چگونه با آزمون آنلاین مشاوره خرید بدهیم؟

موضوع: آموزش وردپرس، بازاریابی اینترنتی، مقالات، وردپرس، ویدئوها

چگونه با آزمون آنلاین مشاوره خرید بدهیم؟

آزمون آنلاین وردپرس می تواند رنگ و بوی جدیدی را به سایت شما بدهد. امروز می خواهیم نحوه پیاده سازی یک آزمون آنلاین در وردپرس را به شما آموزش دهیم. شما می توانید از آزمونی که در سایتتان ایجاد می کنید به عنوان یک مشاور فروش استفاده کنید. همیشه گفتیم که باید تعامل خود را با کاربران افزایش دهید. آزمون آنلاین یکی از روشهای تعامل با کاربران می باشد.

با یک مثال این بحث رو پیش میبریم

فرض می کنیم که می خواهیم در سایتمان نرم افزار حسابداری به فروش برسانیم. همانطور که میدانیم نرم افزارهای حسابداری و انواع و اقسام مختلفی دارد و برای خرید یک نرم افزار حسابداری باید از یک مشاور خوب استفاده کنیم تا نرم افزاری که خریداری می کنیم متناسب با نیاز ما باشد. میخواهیم نرم افزار حسابداری را از طریق سایتمان به فروش برسانیم. ساعت ۲:۰۰ بامداد هستش و بازدیدکننده وارد سایت ما شده است و علاقه مند به نرم افزارهای ما می شود. ترغیب به خرید کردن از سایت ما می شود، ساعت ۲:۰۰ بامداد است و قطعا نمی تواند سوالش را بپرسد. در نتیجه باید در سایت پیغام بگذارد و منظر بماند تا فردا پاسخش را دریافت کند و یا اینکه آدرس سایت ما را ذخیره کند و تا فردا صبر کند و سپس خرید کند. نکته مهم این است که تا فردا ممکن است خریدار فراموش کند که با ما ارتباط برقرار کند. ممکن است نظر خریدار عوض شود. پس در اینصورت ما باید چه کاری انجام بدهید تا خریدار احتمالی همان لحظه پاسخ به سوال خود را دریافت کند؟

 

آزمون آنلاین وردپرس با افزونه wp pro quiz

ما می توانیم با استفاده از افزونه wp pro quiz در سایتمان یک آزمون آنلاین مشاوره راه اندازی کنیم. یعنی یک سری سوالات رایج مرتبط با محصول را طراحی کنیم و یک سری پاسخ احتمالی هم برای آن در نظر بگیریم. وقتی برای مشاوره گرفتن به صفحه آزمون مراجعه می کند می تواند با توجه به شرایط و امکاناتی که می خواهد به سوالات پاسخ دهد. زمانی که آزمون به پایان رسید و نتیجه نمایش داده شد می توان با توجه به میزان پاسخگویی کاربر محصولات مختلفی را به کاربر پیشنهاد داد.

 

سوالات رایج را مدام بهینه کنید

امکان دارد برای شروع شما یک سری سوالات احتمالی را برای آزمون آنلاین در نظر گیرید و تصور کنید که سوالات خوبی است اما در حقیقت چنین چیزی نباشد. پس بهتر است هر وقت هر شخصی به هر طریقی از جمله سایت، تلفنی، حضوری از شما سوالی می پرسد سوال آن شخص را جایی ثبت کنید و بعد از مدتی سوالاتی که بیشتر پرسیده شده است را با سوالات قبلی که خودتان در نظر گرفته بودید جایگزین کنید.

 

نکات کلیدی برای بهره وری مطلوب تر آزمون آنلاین

 • وقتی سوالاتی را برای آزمون آنلاین خود در نظر می گیرید باید سوالاتی را بپرسید که خیلی پیچیده نباشد.
 • سوالات را در ۳ سطح آسان، متوسط، سخت طراحی کنید
 • ترتیب نمایش سوالات از آسان به سخت باشد
 • سعی کنید تعداد سوالاتتان بیشتر از ۱۰ عدد نشود

 

چرا چنین نکاتی گفته شد؟ بگذارید هر کدام را بررسی کنیم.

 

سوالات نباید پیچیده باشد.

وقتی کاربر با سوالات پیچیده ای روبرو شود پاسخ دادن برایش امری دشوار خواهد بود و در نتیجه شرکت در آزمون هیچ جذابیتی برایش به همراه نخواهد داشت.

 

ترتیب سوالات باید از آسان به سخت باشد

وقتی شما با توجه به محصولتان مجبورید که سوالات سختی هم از کاربران بپرسید باید این نکته را در نظر داشته باشید که ترتیب نمایش سوالات باید از آسان شروع شود و به تدریج به سوالات سخت برسد. برای اینکه کاربر در سوالات اولیه به راحتی می تواند به سوالات پاسخ بدهد و همین قضیه اعتماد به نفس کاربر را افزایش می دهد و هیجان کاربر از اینکه پاسخ سوالات اولیه را میداند باعث می شود ترغیب شود و تا آخر آزمون به سوالات پاسخ دهد.

 

چرا نباید تعداد سوالات از ۱۰ عدد بیشتر شود

سوالات شما هرچقدر هم که جذاب باشد کاربران کمتر این حوصله را به خرج می دهند تا به ۲۰-۳۰ سوال پاسخ دهند. در نتیجه در یک ازمون آنلاین تلاش کنید که تعداد سوالاتتان از ۱۰ عدد بیشتر نشود تا افرادی بیشتری حاضر شوند که تا آخر آزمون به سوالات پاسخ دهند. (این یک توصیه است و هیچ الزامی برای رعایت ۱۰ سوال نمی باشد)

 

افزونه wp pro quiz چگونه در پیاده سازی یک آزمون آنلاین به ما کمک می کند؟

افزونه wp pro quiz یک افزونه کاملا رایگان می باشد که به راحتی می توانید آن را نصب کنید و به سرعت آزمون آنلاین ایجاد کنید. با من همراه همراه باشید تا نحوه کار کردن با این افزونه را با هم بررسی کنیم.

 

قابلیت های کلیدی افزونه wp pro quiz

 • ایجاد سوالات مدت دار
 • ایجاد سوالات تصادفی
 • امکان نمایش پیغام هنگام درست بودن یا اشتباه بودن پاسخ
 • امکان برگزاری آزمون فقط برای کاربران عضو
 • امکان دریافت ایمیل کاربران برای استفاده ایمیل مارکتینگ
 • امکان چیدمان هوشمند سوالات
 • امکان قرار دادن راهنما زمانی که پاسخ به سوال اشتباه باشد
 • امکان امتیازبندی آزمون
 • امکان ایجاد پاسخ اجباری برای ادامه آزمون
 • امکان نوشتن متن شروع آزمون
 • امکان نوشتن متن دلخواه بعد از آزمون
 • امکان خروجی گرفتن از نتایج آزمون

 

فیلم آموزشی افزونه آزمون آنلاین wp pro quiz

فیلم آموزشی ایجاد آزمون آنلاین در وردپرس با افزونه wp pro quiz

مدت زمان : ۱۲ دقیقه

حجم فایل : ۲۹ مگابایت

فرمت : mp4

دانلود ویدئو دانلود افزونه

,,,,, atrinweb telegram
 • amir

  ۰۹ آذر ۱۳۹۵

  سلام
  من یک تست روانشناسی میخوام بسازم ولی نمیتونم قسمت نتیجه متفاوت بر امتیاز رو پیاده سازی کنم لطفا راهنماییم کنید . ممنون

 • حامد

  ۱۹ تیر ۱۳۹۵

  چقدر عالی ! مرسی آقای حیدری عزیز

 • مسعود روحانی

  ۱۷ تیر ۱۳۹۵

  عالی بود آقای حیدری مرسی. جرقه بزرگی توی ذهن من ایجاد کردین

 • علی

  ۱۶ تیر ۱۳۹۵

  افزونه شما غیر فعال میباشد

دیدگاه شما

پیشنهاد میکنم این مطالب را هم بخوانید
جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین