علاقه مند به برپایی سیستم مدیریت کارایی هستید؟

موضوع: رهبری، کسب و کار، مقالات

دوستای گرامی هر روز تلاش میکنم تا مطالب کاربردی و بروزی را در زمینه مدیریت و کسب و کار برای شما بنویسم. امروز در این مقاله آموزشی میخواهم درباره مدیریت کارایی برای شما بنویسم. با من همراه باشید تا ببینیم که مدیریت کارایی چیست و چگونه می توانیم آن را عملیاتی کنیم.

 

مدیریت کارایی چیست؟

مدیریت کارایی یعنی کمترین انرژی و زمان برای بیشترین کاری که انجام شده است. یعنی بتوانیم سیستمی را در کسب و کارمان پیاده سازی کنیم تا با کمترین کار و زمان بتوانیم بیشترین اثربخشی و بهره وری را داشته باشیم. حالا همراهم باشید تا بیشتر بدانید!

هدف اصلی سیستم های مدیریت کارایی این است که در نهایت منجر به افزایش میزان کارایی و بهبود وضعیت کاری کارمندان یک کسب و کار شود. در این جا کارفرمایان از نشانه ها و نتایج این سیستم آگاهی دارند اما برخی کارمندان در درک چنین مواردی با مشکل روبرو هستند.

برخی از کارمندان، سیستم مدیریت کارایی را یک سیستم غیرعادلانه می دانند.. حالا سوال این است که شرکت ها چگونه و چطور باید نسبت به ایجاد سیستم های مدیریت کارایی اقدام کنند تا کارمندان از این روند تبعیت کنند و به آن اعتماد کنند؟
اول از همه باید اعتمادسازی انجام شود. بعد از اینکه کارمندان به مدیر یا کارفرمای خودشان اعتماد کردند، آنها باور می کنند که سیستم مدیریت کارایی در واقع بهترین ابزار در شرکتی است که در آن کار می کنند و برای تعیین میزان کارایی هر فرد و بهبود عملکرد اعضاء است. در ادامه به برخی نکات موثر جهت پیشرفت کسب و کار اشاره می کنم:

۱- موفقیت و تاثیر کارمندان خود را بروز دهید

همیشه سعی کنید به عنوان یک رهبر و یک مدیر در یک کسب و کار، پیشرفت و تاثیر کاری کارمندان را زیر نظر بگیرید و نسبت به سهم آنها در جهت پیشرفت کسب و کار بی تفاوت نباشید. اگر شما به عنوان یک مدیر نسبت به تاثیر کارمندان در پیشرفت شرکت، بی تفاوت باشید، انگیزه و اشتیاق آنها برای کار را از دست خواهید داد.

 

۲- همیشه سعی کنید برای حرف هایی که می زنید ارزش قائل شوید

اینطور برای شما بگویم، حرفی نزنید که پشتوانه ای برای اجرای آن در چنته ندارید! در غیر این صورت اعتماد و انگیزه کافی را از کارمندان خودتان در جهت پیشرفت کسب و کار خواهید گرفت.

 

۳- به عنوان یک مدیر پاسخگو باشید

شما به عنوان مدیر یک شرکت باید جوابگوی کارها و برنامه های صورت گرفته توسط خودتان باشید و به قول معروف آنها را به گردن واحدهای کاری فعال در شرکت خودتان نیندازید. هشدار: در غیر این صورت اعتماد و احترام کارمندان خود را از دست خواهید داد.

 

۴- مدیر مثبت باشید

همیشه سعی کنید طرز فکر شما برای برنامه ریزی مثبت باشد و مبتنی بر گفت و گو و راه حل باشد. شما برای حفظ و افزایش درآمد و دارایی شرکت خودتان باید برای هر کاری مشورت و برنامه ریزی کنید. از کارمندان خودتان بخواهید نظرشان را در مورد روند پیشرفت شرکت گزارش کنند و به طور کلی دیدگاه آنها در مورد شرایط فعلی شرکت را جویا بشوید.

 

۵- سرمایه گذاری در توسعه کار

زمانی که کارفرمایان شرکتها، روی کارمندان خودشان سرمایه گذاری کنند و آنها را در مسیر رشد بیشتر هدایت کنند، آن کارمندان احساس پوچی نمی کنند و حس می کنند که کارفرما و رئیس شرکت برای آنها احترام و ارزش قائل شده است. یک برنامه جامع و کامل جهت مدیریت و پیشرفت یک کسب و کار این است که به صورت مشخص و برنامه ریزی شده، نسبت به شناسایی افراد با صلاحیت اقدام کند، نقشه و برنامه های کاربردی ایجاد کند و نسبت به اجرای یک فرایند و همچنین تمرینات موثر کارمندان جهت یادگیری موارد جدید اقدام شود.

 

صحبت پایانی

دوستای گرامی مدیریت کارایی در یک شرکت تنها مربوط به نیازهای واقعی یک شرکت نمی شود و این حالت همچنین مناسب آن دسته افرادی است که می خواهند در یک شرکت و صنعت رشد کنند و خودشان را ارتقاء بدهند. به طور کلی کارفرمایانی که بتوانند این ارتباط را برای نیروی خودشان مشخص کنند، می توانند انتظار رشد چشمگیر در مقیاس بالا را داشته باشند.

منبع: آترین وب

,, atrinweb telegram
 • Ahmadreza

  ۰۲ اسفند ۱۳۹۵

  سلام آقای حیدری لطفا اگه میشه فایل صوتیه (درآمد سایت های ایرانی چقدر هست؟) رو بذارین,خیلی ممنون و تشکرات فراوان

  • فرشاد حیدری

   ۰۳ اسفند ۱۳۹۵

   سلام ahmadreza عزیز
   متاسفانه در حال حاضر امکان قرار دادن نسخه صوتی نمی باشد
   پیروز باشید

دیدگاه شما

پیشنهاد میکنم این مطالب را هم بخوانید
جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین