۶ روش برای سرعت بخشیدن کارکنان به بازاریابی محتوا

موضوع: بازاریابی اینترنتی، بازاریابی محتوا، مقالات

به جرات می توان گفت که بازاریابی محتوا بهترین روش بازاریابی در سطح دنیا است و برای همین من در محتوایی که منتشر میکنم سعی میکنم تا جای ممکن به ابعاد مختلف این روش بازاریابی جذاب بپردازم. یک کسب و کار برای اینکه بتواند در بازاریابی محتوا موفق عمل کند نیازمند یک تیم برای اینکار می باشد. در نتیجه تیم سازی در محتوا نکته بسیار مهمی است و من امروز ۶ روش برای بازاریابی محتوا را در نظر گرفتم و می خواهم با شما دوستان عزیزم در میان بگذارم. کارکنان، سفیران برند شما هستند. چون محصول شما را خیلی خوب می شناسند و روزانه با مشتریان در ارتباط هستند. آن‌ها با خواسته‌ها و نیاز‌های مشتریان، آشنایی بیشتری دارند. هر صاحب کسب و کاری را که ببینید، دوست دارد محتوای ارزشمندی را به مشتریان خود عرضه کند و بهترین راه، استفاده از کارکنان است زیرا کارکنان هستند که با مردم ارتباط دارند و از نیازهای آن ها مطلع هستند.

کارکنان، به سوالات و نگرانی های مشتریان پاسخ می دهند. آن ها اطلاعات شرکت را به صورت آنلاین ارسال می کنند. شما باید مطمئن شوید که اعضای تیمی که با شما همکاری می کنند، اطلاعات به روز در اختیار دارند و در اختیار مشتریان قرار می دهند. در این پست، چند روش برای شرکت کردن کارکنان در کمپین بازاریابی محتوا وجود دارد که می توانید از آن ها برای پیشبرد اهدافتان استفاده کنید. پس لطفا با من همراه باشید.

۱- چشم انداز و اهداف کلان خود را با کارکنانتان در میان بگذارید.

ابتدا باید برایشان در مورد بازاریابی محتوا، ارزش آن و چگونگی تأثیر آن روی کسب وکار توضیح دهید. برای اینکار می توانید از مقاله بازاریابی محتوا چیست؟  کمک بگیرید. به محض اینکه که کارکنان با مفاهیم آشنا شدند، باید به آنها بگویید که در حال حاضر، دارید چه فعالیت هایی برای ایجاد و ارتقای محتوای شرکت انجام می دهید. تلاش ها و اقدامات ویژه خودتان را با آن ها در میان بگذارید و نحوه جذب فالوور (دنبال کننده) در شبکه های اجتماعی و وبلاگ شرکت را بیان کنید.
یک دیدکلی از چشم انداز و اهداف شرکت به آنها بدهید. به آنها بگویید که آیندۀ کوتاه مدت و بلند مدت شرکت خود را چگونه می بینید! برایشان توضیح دهید که دوست دارید بازاریابی محتوا به کجا ختم شود و کارکنان، چه سهمی در این تلاش ها خواهند داشت.
مطمئن شوید که تمام مخاطبان، مطلبی که بیان کرده اید را متوجه شده اند و همه می دانند که منظور شما از بیان این مطالب چه بوده است. با جزئیات کامل وارد بحث با مخاطبان خود شوید. بازخورد، پیشنهادات و انتقادات کارکنان را بررسی کنید چون آن ها با مشتریان شما آشنایی بیشتری دارند و حتما با اطلاعاتشان، شما را شگفت زده خواهند کرد.
و در آخر، انتظاراتی که از آن ها دارید را بیان کنید. به آن ها بگویید که چگونه می توانند همکاری تیمی داشته باشند و با همکاری تیمی به نتایج شفاف و منطقی دست یابند.

۲- کارکنان را تشویق کنید که محتوای پست های وبلاگ و شبکه های مجازی را به اشتراک بگذارند.

یک روش خوب برای تسهیل ورود کارکنان به فرآیند بازاریابی محتوا، این است که ابتدا از آن‌ها، بخواهید محتوای شرکت را با دیگران به اشتراک بگذارند. آن ها حتما صفحه فیس بوک، توییتر و لینکدین دارند که می توانند با استفاده از همین صفحات، به کسب و کار شما رونق ببخشند. اما چرا باید آنها برای منافع شما گام بردارند و وقتشان را روی این کار بگذارند؟
در ابتدا برایشان توضیح دهید که این کار، چه مزایایی برای خود آن ها دارد. به اشتراک گذاشتن محتوا، باعث می شود فرد بیشتر در معرض دید افراد باشد و همین، فروش را بالا می برد و همین باعث افزایش پاداش می شود. چه کسی دوست ندارد درآمدش بیشتر شود؟ این کار، مشخصات فردی آن ها را نیز بهتر می کند و در نتیجه می توانند شبکه خود را توسعه دهند (مخصوصا آن دسته از کارکنان که کسب و کار دیگری هم دارند) همچنین می توانید آن ها را تشویق کنید که لینک کسب و کار شما را در وبلاگ و وب سایت شخصی خود قرار دهند و در نتیجه ترافیک هر دو طرف زیاد می شود.
به اشتراک گذاشتن محتوا، در ابتدا جالب است اما ممکن است بعد از مدتی روند نزولی بگیرد. اینجاست که شما باید دست به کار شوید و اجازه ندهید که این کار از مسیر خودش منحرف شود. اگر دیدید که کارها روند نزولی گرفته، به کارکنان خود برای مشارکت، انگیزۀ بیشتری بدهید. شما می توانید با ایجاد یک تقویم یا برنامه زمانی برای پست محتوا، پویایی و انگیزۀ افراد را حفظ کنید.

۳- از کارکنان بخواهید که در طراحی محتوا شرکت کنند.
وقتی کارکنان، آشنایی بیشتری با بازاریابی محتوا و اشتراک آنلاین محتوا پیدا کردند، گام بعدی این است که از آن ها بخواهید، که وارد قضیه شوند. از آنها بخواهید که پیشنهادات، انتقادات و ایده هایشان را مطرح کنند. با این کار، هم شما و هم کارکنانتان، اطلاعاتی به روز در دست خواهید داشت و هم به کارکنان نشان می دهید که به نظرات آن‌ها اهمیت می دهید و برای آن‌ها ارزش قائل هستید.
این استراتژی برای کسب وکار شما عالی است! کدام استراتژی؟ یکبار دیگه همین پاراگراف را از اول بخوانید. چون این کارکنان هستند که با مشتریان شما، ارتباط مستقیم دارند و به همین خاطر خوب می دانند که نیازها و خواسته های آنها چیست. مشتریان را تشویق کنید که خلاقیتشان را بروز دهند و ایده هایشان را با شما به اشتراک بگذارند.

۴- بررسی و بازنگری محتوای قدیمی توسط کارکنان
یک روش دیگر برای ورود مشتریان در امر بازاریابی محتوا، این است که محتوای قدیمی را که تاکنون منتشر شده، بررسی کنند. آنها را تشویق کنید که محتوای قدیمی که در شبکه های اجتماعی قرار داده اند، را بررسی کنند و تمام موضوعات را به روز کنند. اگر اپلیکیشنی اضافه شده و الان به روز رسانی شده است، اولین پستی که در مورد آن قرار داده شده را اصلاح کنید و قابلیت های جدید اپلیکیشن را به آن اضافه کنید.
این کار، خلاقیت کارکنان را بالا می برد و آن ها را به روز نگه می دارد. همچنین برای انجام این کار لازم نیست یک محتوای کاملا جدید تولید کنند. کار روی ایده هایی که به شما داده شده، خیلی ساده تر از خلق یک ایده کاملا جدید از طرف خودتان می باشد.

۵- برای کارکنان این امکان را فراهم کنید که بتوانند پست مهمان بگذارند.
برای آن دسته از کارکنانی که آشنایی کاملی با بازاریابی محتوا دارند، این امکان را فراهم کنید که بتوانند محتوای مورد نظر خودشان را در وبلاگ شرکت قرار دهند. همه نمی توانند این کار را انجام دهند بلکه فقط کسانی وارد این مسیر می شوند که بخواهند اسم خود را در آن پست منتشر کنند و در واقع با یک تیر، دو نشان بزنند یعنی هم در جهت منافع شرکت و هم منافع خودشان حرکت کنند.
به آن ها بگویید که اصلا انتظار ندارید که مثل یک نویسنده ماهر و خبر قلم بزنند. فقط باید در پست خود، نیاز ها و خواسته های مردم را مطرح کنند و باید روی ارائه یک پیام ارزشمند تمرکز کنند. برای آن‌ها مثال بیاورید، حتی در آغاز کار، چند موضوع برای آن‌ها مطرح کنید تا با این فرآیند آشنایی بیشتری پیدا کنند. همچنین کارکنان می توانند این کار را به صورت تیمی، دنبال کنند.
۶- فرآیند همکاری را راحت کنید.
در نهایت فرآیند همکاری، ارائه پیشنهاد و انتقاد و ایجاد محتوای جدید را برای کارکنان خودتان تسهیل کنید. اگر دارند، به صورت آزمایشی کار می کنند و از آن ها بخواهید که فرآیند پیچیده تری را با نرم افزاری که هیچ آشنایی با آن ندارند، انجام دهند. این کار باعث می شوند که از کار و هدف شما به طور کامل دور شوند. سایت های زیادی وجود دارد که می توان خیلی راحت با آن ها کار کرد. وقتی به کارکنان خود آموزش می دهید، زمان کافی برای یادگیری را نیز در اختیار آن ها بگذارید و همچنین اجازه دهید که سوالاتشان را مطرح کنند. همچنین فردی را به صورت دائم برای پشتیبانی قرار دهید تا کارکنان در صورت نیاز با او در ارتباط باشند.

 

صحبت پایانی

چه بخواهید چه نخواهید. چه دوست داشته باشید چه دوست نداشته باشید. امروز بازاریابی محتوا حرف اول را در تمام دنیا می زند. شما که در حال خواندن این مقاله هستید اگر مدیر یک شرکت هستید چاره ای ندارید جزء اینکه یک تیم برای بازاریابی محتوا ایجاد کنید. نیازی نیست که حتما افراد جدیدی را برای اینکار استخدام کنید. می توانید از کارمندانتان برای اینکار استفاده کنید. همانطور که در این مقاله اشاره کردم، کارکنان یک شرکت به خاطر اینکه با مشتریان در ارتباط هستند به خوبی نیازها و خواسته های مشتریان را درک می کنند و می توانند در تولید محتوا بسیار اثربخش باشند. راستی شما تا به حال از بازاریابی محتوا استفاده کرده اید؟ شاید بپرسید که اصلا آیا بازاریابی محتوا برای من موثر است که بخواهم از آن استفاده کنم؟ پاسخ به این سوال شما می تواند در مقاله آیا بازاریابی محتوا برای کسب‌وکارهای کوچک موثر است؟ باشد توصیه می کنم این مقاله را هم حتما بخوانید.

منبع : آترین وب

,,,,, atrinweb telegram

دیدگاه شما

پیشنهاد میکنم این مطالب را هم بخوانید
جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین