تمرکزتان را بر روی کسب و کار اینترنتی موبایلی بگذارید

موضوع: کسب و کار اینترنتی، مقالات

اگر کسب و کار اینترنتی خودتان را به سمت موبایل نبرید کم کم از بازی خارج می شوید. اگر شما با متخصصان کسب و کار اینترنتی صحبت کنید اکثریت به شما می گویند که فقط بر روی سایت تمرکز داشته باشید. اما باید بگویم که ماجرا کمی تغییر کرده. همه ما مردم هر روز کم حوصله تر شدیم و همیشه دنبال روش های ساده تر بر انجام کارهایمان هستیم. در نتیجه شما اگر می خواهید یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید باید به این اصل توجه داشته باشید که هرچقدر خدماتی که می خواهید ارائه کنید ساده تر و قابل دسترس تر برای مردم باشد، شانس موفقیتتان بیشتر است.

 

چرا کسب و کار اینترنتی بر پایه وب سایت باشد؟

همیشه گفتم برای اینکه در کسب و کار اینترنتی موفق شوی باید بر روی سایت تمرکز کنی و سایتتان را به صفحه اول گوگل (سئو) بیاوری. چرا؟ چون باعث میشه که هر ماه هزاران بازدیدکننده هدف به صورت رایگان وارد سایتت شوند و این یعنی داشتن یک بستر خیلی خوب برای فروش محصولات و خدماتی که داری ارائه میکنی. در واقع بزرگترین ویژگی که یک کسب و کار آنلاین مبتنی بر وب سایت دارد این است که بدون سرمایه برای تبلیغات می توانید از طریق گوگل افرادی را جذب سایتتان کنید و کم کم فروش هایت را شروع کنی.

 

 

کسب و کار اینترنتی شما اپلیکیشن دارد؟

دقت کردی که هر روز توی خیابان، مترو، فرودگاه، فروشگاه، کافه ها و … همه دست به گوشی هستند و این یک پیام مهم است. یعنی بیشتر از آن چیزی که مردم پای کامپیوتر باشند، سرشان در موبایلشان است و این یعنی اینکه در موبایل اجتماع وجود دارد! و جایی که اجتماع وجود داشته باشه یعنی بازار هست یعنی پول هم است. اگه دقت کنی اپلیکیشنی مثل اسنپ به خوبی متوجه این موضوع شده بود و کسب و کاری راه اندازی کرد که بستر اصلی آن موبایل باشد، نه وب سایت، و امروز همه ما می دانیم که این کسب و کار اینترنتی چقدر بزرگ شده و چقدر ثروت دارد.

 

کسب و کار اینترنتی شما در اینستاگرام حضور دارد؟

به غیر از اپلیکیشن، شما باید تلاش کنید که از بستری که اینستاگرام در اختیارت گذاشته به خوبی استفاده کنی. همه ما در اینستاگرام حضور داریم. چرا از این بستر استفاده نمیکنی؟ شروع کن به تولید محتوا در اینستاگرام و هر روز سعی کن که ویدئو منتشر کنی. روزی ۱ الی ۳تا ویدئو در اینستاگرام منتشر کن و خودت میبینی که بعد از ۶ ماه چه تحول بزرگی در کسب و کارت اتفاق می افتد. برای هر فیلمت یک عنوان در نظر بگیر و بر روی فیلمت قرار بده تا دراکسپلور اینستاگرام بیشتر دیده بشی.

 

صحبت پایانی

خلاصه کلام هدفم از انتشار این مقاله این بود که بهت بگم هر کاری که میخوای انجام بدی ببین که ساده ترین، راحت ترین و سریعترین حالتی که می توانی آن کار را در اختیار مردم قرار بدی چیه؟ روی هیچ راه و روشی تعصب به خرج نده و فقط به فکر این باش که مردم چطوری راحت تر و بی دردسر تر باهات ارتباط برقرار کنند و از محصولات و خدماتت استفاده کنند.

 

,, atrinweb telegram

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین