۵ ترفند ایمیل مارکتینگ برای افزایش نرخ باز شدن و کلیک شدن

موضوع: ایمیل مارکتینگ، بازاریابی اینترنتی، مقالات

ایمیل مارکتینگ همچنان قدرتمندترین ابزار تبدیل در بازاریابی اینترنتی می باشد. برای همین در این مقاله تلاش کردم نکاتی را در رابطه با بازاریابی ایمیلی برای شما همراهان همیشگی آترین وب بیان کنم، لطفا با من همراه باشید. از لحاظ مختلف، بازاریابی از طریق ایمیل را میتوانیم فرزند خوانده بازاریابی اینترنتی بدانیم. بازاریابی ایمیلی ممکن است جذابیت بازاریابی جاذبه ای(inbound) ، یا زرق و برق SEO را نداشته باشد و یا مانند بازاریابی از طریق محتوا آنچنان پر سر و صدا نباشد. اما فوق العاده قدرتمند است. در واقع بازاریابی از طریق ایمیل خیلی از شبکه های اجتماعی قدرتمندتر است! دوستان اگر شما بتوانید مهارت های ساخت ایمیلتان را بالا ببرید، به عنوان یک بازاریاب، برای سبقت گرفتن در رقابت و همچنین اطمینان خاطر از یک استراتژی محتوای پایدار و بلند مدت که سالها در خدمت شما خواهد بود، به خوبی مجهز خواهید شد.

 

ایمیل مارکتینگ بیش از آن چیزی که مردم تصور می کنند اهمیت دارد

خیلی راحت به شما بگویم که بازاریابی ایمیلی همه مزایا را در خودش دارد(مؤثر ، ارزان ،ساده و قابل اندازه گیری می باشدشما چه چیزی بهتر از این می خواهید؟
متأسفانه ، اکثر کسب و کارها نمی دانند که چطور در بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ پیشرفت کنند و همین امر باعث شده امروزه عده کمی از آن استفاده کنند.
با اینکه هنوز ایمیل پتانسیل بالایی برای تأثیرگذاری فوق العاده دارد، شما نیاز به یادگیری برای استفاده هوشمندانه از آن به منظور دریافت بیشترین بازدهی را دارید … و این نکته ای است که در ۵ روش زیر قرار است به آن بپردازم.

 

۵ روش هوشمندانه که از امروز برای مشاهده و خوانده شدن بیشتر ایمیل ها از آنها استفاده کنیم
حالا که می دانید چرا ایمیل بسیار مفید است و چرا باید از آن استفاده کنید، بیایید در مورد اینکه چطور در این مهارت استاد شوید به گونه ای که ایمیل مارکتینگ برای شما به بهترین نحو عمل کند و مشاهده (منظور از مشاهده خوانده شدن ایمیل های شما توسط مخاطب است) هایی را که شما سزاوارش هستید به شما بدهد صحبت کنیم.

این روشها ۵ ترفند ساده هستند که من برای نتایج بهتر در کمپین ایمیل بعدی خودم آماده کردم. و شما هم می توانید از آنها استفاده کنید.

 

۱- تا جایی که می توانید ایمیلتان را شخصی کنید

در ایمیل مارکتینگ، موفقیت شما در درجه اول با نرخ باز شدن ایمیل هایتان تعریف می شود. بنابراین، یادگیری ترفند هایی برای افزایش آن تا جای ممکن از اهمیت زیادی برخوردار است.
یک راه مؤثر برای انجام این کار شخصی سازی ایمیل است. دو راه برای انجام آن وجود دارد.
اول، با نام شخصی و یا نام شرکت به همراه کلمه “از طرف” استفاده کنید.
این کار علاوه بر اینکه ایمیل شما را از بی نام و نشان بودن بیرون می آورد همچنین شناخت مشتری نسبت به شما را در صندوق ورودی ایمیلش افزایش می دهد.
به این مجموعه ایمیل در شکل زیر توجه کنید :

چیزی مثل فرشاد حیدری بسیار شخصی تر و صمیمانه تر از  جناب آقای حیدری به نظر می رسد.

دوم، همیشه از اسم کوچک استفاده کنید و با کاربرانتان با اسم کوچک صحبت کنید.
مثلا : سلام فرشاد
ابزار ConvertKit برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای می باشد. این دو روش ساده هستند اما می توانید شانس خوانده شده ایمیل های خودتان را افزایش بدهید.

 

۲- موضوع ایمیل ارسالی را مقاومت ناپذیر کنید

هیچ فرمول جادویی در کار نیست!
برای اینکه وقتی شما فکر می کنید یک عنوان عالی با کمتر از ۱۰ کلمه آماده کرده اید . . .
ناگهان یک فرد معروف به صورت شگفت آوری اینترنت را با ارسال یک ایمیل با عنوانی که تنها شامل یک حرف است در هم می نوردد!!!
“سلام”
حتی نمی توانید این کلمه را با یک تحلیلگر تیتر مورد ارزیابی قرار دهید، چون با پیغام “بسیار کوتاه است” مواجه خواهید شد.
درحالی که ده ها راه برای نوشتن عنوان پرمخاطب وجود دارد، مهمترین نکته این است که عنوان جذاب و خاص باشد. علاوه بر این که با انتخاب موضوعی جذاب ایملیتان را در انبوهی از ایمیلهای صندوق ورودی مخاطب برجسته می کنید باید به دنبال راه هایی باشید که چگونه مطالب شما می توانند به مخاطب برای حل یک مساله، پیدا کردن راه حل یا یادگیری اطلاعات جدید کمک کنند.

 

۳- تمرکز خود را بر روی خط اول قرار دهید

بسیار خب، مشتری شما ایمیل را باز کرده، تا اینجا کارتان را به خوبی انجام داده اید اما حالا چی؟ هرچند کسب همان کلیک اولیه خودش مشکلی بزرگ است، اما نبرد به همینجا ختم نمی شود. برای اطمینان از موفقیت ایمیل هایتان باید فقط کمی پیشتر بروید و آنها را وادار به خواندن محتوای واقعی خود کنید!
بهترین راه برای انجام این کار نوشتن یک خط شروع بسیار حرفه ای است که آنها را وادار به ادامه کند. برای کسب بهترین نتایج، بلافاصله خواننده را مخاطب قرار دهید و از زبان عاطفی که یک ارتباط سریع ایجاد می کند استفاده کنید.
علاوه بر برانگیختن حس کنجکاوی خواننده، این روش همچنین یک راه عالی برای مجاب کردن خواننده به خواندن ادامه ایمیل شما می باشد.

 

۴- بر انگیختن حس کنجکاوی در خوانندگان شما

کنجکاوی راه خوبی برای درگیر کردن خوانندگان است و با استفاده از آن به نفع خودتان می توانید استراتژی ایمیلتان را بهبود ببخشید. استفاده از این راه کار در خط عنوان ضروری است، برای اینکه برانگیختن کنجکاوی به شما کمک می کند نرخ کلیک و مشاهده بالایی کسب کنید.
برای بهترین نتایج، بخش عنوان و یا خط اول را به گونه ای شروع کنید که کنجکاوی یک خواننده را با وعده نتایج حیرت انگیز و یا با پرسش یک سوال قانع کننده تحریک کند. این کار کمک می کند تا از اینکه مشتری ایمیل شما را باز کند اطمینان حاصل شود و کار را برای جا خوش کردن نام کسب و کار شما در صندوق های ورودی مخاطبان آسانتر می کند.

دوستای خوبم، در زمینه ایمیل مارکتینگ توصیه میکنم که این مقاله را هم مطالعه کنید :  ایمیل مارکتینگ را اینگونه بکار بگیرید!

۵- از بدنه پیامتان برای بهینه سازی استفاده کنید و به آن ارزش بدهید

اگر شما هم مانند بقیه انسان های دیگر هستید، برای حذف ایمیل های بی ربط، نفرت انگیز و ایمیل های خرید و فروش در یک چشم به هم زدن دریغ نمی کنید.
دوستان گرامی، اطمینان حاصل کردن از اینکه ایمیل های شما با سایر ایمیل های معمول تفاوت دارد امری ضروری است.
محتوای بدنه پیام بسیار مهم است و تنها شانس شما برای انجام این کار است. در یک ایمیل خوب، محتوای بدنه مکانی است برای فراهم کردن ارزش ها، ایجاد انگیزه در خوانندگان و کمک به مخاطبان برای ایجاد ارتباط با محتوای شما.

 

بدنه ایمیل تان را با شکستن متن به بخش های کوچکتر و صحبت کردن در قالب “خود” شخصیتان بهینه سازی کنید. اینها راه حل های کوچکی هستند اما می توانند ایمیل شما را به طور اساسی بهبود بخشند.

 

صحبت پایانی

ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی ترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی می باشد. ابزارها و روشهای مختلف در بازاریابی اینترنتی وجود دارند. برخی از این ابزارها در یک مقطعی جوابگو بودند و سریعا جایگاه خودشان را از دست دادند اما ایمیل مارکتینگ هنوز هم قدرتمندترین ابزار برای بازاریابی اینترنتی می باشد. خیلی ها معتقد هستند که تلگرام یا اینستاگرام بهتر است! دوستان گرامی تجربه ثابت کرده است که هر شبکه اجتماعی حداقل در ایران فقط ابتدای کار می تواند خیلی گره گشا باشد و از ایمیل مارکتینگ سبقت بگیرد اما باز جای خود را به ایمیل مارکتینگ می دهد. مخصوصا در ایران که هر شبکه اجتماعی عمر کوتاهی دارد باید بگویم که استراتژی های اصلی خودتان را بر روی ایمیل مارکتینگ بگذارید و نیم نگاهی هم به شبکه های اجتماعی داشته باشید.

منبع : آترین وب

,,,, atrinweb telegram
 • حمزه دهنوی

  ۱۰ دی ۱۳۹۵

  سلام مهندس حیدری عزیز

  ببخشید آقای حیدری سوالی نامربوط به پست داشتم هرچند پست رو هم مطالعه کردم و عالی بود و مطمینا به کار می برم راهنمایی های شما استاد گرامی رو

  سوال بنده این بود که برای قرار دادن اون تبلیغات متنی و اشاره به پست های دیگر آموزشی وب سایت تان که در میان نوشته هاتون قرار می دهید
  از چه افزونه ای یا ترفندی استفاده می کنید
  ممنون میشم اگر این روش رو به کاربران سایت تون از جمله بنده حقیر آموزش بدید
  با سپاس فراوان

 • نيما قلي زاده

  ۱۰ دی ۱۳۹۵

  سلام، شما سايت خوب و با محتوايي ايجاد كرديد حداقل بنده هفته اي ٥ بار به سايت شما سر ميزدم و مجاب شدم از شما خريد انجام دهم ولي به يكباره ساكن شديد مطلب ايجاد نكرديد محصول اضافه نكرديد ايميل ارسال نكرديد حتما مشكلي ايجاد شد، اميدوارم به همون روال سايق بازگرديد

  • فرشاد حیدری

   ۱۱ دی ۱۳۹۵

   سلام نیما عزیز
   بله حق با شماست. درگیر دفتر جدید بودیم برای همین برنامه های سایت به صورت موقت متوقف شد
   البته همین هفته ۲ مقاله جدید در سایت منتشر شده است و این روند به صورت منظم ادامه خواهد داشت.
   پیروز باشید

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین