایت واجب هستش و جزء ضروریات یک سایت محسوب می شود
   مهمترین اصل در ایمیل مارکتینگ اهدافی هستش که قبل از ارسال ایمیل باید مشخص شود و برای ایمیل های ارسالی باید یک استراتژی قابل قبول داشت
   بابت پیامک ها هم خواهش میکنم
   پیروز باشید

 • محسن

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  سلام واقعا عالی بود به نکات ریزی اشاره نمودید که انواع ایمیل ها رو بررسی کردین سوالم اینه که ما که تبلیغ نویسی حرفه ای بلد نیستیم که ایمیل مارکتینگ کنیم و محصول و تخصصی هم نداریم که کسب و کار اینترنتیمونو بر اساس اون را بیندازیم…با تشکر

 • سعید

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  با سلام من وبسایت آموزشی رو راه اندازی کردم و دیدم دور و برم کسایی هستن که چقدر باحال چیزای بدرد بخور یاد میدن شروع کردم یه میکروفون خریدن دوربینم که داشتم و یه سری آموزش html css دیدم فتوشاپمم خوبه یه سایت جمع و جور برای خودم راه انداختم و الان دارم محتواشو تولید میکنم تا شروع کنم سایت شمارو هم میبینم و لذت میبرم یه سری سوال دارم یکیش اینه که من سایت رو خودم کد نویسی کردم و اصلن حواصم به استاندارد بودن قالب از نظر سئو نبود اگر پک سئو سایتتونو بگیرم کمکم میکنه؟؟ و دوم اینکه من همش میخوام ایمیل مارکتینگ راه بندازم اما همش یه مشکلی هست یا پولین یا سرور قوی میخوان از چه ابزاری برای ایمیل مارکتینگ استفاده کنم؟ مثلا میلر لایت ۱۰۰۰ تا مجانی ایمیل میتونم ثبت کنم توش یا بقیشون هم یه سری محدودیت دارن خوشحال میشم کمکم کنی

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به سعید عزیز
   سپاسگزارم بابت لطفی که به سایت آترین وب دارید
   اگر سایت شما به صورت داینامیک طراحی شده باشد پک سئو برای شما مناسب می باشد. یعنی کلا باید یه سایت داینامیک داشته باشید تا بتوانید سایتتان را سئو کنید.
   هیچ روش مجانی برای ایمیل مارکتینگ وجود ندارد. تمام سرویسهای ایمیل مارکتینگ محدودیت دارند و وقتی از یک تعدادی ، اعضای ایمیلی شما بیشتر شود باید اکانت خودتان را به نسخه پولی تغییر بدهید.
   پیروز باشید

 • محمدرضا

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  سلام.
  از پیامک هایی که جدیدا بیشتر هم شده سپاسگذارم.
  اما من به تازگی با تلگرام آشنا شدم. یعنی کلا قبلا زیاد با این شبکه های اجتماعی کار نداشتم و به نظرم فقط جایی برای دوست دختر بازی بود ولی الان که تلگرام دارم می بینم که چه قدر نرم افزار مفیدی هست.
  دلیل نصب تلگرام هم این بود که من تو سایت کارافرینی میلیاردرهای ایران عضو بودم که یکی از اعضای باسابقه یک گروه تلگرام تشکیل داد برای ایده پردازی و گفت تا ۲۰۰ نفر جاداره و از همه دعوت کرد عضو شن. من هم عضو شدم.
  خیلی خیلی عالی بود. طوفان مغزی افراد متعدد باعث شده بود ایده پشت ایده مطرح شه.
  به نظرم تلگرام هم یک روش دیگر بازاریابی می تونهه باشه. پیشنهاد دارم یک گروه تلگرام با تعداد نفرات بالا تشکیل شه و در اون ایده های پولساز رو مطرح کنیم. و مهم ترین بخش گروه مدیر گروه هست که باید فرد فعالی باشه و در بحث ها شرکت کنه. تا گروه به شدت فعال شن.
  نظرتون چیه؟ همین طور آموزشی برای بازاریابی در تلگرام.
  الان هم می خوام برم اینستاگرامو نصب کنم ببینم اون جا چه خبره.

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به محمدرضا عزیز
   ممنون بابت نظرتون
   با شما موافق هستم. در حال حاضر تلگرام هم برای بازاریابی بسیار مناسب می باشد. برنامه ای هم برای تلگرام دارم تا همه دوستان را در تلگرام دور هم جمع کنم تا بار انگیزشی هم ایجاد کنه تا دوستان هم اطلاعاتشون قوی تر بشه و هم انگیزه های بهتری پیدا کنند.
   پیروز باشید

 • آرمان

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  خیلی خوب بود ممنونم

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام آرمان عزیز
   خواهش میکنم
   موفق باشید

 • محمدحسین

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  مرسی از مقاله کاربردیتون. در زمان نیاز به نقدینگی بهترین راهبرد ایمیل مارکتینگ هست واقعا

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام محمدحسین عزیز
   دقیقا با شما موافقم. حتی اگر نقدینگی هم عالی باشد باز هم بهترین ، کم هزینه ترین ، موثرترین و قابل اندازه گیری ترین روش ، ایمیل مارکتینگ می باشد.
   موفق باشید

 • mohammadghanei

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  با درود و عرض ادب
  محتوای بسیار جالبی بود که اطلاعات مفیدی عرضه می کرد. اما یک سوال برای من باقی ماند که اگر با این استراتژی ها رفتار کنیم، چگونه از اسپم شدن جلوگیری کنیم؟ خوبی ارسال ایمیل به مخاطبان هدف که با لندینگ پیج با ما آشنا شده اند محدودیت آن هاست که البته در دراز مدت این هم شاید از بین برود، این محدودیت می تواند از اسپم شدن جلوگیری کند. اما سایر روش ها سبب اسپم شدن می شود. خواهشمندم نظر خود را در این باره اعلام فرمایید.
  با سپاس

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام محمد عزیز
   کافیست یکبار امتحان کنید! یکبار به ۱۰۰ نفر از افرادی که خودشان ایمیلشان را در اختیار شما گذاشته اند ایمیل ارسال کنید و یکبار هم به ۱۰۰۰ نفر که نمی شناسید ایمیل ارسال کنید. بازدهی حالت اول بسیار بیشتر از حالت دوم می باشد. یعنی در واقع اصلا با هم قابل مقایسه نیستند.
   برای اینکه ایمیلها اسپم نشود باید موارد خیلی زیادی رعایت شود که در قالب توضیح در این کامنت قابل گنجایش نیست. اما فقط می توانم بگم که چند هزار نفر اعضای سایت شما هستند و می خواهید ایمیل ارسال کنید به هیچ عنوان از طریق اس ام تی پی هاست خودتان اینکار را انجام ندهید چون اکثر ایمیلها اسپم می شود.
   موفق باشید

 • محمدرضا

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  سلام خدمت مدیر سایت و تشکر بابت سایت و مطالب مفیدتون
  برای ایجاد ارتباط صمیمی و اعتماد بین کاربر(مشتری)وسایت باید مدتی صبر و تحمل داشت چون معمولا سایت ها برای اعتماد سازی اغلب مطالب رایگان منتشر میکنن تا ابتدا افراد را ترغیب به پیگیری سایت مورد نظر کنن بعد با امکان عضویت در سایت و ساخت لندینگ پیج شروع به دریافت ایمیل افراد میکنن بعد مراحل ایمیل مارکتینگ رو انجام میدن .یه سوال دارم بعضی سایت ها به ازای مبلغی تعداد بسیار بالایی آدرس ایمیل رو میفروشن آیا این ایمیل ها برای ایمیل مارکتینگ مناسب هستش؟(به نظر خودم نه)
  سوال بعدی:امروزه با وجود این همه درگاه های ارتباطی نظیر (شبکه های اجتماعی) بهتر نیست وقت بیشتری برای شبکه های اجتماعی گذاشت تا ایمیل مارکتینگ؟چون من از اطرافیان و دوستان میپرسم گاهی اوقات یکماه یکدفعه ایمیل خودشون رو چک میکنن.
  با تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام محمدرضا عزیز
   ممنون بابت لطف شما
   دقیقا به نکته درستی اشاره کردید ، برای اعتمادسازی در وب یابد صبر و حوصله داشت.
   در رابطه با سوال اول شما باید بگم که خود شما پاسخ صحیح را دادید. هیچ وقت چنین کاری را انجام ندهید. فریب افرادی که بانک ایمیل میفروشند را نخورید
   در رابطه با سوال دوم شما هم باید بگم که انواع روشهای مختلف بازاریابی اینترنتی تا به امروز آمدند رو رفتند اما همچنان ایمیل مارکتینگ از روز اول پابرجا بوده است و همچنان قدرتمندترین ابزار برای بازاریابی اینترنتی و تبدیل بازدیدکننده به مشتری می باشد. حتی خود شبکه های اجتماعی معروف هم برای اینکه افراد را مجددا به سایت بکشانند از ایمیل مارکتینگ استفاده می کنند. قدرت ایمیل مارکتینگ خیلی فراتر از شبکه های اجتماعی می باشد.
   پیروز باشید

 • الیاس بشکنی

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  سلام
  ممنون از مقاله مفیدتون
  وب من یک آپلودسنتر هست
  من باید چه محتوایی در ایمیل مارکتینگ خودم داشته باشم؟ 🙂
  مرسی

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به الیاس عزیز
   شما می توانید در رابطه با کم کردن حجم انواع فرمتهای اطلاعات مطالب آموزشی قرار بدهید
   می توانید آموزشهای تصویری کم کردن حجم فیلم با فرمتهای مختلف را آموزش بدهید
   موفق باشید

   • الیاس بشکنی

    ۰۴ مهر ۱۳۹۴

    با سلام دوباره
    من دنبال همین افزونه ای هستم که توی قسمت دانلود کتاب تبدیل مهارت به ثروت استفاده کردین
    یعنی مثل پاپ آپ بیاد
    مرسی 🙂

    • فرشاد حیدری

     ۰۴ مهر ۱۳۹۴

     سلام الیاس عزیز
     برای اینکار شما می توانید از افزونه Layered Popups استفاده کنید
     موفق باشید

 • صابر احمدی

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  با عرض سلام و خسته نباشید
  خدا قوت
  واقعا سایت خیلی خوبی دارید
  مقاله کامل و جامعی بود و استفاده کامل بردیم
  موفق باشید
  یاحق

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به صابر عزیز
   ممنون . خوشحالم که مطلب برای شما مفید بود

 • رویا

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  سلام از مطلب مفیدتان تشکر میکنم.
  اولین اصل در ایمیل مارکتینگ احترام به مخاطبه. پس این نکته خیلی مهمه که ما اجازه مخاطب رو برای ارسال ایمیل داشته باشیم.
  همین طور درایمیل های ارسالی باید ۷۰ درصد اموزش با محتوای رایگان باشه و ۳۰ درصد معرفی محصول. دادن یک هدیه در عوض دریافت کردن ایمیل مخاطب نیز شیوه ای بسیار کارامد است.
  موفق باشید.

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به رویا گرامی
   بله دقیقا به بازاریابی اجازه ای اشاره کردید.
   به درستی گفتید در ایمیل ارسالی باید تمرکز بیشتر بر روی پیشنهادهای رایگان باشد.
   اولویت اول پیشنهاد باید محتوای رایگان باشد و اولویت بعدی باید پیشنهاد محصول باشد
   دادن هدیه در عوض دریافت ایمیل هم که می شود لندینگ پیج و گام اولیه در ایمیل مارکتینگ می باشد.
   پیروز باشید

 • محمدحسین غلامی

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  سلام مقاله ی بسیار مفیدی بود ممنون می شوم راجع به نحوه ی ساخت لندینگ پیج هم مقاله ای در سایت قرار دهید.

 • سمیرا

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  سلام آقای حیدری ممنون به خاطر محتوای رایگانی که منتشر می کنید. همیشه مطالب شما رو دنبال میکنم.
  به نظر من اگر بخواهیم از طریق ایمیل بازدیدکننده ها رو به مشتری تبدیل کنیم باید مدت زمان زیادی رو صبر کنیم تا بهمون اعتماد کنن و خرید کنند چون اگه بخواهیم اعتمادسازی کنیم باید چندماه بهشون ایمیل ارسال کنیم تا کم کم بهمون اعتماد کنند و خرید کنند.
  برام جالب بود که دقیقا خودتون از استراتژی هایی که توی این مقاله نوشتید برای خودتون هم استفاده می کنید و این مدل رو به دیگران هم آموزش میدین. بابت این سخاوتمندی از شما سپاسگزارم

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به سمیرا گرامی
   ممنون بابت لطفی که دارید
   کلا اعتمادسازی در وب بسیار سخت تر و طولانی تر از دنیای واقعی می باشد مخصوصا اگر رنج قیمت محصولات بالا باشد.
   ایمیل مارکتینگ بهترین ، اثربخش ترین و سریعترین روش برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری می باشد.
   اینکه فقط ایمیل افراد را جمع آوری کنیم و ایمیل گروهی ارسال کنیم کافی نیست ، باید برای روند ایمیل مارکتینگ خودمان استراتژی های درست و منطقی داشته باشیم.
   قرار نیست بعد از چند ماه اعتمادسازی شود! افرادی هستند که در هفته اول اعتماد می کنند. افراد دیگری در هفته دوم و … این پروسه ادامه دارد و عده ای حتی بعد از چند سال به سایت اعتماد می کنند و خرید می کنند. کسی که امروز خرید کرد ممکن است ۲ هفته دیگر باز هم خرید کند. مهم اعتماد اویه و خرید اول می باشد.
   پیروز باشید

 • abbasgh

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  ممنون از مطلب مفیدتون √
  لطفا اگه سایت یا نرم افزار مفیدی در این زمینه دارید معرفی کنید
  باتشکر

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به عباس عزیز
   به ۶ روش مختلف می توان به اعضای سایت ایمیل ارسال کرد.
   با استفاده از سایتهای ایمیل مارکتینگ
   پلاگینهای وردپرس و جومولا و …
   اسکریپت های ارسال ایمیل
   از طریق smtp server جیمیل
   از طریق گروههای یاهو
   از طریق نرم افزارهای تحت ویندوز
   از طریق هاست سایتتان می توانید ارسال کنید
   استفاده از هر روش مزایا و معایب های خودش را دارد
   پیروز باشید

   • abbasgh

    ۰۷ مهر ۱۳۹۴

    ممنون
    هاست دارم روش وردپرسم نصبه با چه افزونه خبرنامه ای ایمیل ها رو جمع اوری کنم؟

    من بانک ایمیل تفکیک شده هم دارم میشه تحت وب ایمیل گروهی ارسال کرد لطفا راهنمایی کنید
    سپاس

    • فرشاد حیدری

     ۰۷ مهر ۱۳۹۴

     سلام عباس گرامی
     بارها اعلام شده که بانک ایمیل خریداری نکنید اما باز هم شاهد این هستیم که برخی از دوستان صحبت از بانک ایمیل می کنند. دوست خوبم به اینکار نمیگویند ایمیل مارکتینگ به اینکار می گویند اسپمینگ. اگر خوب بود اگر حق کسی ضایع نمیشد ما هم اینکار را میکردیم.
     اینکار اصلا درست نیست و تقاضا میکنم که ذهن خودتون رو از بانک ایمیل دور کنید.با استفاده از سیستمهای خارجی ایمیل مارکتینگ باید ایمیل ارسال کنید. افزونه های زیادی برای دریافت ایمیل هستش. یکی از افزونه ها layered popups هستش
     موفق باشید

 • حسین

  ۰۴ مهر ۱۳۹۴

  با سلام خدمت مدیریت سایت
  بنده مقاله شما را تا آخر مطالعه کردم. به نظر بنده برای اینکه همه مشتریان خود را داشته باشید و همچنین بتوانید به تعداد آنها بیافزایید، بایستی در سطح استاد باشید و همیشه دارای مطالعه بوده و علمتان بروز باشد. که بتوانید اعتماد کامل کاربرانت را جلب کنی. و ایمیل های مرتبط با زمینه کاری خود را برای آنها ارسال کنی.چون در این صورت است که کاربرانت به دید یک استاد به شما نگاه کرده و پیشنهادهایتان برای خرید برای آنها موثر واقع خواهد شد. و چون این پیشنهاد از طرف یک دوست انجام می شود و مشتریان به شما اعتماد کرده و اقدام به خرید پیشنهاد شما خواهند کرد.

  • فرشاد حیدری

   ۰۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به حسین عزیز
   بله دقیقا به نکته درستی اشاره کردید. فرقی نمی کند که کسب و کار ما در زمینه آموزش هستش و یا اینکه مصالح ساختمانی به فروش میرسانیم. در هر زمینه ای که هستیم باید درباره محصولات و کسب و کارمان اطلاعات دقیقی داشته باشیم و این اطلاعات را از طریق آموزش ، به کاربرانمان منتقل کنیم.
   پیروز باشید

دیدگاه شما

پیشنهاد میکنم این مطالب را هم بخوانید
جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین