چگونه یک کسب و کار اینترنتی را استارت بزنیم؟

موضوع: کسب و کار اینترنتی، مقالات

در کسب و کار اینترنتی ، زنجیره ای از مراحل اثبات شده وجود دارد که شما می توانید برای تضمین موفقیتتان هنگام راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی از آنها الگوبرداری کنید. من سالهای زیادی در زمینه کسب و کار اینترنتی فعالیت داشتم و طعم شکست و پیروزی را بارها چشیده ام و به نکات بسیار ارزشمندی رسیده ام. در کسب و کار اینترنتی یک سری اصولی وجود دارد که همیشه پابرجا هستند و اگر این اصول را رعایت کنید موفق خواهید شد. من افراد زیادی را دیدم که تجارت موفقیت آمیزی را با انجام کارهای زیر شروع کردند و گسترش دادند:
۱- برای شروع کسب و کار اینترنتی ، یک نیازمندی را پیدا کنید و آن را برطرف کنید.
۲- کپی برداری معاملات موفق.
۳- وب سایت کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید.
۴- از موتورهای جستجو برای تحریک بازدیدکنندگان به سایت خود استفاده کنید.
۵- یک اعتبار تخصصی برای خود ایجاد کنید.
۶- تبدیل بازدیدکننده به مشتری از طریق ایمیل مارکتینگ.
۷- درآمد خود را از طریق تشویق مشتری به خرید بیشتر و فروش های همراه با پشتیبانی افزایش دهید..

 

فرقی نمی کند که شما یک کاربر اینترنتی مبتدی هستید و یا یک کارآفرین اینترنتی باتجربه هستید ، هرکسی می تواند با استفاده از فرآیندی که در این مقاله بهش میپردازم سود ببرد.

 

گام شماره ۱ : برای شروع کسب و کار اینترنتی ، یک نیازمندی را پیدا کنید و آن را بر طرف کنید.
اشتباهی که خیلی از دوستان زمان شروع یک کسب و کار اینترنتی مرتکب می شوند این هستش که اول دنبال این میگردند که چه محصولی بفروشند و بعدش میروند سراغ اینکه در چه بازاری بفروشند. دوستای خوبم برای اینکه شما بتوانید شانس پیروزی خودتان را در کسب و کار اینترنتی افزایش دهید باید دنبال یک بازار باشید. یعنی به اینصورت عمل کنید که قبل از هر چیز یک بازار رو باید شناسایی کنید. خیلی از مردم برای رفع مشکلات خودشان ، برای حل مسئله خودشان جستجو می کنند اما نتایج قابل قبولی را پیدا نمی کنند. شما باید این دسته از مردم را شناسایی کنید.

در شبکه های اجتماعی ، در تالارهای گفتگو جستجو کنید و ببینید مردم به دنبال چه چیزهایی هستند؟ چه سوالاتی دارند؟
یافتن بازار از طریق جستجوهایی که مردم در اینترنت انجام میدهند. ببینید که مردم در اینترنت بیشتر چه عباراتی رو جستجو می کنند و دنبال چه چیزهایی هستند؟ اگر خاطرتان باشد در مقاله کسب و کار اینترنتی را اصولی راه اندازی کنید من یک ابزار بسیار مفید به شما معرفی کردم که می توانید متوجه بشوید که مردم چه عباراتی را بیشتر جستجو می کنند.

 

کسب و کار اینترنتی - شناسایی نیازها

 

کسب و کار اینترنتی بهینه شده راه اندازی کنید

در کسب و کار اینترنتی الزامی وجود ندارد که شما دنبال یک بازار جدید باشید و یا اینکه دنبال یک ایده جدید کسب و کار اینترنتی باشید. می توانید مدل بهینه شده یک کسب و کار اینترنتی را که قبلا وجود داشته را راه اندازی کنید. مثلا یک سایت در زمینه خرید و فروش خودرو می باشد. شما می توانید این سایت را بررسی کنید ، رقبایی که در این زمینه هستند را بررسی کنید ، نقاط قوت و ضعفشان را بررسی کنید و یک کار با کیفیت تر و کمی خلاقانه تر انجام دهید.

 

گام شماره ۲ : کپی برداری معاملات موفق

دوستان یک معامله اثبات شده ای به نام کپی معامله ها وجود دارد! یعنی از زمان فرآیند فروش توسط شما تا زمانیکه به لحظه خرید کردن بازدیدکنندگان از سایت برسد را باید در نظر بگیرید.

 

قبل از اینکه به این فرآیند اشاره کنم باید به شما تذکر بدم که شما اگر هزاران مقاله آموزشی هم بخوانید و آگاهی و اطلاعات خودتان را افزایش دهید تا زمانی که اطلاعات را بر روی یک کاغذ ننویسید و از آنها در کارتان به صورت عملی استفاده نکنید به هیچ عنوان نمی توانید موفق باشید. پس توصیه میکنم همین الان یک کاغذ و قلم بردارید و از همین مقاله شروع کنید نکته برداری کنید و از موارد گفته شده در این آموزش در کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید الگوبردرای کنید.

 

۱- تیتر محصول شما باید یک تیتر قانع کننده باشد. باید یک عنوان مهم و برجسته باشد تا تلنگری به علاقه مندان وارد کند.

۲- مشکلاتی که محصول شما می تواند برطرف کند را بنویسید. باید دقیقا به این بپردازید که بازدیدکننده با خرید از شما کدام مشکلش حل می شود.

۳- شما باید به عنوان یک متخصص خودتان را معرفی کنید. مردم باید بدانند که شما آمده اید تا یک مسئله را حل کنید. این حل مسئله می تواند از طریق محصول شما باشد یا خدمتی که ارائه می کنید.

۴- از کسانی که از شما خرید می کنند تشکر کنید. بعد از اینکه شخصی متقاعد شد و از سایت شما خرید کرد ، در یک تماس جداگانه از آن فرد تشکر کنید. (تاثیر فوق العاده ای در ذهن خریدار دارد)
۵- در بند ۲ گفتیم که باید به بازدیدکنندگان بگویید که محصول شما چه مشکلی از آنها را حل می کند ، حالا علاوه بر اینکه به این مورد اشاره می کنید ،  باید به این نکته هم بپردازید که محصول شما چگونه می تواند برای خریدار مفید باشد. در بند دوم آمدیم گفتیم که محصولمان باعث می شود که شما از خطرات در امان بمانید و در اینجا آمدیم گفتیم که چه سودهایی برای شخصی که از محصول ما استفاده می کند دارد.

۶- یک تضمین قوی را برای محصولات داشته باشید. محصولات خودتان را ضمانت کنید. اگر به کیفیت کارتان اطمینان دارید حتما کالا را ضمانت کنید و در صفحه محصول هم به این ضمانت اشاره کنید.

۷- استراتژی بازاریابی شما باید به گونه ای باشد که به حس فوریت و ضروری بودن حتما اشاره کنید. به بازدیدکننده بگویید که تا الان داشته به خاطر عدم حل مشکلش ضرر میدیده و حالا اگه همین امروز خرید کند یک روز کمتر ضرر می کند و عواملی را بیان کنید تا حس فوریت خرید محصول در بازدیدکنندگان افزایش یابد.

۸- برای فروش محصول سوال کنید. در سراسر فرآیند کپی برداری معاملات شما باید به این موضوع دقت کنید که محصولات یا خدمات شما به طور منحصر به فردی قادر به حل مشکلات مردم یا بهتر کردن زندگی آنها هستش. مثل مشتریان فکر کنید و بپرسید که چه چیزی در این محصول وجود دارد که من باید برای بدست آوردن آن بهایی را بپردازم.

 

توجه داشته باشید که باید پاسخ مناسبی برای این ۸ مورد داشته باشید. باید قبل از اینکه کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید پاسخ مناسبی برای این ۸ موردی که اشاره کردم داشته باشید.

 

کپی برداری معاملات موفق در کسب و کار اینترنتی

 

 

گام شماره ۳ : وب سایت کسب و کار اینترنتی خودتان را طراحی کنید

بسیار عالی! تا به اینجای کار شما بازار و محصول خودتان را مشخص کردید و فرآیند فروش را در سایت ترسیم کردید. حالا باید برویم سراغ طراحی سایت برای شروع کسب و کار اینترنتی ، یادتان نرود که سایت شما باید ساده باشد. شما کمتر از ۵ ثانیه برای بدست آوردن توجه مردم فرصت دارید ، در غیر اینصورت آنها از سایت شما خارج می شوند و هرگز به سایت شما سر نمی زنند!

 

چند نکته مهم :

 • سایت شما باید یک یا چند فونت ساده داشته باشد.
 • پس زمینه سایت شما باید سفید باشد.
 • رابط کاربری سایت شما باید بسیار ساده و سریع باشد.
 • گرافیک سایت شما باید ساده باشد تا حرفه ای تر به نظر برسد.
 • از مقالات ، فیلم ، صوت ، ایبوک در سایت استفاده کنید.
 • حداقل یک پیشنهاد opt-in یا landing page در سایت قرار دهید تا بتواند ایمیلهای مخاطبان هدف را جمع آوری کنید.
 • فرآیند خرید کردن را در سایت آسان کنید. کاربران باید با حداقل کلیک بتوانند محصول را خریداری کنند.
 • سایت شما ویترین کسب و کار شما می باشد ، پس ظاهر سایت را بر اساس مشتری دوست بسازید.

 

طراحی سایت برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

گام شماره ۴ : از موتور جستجو برای تحریک خریداران به سمت سایت خود استفاده کنید.

دیگر امروز همه افراد ، چه مبتدی و چه حرفه ای به اهمیت سئو پی برده اند. اگر می خواهید اهمیت سئو را در کسب و کارهای ایرانی بدانید توصیه میکنم مقاله بهینه سازی سایت در روند سودآوری سایتهای موفق ایرانی را مطالعه کنید.
از طریق موتورهای جستجو شما می توانید به دو طریق افرادی را جذب سایت خود کنید.

اولین حالت با استفاده از پرداخت به ازای هر کلیک تبلیغاتی می باشد. روش پرداخت به ازای هر کلیک آگهی تبلیغاتی ساده ترین راه برای بردن ترافیک به یک سایت می باشد. دو مزیت : اولا، PPC ads در صفحات جستجو فورا نشان داده می شوند ثانیا PPC ads به شما اجازه آزمایش کلید واژه ها ی مختلف را می دهد. نه تنها شما ترافیک فوری می گیرید بلکه شما می توانید از PPC ads برای کشف بهترین کلید واژه استفاده کنید. البته در شرایط فعلی بنا به دلایلی فعلا این روش در ایران جوابگو نمی باشد.

دومین حالت هم بهینه سازی سایت برای گوگل می باشد. مهارت و یا علم سئو روز به روز در حال تغییر و تحولات می باشد و شما باید متناسب با تغییرات روز سئو پیش بروید اما چیزی که در سئو هیچ وقت تغییر نمی کند تولید محتوای باکیفیت می باشد. به نظر من یک سایت باید بیشترین بودجه تبلیغاتی خودش را اختصاص بدهد به سئو و تولید محتوای با کیفیت ، چون تولید محتوای باکیفیت یکی از ستون اصلی بازاریابی جاذبه ای inbound marketing می باشد و درصد جذب بالایی را در تبدیل بازدیدکننده به مشتری به خودش اختصاص می دهد.

 

سئو - بهینه سازی سایت

 

گام شماره ۵ : یک اعتبار تخصصی برای خود ایجاد کنید

مردم در اینترنت به دنبال چه چیزی هستند؟ به دنبال اطلاعات هستند. محتوا تولید کنید و در اختیار سایتهای دیگر قرار دهید. من قبلا هم درباره نوشتن پست مهمان برای شما مطلب نوشتم اما با توجه به اهمیت این موضوع ، یک اشاره کوچک هم به این موضوع می کنم. حتما مشاهده کردید که برخی از سایتها بخشی دارند به نام پست مهمان ، کافیه مقاله بنویسید و در اختیار این سایتها قرار دهید تا آنها مقاله شما را در سایتشان قرار دهند.
این وسط یک سری نکاتی باقی میماند. وقتی مقاله می نویسید و در اختیار یک سایت دیگر قرار می دهید حتما ذکر کنید که لینک منبع مقاله را لینک سایت شما قرار دهند. تاکید کنید که لینک شما به صورت فالوو باشد. ترجیحا مقاله خودتان را در اختیار سایتهایی قرار دهید که موضوع آنها مرتبط با کسب و کار شما باشد. با اینکار هم اعتبار خودتان را به عنوان یک متخصص نشان می دهید و هم اینکه چون یک لینک دریافت کردید باعث می شود که برخی از افرادی که در آن سایت ، مقاله شما را می خوانند بر روی لینک منبع کلیک کنند و وارد سایت شما شوند و هم اینکه چون لینکی که دریافت کردید به صورت فالوو می باشد ، یک رای مثبت از گوگل دریافت میکنید و اعتبار سایت شما از نظر گوگل هم با اینکار افزایش پیدا می کند و همین مسئله می تواند در روند بهینه سازی سایت شما کمک زیادی کند.

 

اعتبار تخصصی در کسب و کار اینترنتی

 

گام شماره ۶: تبدیل بازدیدکننده به مشتری از طریق ایمیل مارکتینگ

وقتی یک لیست ایمیل را می سازیم، یکی از ارزشمندترین دارایی های کسب و کار آنلاین می باشد. مشتریان و مشترکان شما به شما اجازه می دهند تا به آنها یک ایمیل ارسال کنید. به این معنی که:

 • شما به آنها چیزی را که نیاز دارند، ارائه می کنید.
 • روابط مادام العمر را با آنها ایجاد می کنید.
 • واکنش آنها، ۱۰۰ درصد قابل اندازه گیری است.
 • بازاریابی از طریق ایمیل نسبت به تبلیغات چاپی ، تلویزیون، یا رادیو ارزان تر و کارآمدتر است، زیرا تا حد زیادی هدفمند است.
تبدیل بازدیدکننده به مشتری با ایمیل مارکتینگ

گام شماره ۷: درآمد خود را از طریق تشویق مشتری به خرید بیشتر و فروش های همراه با پشتیبانی افزایش دهید.

دوستای خوبم این بخش رو خیلی دقت کنید. این بخش بسیار مهم می باشد.

یکی از مهم ترین استراتژی های بازاریابی اینترنتی ، توسعه ارزش مشتری در طول استفاده از خدمات شما می باشد. در صورتیکه روابط خودتان با مشتریان را ادامه دهید، حداقل ۳۶ درصد افرادی که یکبار از شما خریداری کرده اند مجدداً از شما خرید خواهند کرد.
بمراتب بستن فروش اول ، سخت ترین قسمت ، در کنار پرهزینه ترین قسمت می باشد. پس از فروش ، همراه با پشتیبانی و ترغیب به خرید بیشتر ، به منظور وادار کردن مشتریان به خرید مجدد از موارد زیر استفاده کنید :

 • محصولاتی را پیشنهاد دهید که خرید اصلی ، آنها را تکمیل می کند.
 • کوپن های وفاداری الکترونیک را بفرستید که آنها در بازدید بعدی خود بتوانند از آنها استفاده کنند.
 • محصولات مربوطه را در صفحه ” تشکر” خود بعد از خرید، پیشنهاد دهید.
 • به مشتریان خود برای وفاداری آنها پاداش دهید و آنها حتی وفادارتر هم خواهند شد.

 

تشویق مشتریان به خرید بیشتر

 

صحبت پایانی

اینترنت خیلی سریع تغییر می کند اما اصول چگونگی شروع و رشد یک کسب و کار اینترنتی موفق بطور کلی تغییر نخواهد کرد. اگر به تازگی یک کسب و کار اینترنتی را راه اندازی کرده اید، به این مراحل پایبند باشید. اگر شما مدتی هستش که یک کسب و کار اینترنتی دارید اما موفق نبودید ، یک بررسی سریع انجام دهید و ببینید آیا مرحله ای وجود دارد که نادیده گرفته اید ، یا هرگز آن کار را در وهله اول انجام نداده اید . شما نمی توانید در مورد این اصول اشتباه کنید. یک روز هم که زودتر کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید امکان دارد یک روز زودتر به درآمد دوست داشتنی خود برسید.

نویسنده : فرشاد حیدری

منبع : آترین وب

,, atrinweb telegram
 • مهدی نصیری

  ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

  سلام..من اولین باره که سایت شما رو دیدم..ممنون از مطالبتون..من مدتهاست که در فکر راه اندازی یک تجارت الکترونیکی بر پایه محصولات سنتی و گیاهی که اتفاقا در منطقه ما کیفیت و فواید زیادی دارن و البته هنوز اونقدر شناخته نشده هستند میباشم..سوال من این است که ایا میشه این کارو به صورت اینترنتی انجام داد…و اینکه اگر کسی میتونست تو این راه کمک و همراه باشه بسیار استقبال میکنم..در مورد سایت و تبلیغات

  • فرشاد حیدری

   ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

   سلام مهدی عزیز
   خوش آمدید
   بله می توانید این کار را از طریق اینترنت اجرایی کنید
   پیروز باشید

 • محمد

  ۱۳ اسفند ۱۳۹۴

  سلام بر شما که بهترینید
  بنده فرمول و راهکارهایی برای لاغری یا چاقی رفع میگرن و غیره دارم و از طرفی خوده محصولاتی که این کارهارو میکنند هم بصرت فیزیکی در اختیار دارم سوالم اینه که در فروشگاه اینترنتیم فرمول درست کردن محصول رو بصورت دانلودی قرار بدم یا اینکه خوده محصول رو که رو که دارای تاییدیه وزارت بهداشت و استاندارد هست در سایت قرار بدم و محصولاتم بصورت فیزیکی باشه و برای مشتری پست بشه و قیمت این محصول سه تا چهاربرابر بیشتر از محصول دانلودی باشه مثلا محصول دانلودی بیست هزارتومان باشه و محصول فیزیکی شصت هزارتومان باشه به نظر شما کدامیک رو انتخاب کنم ارائه فرمول محصول بصورت دانلود به ازای پرداخت یا خود محصول فیزیکی
  پیشنهاد شما چیه؟

 • حسام

  ۱۳ آذر ۱۳۹۴

  سلام آقا فرشاد
  من از اون اولی که سایتتون را ایجاد کردید دنبال کننده مطالب سایتتون هستم .اما متاسفانه به علت مشغله کاری شغل اولم و اینکه اصلا نمیدونم چه نوع کسب وکار اینترنتی راه اندازی کنم .هنوز نتونستم کاری انجام بدم اما خیلی مشتاق هستم .واقعیتش نمیدونم چه محصولی میتونم به مردم ارائه کنم و گاهی هم که چیزی به ذهن میرسه دودل هستم و میترسم. مطالب خوب سایتتون را هم خوندم اما باز هم قدمی برنداشتم.لطفا راهنماییم کنید که چه کار کنم ؟ خسته شدم از بس فکر کردم و عمل نکردم .لطفا کمکم کنید.ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۱۴ آذر ۱۳۹۴

   سلام حسام عزیز
   حقیقتش خیلی سوال و مشکل شما کلی هستش و من متاسفانه نمی توانم شما را راهنمایی کنم!
   اگر سوالتان را کمی با جزئیات بیشتری توضیح میدادید فکر میکنم بهتر می توانستم راهنماییتون کنم
   موفق باشید

   • حسام

    ۱۵ آذر ۱۳۹۴

    سلام و وقتتون بخیر
    ممنون که جواب میدید.والا من هنوز تو انتخاب موضوع موندم برای ارائه به عنوان محصول .یعنی ایده هایی هم دارم اما واقعیتش برای اجراشون دودل هستم و میترسم که نشه.

 • محمد

  ۲۵ آبان ۱۳۹۴

  سلام
  ببخشيد ميخواستم ببينم ظاهر سايت من ميتونه اعتماد مشتري را جلب كنه تازه راه اندازيش كردم http://www.1000an.ir

 • فرشید

  ۰۳ آبان ۱۳۹۴

  سلام آقای حیدری بسیار مطالب خوب و آموزنده ای بود. می خواستم ازتون بپرسم که سایت هایی مثل آمازون،علی بابا، دیجی کالا و… محصولات خودشون رو چطور و از کجا تهیه میکنند و روی یک محصول اصلا چقدر سود دارند چون این فروشگاه ها همه چیز میفروشند این سوال را پرسیدم. یه سوال دیگه هم داشتم میشه به صورت تقریبی بگید که شما در روز چقدر درآمد دارید چون من بسیار به سایت شما علاقه پیدا کردم این را میخواهم بدانم با تشکر ممنون از سایت خوبتون

 • mari .mk

  ۲۳ مهر ۱۳۹۴

  با سلام آقای حیدری .امکانش هست یه سایتی معرفی بکنید که شبیه سایت گوپاس که برای فروش فایلها به کاربران صفحه میده .آیا سایتی هست که به کاربران صفحه فروشگاهی بده با درگاه پرداخت و نماد الکترونیکی و قرارداد با پست ولی برای فروش محصولات فیزیکی که نیاز هست پست بشن؟

  • فرشاد حیدری

   ۲۴ مهر ۱۳۹۴

   سلام به mari .mk گرامی
   توصیه میکنم اصلا به فکر راه اندازی فروشگاه به این شکل نباشید.
   فروش در اینترنت نیاز به اعتمادسازی دارد. سایتهایی که به اینصورت عمل می کنند یک سری امکانات پیشفرض دارند با ظاهرهای یکسان. برای همین دست شما بسته می شود برای اینکه بتوانید کارهای مختلفی را در سایت پیاده کنید.
   خلاصه کلام اینکه با این روشها می توان درآمدزایی کرد اما درآمد این روشها بسیار کم هستش و نمی توانید به عنوان یک منبع درآمد بر روی این روشها کار کنید.
   وقت و انرژی خودتان را بگذارید برای اینکه خودتان به صورت مستقل یک سایت طرااه اندازی کنید
   ثروتمند باشید

 • عادل

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با تشکر فراوان از این مقاله.لطفا در مورد نحوه راه اندازی سایت هم یکسری اطلاعات اولیه در اختیار ما بگذارید.با تشکر مجدد.

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام عادل گرامی
   برای راه اندازی سایت هم توصیه میکنم مقاله مراحل ساخت سایت را مطالعه کنید
   پیروز باشید

 • نیلوفر

  ۰۷ مهر ۱۳۹۴

  با سلام
  تشکر میکنم از مطالب آموزندتون یک سوال داشتم چطور کلمات کلیدی پرکاربرد در گوگل رو جمع آوری کنیم؟آیا سایتی یا نرم افزاری هست که این کارو انجام بده منظورم کلمات فارسی مثلا توی یک زمینه خاص هست چطور میشه این کلمات کلیدی پراستفاده در نتایج جستجو را کشف کرد
  سوال بعدی آیا برای رنگ بندی سایت هم در یک زمینه موضوعی تخصصی مثلا آموزشی مطالب مفیدی هست یا سایتی که در مورد رنگبندی سایت آموزش بده؟

  • فرشاد حیدری

   ۰۷ مهر ۱۳۹۴

   سلام به نیلوفر گرامی
   خواهش میکنم
   دقیقا در رابطه با اینکه متوجه بشویم هر عبارت در گوگل چقدر جستجو شده یک مطلب در سایت منتشر شده با عنوان کسب و کار اینترنتی را اصولی راه اندازی کنید
   برای رنگ بندی هم مطالب زیادی در رابطه با روانشناسی رنگها در اینترنت موجود هستش که با یک سرچ ساده می توانید مطالب زیادی را در این زمینه مطالعه کنید.
   پیروز باشید

 • negin

  ۲۹ شهریور ۱۳۹۴

  بسیارعالی.متشکرم

 • جعفریان

  ۲۸ شهریور ۱۳۹۴

  با عرض سلام خدمت آقای حیدری عزیز
  من از محصولات شما استفاده کرده ام بسیار بسیار خوشحالم بخاطر سادگی بیان و تسلط خوب شما به مباحث ، واقعا استفاده کرده و می کنم بنده وب سایت خود را با آموزشهای خوب شما استارت زده ام امیدوارم در کار و تخصص تان موفق باشید.بنده یک درخواست داشتم لطفا مطالبی را در مورد ساخت صفحه فرم فرود و نرم افزار های ارسال ایمیل و مباحث ایمیل مارکتینگ را در وب سایت دوست داشتنی خود قرار دهید مجددا از شما بابت خدمات خوبی که در سایت قرار داده اید تشکر و قدردانی میکنم.

  • فرشاد حیدری

   ۲۹ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به جعفریان عزیز
   ممنونم بابت اعتمادی که به سایت آترین وب دارید
   ای کاش نظرتان را در بخش نظرات صفحه محصولات درج میکردید
   اتفاقا یک محصول فوق پیشرفته در این زمینه در حال تهیه می باشد و در یکی دو هفته آینده در سایت منتشر می شود
   پیروز باشید

 • محمدرضا

  ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

  سلام.
  لطفا مقاله کاربردی درباره درآمد از اپلیکیشن بذارید.
  سوال داشتم:
  آیا برای ساخت اپلیکیشن نیاز به برنامه نویسی هست؟ نرم افزار مناسب به صورت طراحی دیداری نداره؟مثل وردپرس که دیگه برنامه نویسی نیاز نداره.
  اگر برنامه نویسی لازمه یک منبع خوب خصوصا برای تولید کتاب آموزشی بهم معرفی کنید.

 • حسین فتحی

  ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

  من بسیار نیاز دارم به اینکه تاریخچه ای از فعالیت های شما را در کسب و کار اینترنتی با عدد و رقم و سند که شکست ها و موفقیت ها را ثابت کند ، بدانم . ۲۳ سال در مارکتینگ دست و پا زده ام و برای مثال زدن به کسانیکه از بنده آموزش می بینند باید مستند حرف بزنم . با آرزوی بهروزی

  • فرشاد حیدری

   ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به حسین عزیز
   خیلی خوشحالم که به سایت آترین وب علاقه مند هستید
   من دلیلی برای اینکار نمیبینم که اطلاعات شخصی منتشر کنم.
   اطلاعات هر کسب و کاری محرمانه برای صاحب کسب و کار محفوظ می باشد.
   تصمیم با شماست که به سایت آترین وب اعتماد داشته باشید یا نداشته باشید.
   اگر افتخار دهید و باز هم به سایت آترین وب سر بزنید می توانید از آموزشهای رایگان آترین وب استفاده کنید.
   کیفیت آموزشهای سایت آترین وب بیانگر همه چیز می باشد. قضاوت با شماست
   پیروز باشید

 • پروژه های الکترونیک

  ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

  خیلی هم عالی !

  واقعا خیلی خوب بود !

  http://melec.ir

 • vahid.sh

  ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

  سلام ممنون بابت این مقاله پربار و کاربردیتووووووون

دیدگاه شما

پیشنهاد میکنم این مطالب را هم بخوانید
جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین