نحوه استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب و کار

موضوع: ایمیل مارکتینگ، مقالات

ایمیل مارکتینگ یکی از قدرتمندترین راه ها برای افزایش فروش محصولات سایت شما می باشد و بی شک کسی که از این ابزار در کسب و کار خود استفاده نکند، بازار بزرگ جذب مشتری را از دست داده است.  اگر شما جزو افرادی بوده اید که می خواستید از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید و برای این کار بانک ایمیل ها را خریداری کردید، بسیار اشتباه کرده اید. برای اینکه با اینکار به افرادی ایمیل ارسال می کنید که خودشان به شما اجازه ارسال ایمیل نداده اند و این کار شما اصلا برای مخاطبان خوشایند نیست.در این مقاله به نحوه استفاده از ایمیل مارکتینگ در کسب و کار اشاره خواهم کرد.

۱-اهمیت ایمیل مارکتینگ در کسب وکار

برای انجام درست کار در ایمیل مارکتینگ، بهتر است شما ایمیل بازار هدف خود را جمع آوری کنید؛ یعنی از بازدیدکنندگانی که به سایت شما  مراجعه می کنند ایمیل دریافت کنید. این نکته را بدانید اگر سایت شما جذاب باشد آن ها حتما ایمیل خود را  خواهند داد. وقتی ایمیل خود را با رضایت در اختیار سایت قرار دهند می توانند به مشتریان شما تبدیل شوند.

اهمیت ایمیل مارکتینگ در کسب وکار

۲- نحوه نوشتن ایمیل در ایمیل مارکتینگ و زمان ارسال آن ها به مشتریان

همان طور که قبلا نیز گفته شد باید بتوانید ایمیل های بازار هدف خود را از افرادی که از سایت شما بازدید می کنند جمع آوری کنید. در اینترنت و فضای مجازی اعتماد سازی بسیار دشوارتر از فضای واقعی است؛ یعنی کاربران به سختی به سایت شما اعتماد خواهند کرد و حاضر خواهند بود بابت محصولات شما هزینه کنند؛ بنابراین شما باید در هر کسب و کار اینترنتی که هستید، هدف اول خود را فقط و فقط جلب اعتماد مشتری قرار دهید.

حتما الان از خودتان می پرسید چطوری اعتماد مشتری را به سایت جلب کنم؟! ببینید باید در ایمیل های ارسالی در ایمیل مارکتینگ، هدف شما  فقط فروش محصول نباشد، اگر هدف شما چنین باشد مطمئن باشید هیچ کس از شما خرید نمی کند اگر هم باشد یک در هزار است. شما باید مطالب و مقالات آموزشی و حتی ماهنامه مربوط به سایت را در ایمیل ها ارسال کنید.

در مورد ارسال ایمیل ها در ایمیل مارکتینگ و اینکه به چه تعداد باشد باید به شما بگویم که بستگی به هر کسب و کاری متفاوت خواهد بود. اما به صورت کلی اگر بخواهم بگویم هفته ای یکبار مناسب است؛ چون مشتری اگر با تعداد زیادی از ایمیل ها در هفته از شما مواجه شود حتی اگر ایمیل شما به اینباکس برود باز نخواهد کرد؛ پس در تعداد ارسال ایمیل در هفته زیاده روی نکنید.

نحوه نوشتن ایمیل در ایمیل مارکتینگ و زمان ارسال آن ها به مشتریان

 

۳- معرفی پلاگین Layered Popups برای لندینگ پیج و دریافت ایمیل مشتریان

وقتی اولین بار کسی از سایت شما بازدید می کند بهتر است از لندینگ پیج استفاده کنید؛ چون ممکن است کاربر به طور اتفاقی با سایت شما آشنا شده باشد و در دفعات بعدی شاید آدرس سایت شما را فراموش کند یا اصلا دیگر به سایت شما باز نگردد. برای اینکه ارتباط شما با بازدیدکننده برای همیشه حفظ شود توصیه می کنم از لندینگ پیج استفاده کنید و این گونه، ایمیل را از کاربر دریافت کنید.

یادتان باشد هر چقدر اطلاعاتی که از کاربران می گیرید بیشتر باشد، افراد کمتری حاضر خواهند بود فرم را پر کنند؛ به طور مثال شاید کسی حاضر باشد تنها ایمیل خود را بدهد و تمایلی به دادن شماره همراه خود نداشته باشد.

اگر دوست دارید به محض باز شدن سایت کادری به صورت پاپ آپ روی سایت ظاهر شود و اطلاعاتی بگیرد از پلاگین layered popups استفاده کنید، اما به شما پیشنهاد نمی کنیم که چنین کاری انجام دهید. به خاطر اینکه اینکار باعث ایجاد مزاحمت برای کاربران سایت شما می شود و یادتان نرود که هدف کلی جلب رضایت و اعتمادسازی است.

معرفی پلاگین Layered Popups برای لندینگ پیج و دریافت ایمیل مشتریان

 

صحبت پایانی

در این مقاله گفتم که ایمیل مارکتینگ یکی از مهم ترین راه های افزایش فروش محصولات و خدمات کسب وکار شما است؛ اما باید نکاتی را در ایمیل مارکتینگ رعایت کنید تا ایمیل ارسالی شما منجر به خرید توسط مشتری شود. در ایمیل ها تنها هدف شما نباید فروش محصولات باشد. شما باید مقالات آموزشی و ماهنامه را در ایمیل ها ارسال نمایید تا مشتریان احساس کنند هدف شما صرفا فروش محصولات نیست. به تدریج که به سایت شما اعتماد کردند می توانید در مناسبت های ویژه با تخفیف محصولات خود را در ایمیل ها ارسال کنید. ولی تاکید میکنم هدف اول از ارسال ایمیل ها دادن اطلاعات آموزشی و مفید به مخاطبان باشد و بعد از مدتی محصولات را در ایمیل ها تبلیغ کنید. نکته مهم دیگر این است که نباید تعداد ایمیل های ارسالی در هفته زیاد باشد تنها یک یا دو بار ایمیل در هفته ارسال کنید چون ایمیل های زیاد از طرف شما حس خوبی را در مشتریان ایجاد نمی کند. اما برای دریافت ایمیل از مخاطبان بهترین و موثرترین راه استفاده از لندینگ پیج در سایت است. شما به ازای پیشنهادهای رایگان و ویژه می توانید از آن ها ایمیل دریافت کنید.

منبع: آترین وب

,, atrinweb telegram

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین