کسب و کار اینترنتی را اصولی راه اندازی کنید

موضوع: کسب و کار اینترنتی، مقالات

کسب و کار اینترنتی روز به روز داغ تر می شود. هر روز می شنویم که سایتهای جدیدی راه اندازی می شوند. هر روز شاهد سودهای بسیار زیادی در کسب و کار اینترنتی هستیم. میدانم شما هم دوست دارید وارد این منبع درآمد هیجان انگیز بشوید تا بتوانید از طریق سود آن به تمام آرزوها و خواسته های خودتان برسید.

قبل از شروع هر کاری باید به تحقیقات بپردازید. در رابطه با تحقیقات بازاریابی و شروع کسب و کار اینترنتی مقالاتی در سایت آترین وب منتشر شده است که توصیه میکنم اگر آنها را مطالعه نکردید حتما مطالعه کنید.

مقالاتی درباره کسب و کار اینترنتی :

خوب ما در تحقیقات خودمان علاوه بر اینکه باید به بازار برویم و تحقیقات لازم را انجام بدهیم باید از روشهای دیگری هم برای شروع کسب و کار اینترنتی استفاده کنیم. خیلی خوب می شود اگر بدانیم که مردم هر کلمه ای را در اینترنت چقدر جستجو می کنند. فرض کنید می خواهیم یک فروشگاه اسباب بازی راه اندازی کنیم. چقدر خوب می شود اگر می دانستیم که مردم در طول یک ماه چندبار عبارت اسباب بازی را جستجو می کنند. خبر خوبی برای شما دارم! خوشبختانه با استفاده از یک ابزار حرفه ای و کاملا رایگان می توانید به راحتی پی ببرید که هر عبارتی هر ماه چقدر در گوگل جستجو میشود. با استفاده از ابزار Keyword Planner می توانید دقیقا متوجه بشوید که هر عبارت چقدر در google سرچ میشود.
Keyword Planner چیست؟
یک ابزار رایگان هستش که توسط گوگل راه اندازی شده و برای تبلیغاتی کلیکی گوگل استفاده می شود. برای استفاده ار این سرویس فقط کافیه یک اکانت جیمیل داشته باشید و به راحتی از این ابزار فوق العاده استفاده کنید. در استفاده از این ابزار آنلاین یک مشکلی هست ، شما با آی پی ایران نمی توانید از این سرویس استفاده کنید و فقط آی پی غیر از ایران می تواند از این سرویس استفاده کنند.
Keyword Planner برای بهینه سازی سایت
تقریبا می شود گفت که تمام سئو کاران برای اینکه یک سایت را بهینه سازی کنند قبل از هرکاری از Keyword Planner استفاده می کنند. پس شما هم برای اینکه بازار هدف خودتان را در اینترنت بسنجید که اندازه اش چقدر هستش باید با این ابزار آشنا باشید و قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی حتما با این ابزار کار کنید تا بازاری که می خواهید وارد شوید را با آگاهی وارد شوید. با این روش علاوه بر اینکه اندازه بازار را در اینترنت می سنجید ، برای بهینه سازی سایت هم به خوبی متوجه می شوید که دقیقا باید روی چه عباراتی کار کنید تا سایتتان به صفحه اول گوگل هدایت شود. مثلا ما یک شرکت طراحی سایت هستیم و تصور می کنیم که عبارت طراحی وب سایت بیشترین جستجو را دارد ، در صورتی که عبارت طراحی سایت بیشتر توسط مردم جستجو می شود. برای همین شاید شما تصور کنید یک عبارتی بیشتر جستجو میشود اما بیشترین جستجو مربوط به عبارت شبیه به عبارت شما باشد. اگر در بهینه سازی سایت هم مشکل دارید به شما آموزش حرفه ای سایت خود را به صفحه اول گوگل بیاورید را پیشنهاد میکنم .

 

ویژگی های فردی ما در موفقیت کسب و کار اینترنتی

یکی از مهم ترین عوامل در پیروزی یا شکست یک کسب و کار اینترنتی ، ویژگی های فردی ما می باشد. به نظر من ویژگی های فردی ما از مهارت و تخصص در زمینه کسب و کار اینترنتی بسیار مهم تر می باشد. میدانم خیلی از شما دوستای خوبم که در حال مطالعه این مقاله هستید شاید چندین ماه و یا حتی شاید چندین سال باشد که می خواهید یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و از مشکلات مالی خودتان رهایی پیدا کنید. اگر چندین ماه پیش که به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی بودید ، سایت خودتان را راه اندازی می کردید امروز صاحب یک کسب و کار اینترنتی بودید که چندین ماه سابقه داشت و یک سری افراد هم اعضای سایت شما شده بودند و یک سری هم از شما خرید کرده بودند. قبول دارم راه اندازی یک کسب و کار آنلاین برای شما ریسک دارد و باید سرمایه خودتان را در این راه هزینه کنید که آیا به درآمد برسید یا نرسید. اگر می خواهید وارد اینکار شوید باید ریسک کنید. هم احتمال پیروزی وجود دارد و هم احتمال شکست وجود دارد. اما نکته بسیار مهم این هستش که جریمه اشتباه شدن در اینترنت بسیار کمتر از دنیای واقعای می باشد و نیاز به سرمایه خیلی کمتری دارد.

 

بررسی پیروزی در کسب و کار اینترنتی

اگر پیروز شوید که عالی می شود. یک درآمد عالی دارید و یک زندگی با امکاناتی که همیشه آرزو داشتید در اختیار خواهید داشت. دیگر مجبور نیستید که برای دیگران کار کنید دیگر مجبور نیستید برای یک مرخصی گرفتن از کارفرمای خودتان هزارو یک دلیل بیاورید تا به شما مرخصی بدهد. میزان پیروزی ما می تواند متفاوت باشد. از ماهی چندصد هزار تومان تا ماهی چند میلیارد هم می تواند باشد. اندازه پیروزی ما به نحوه عملکرد ما بستگی دارد. متاسفانه اکثر افراد تصور می کنند که کسب و کار اینترنتی یعنی داشتن یک سایت که محصولاتی قرار بدهیم و بفروشیم. داشتن سایت تنها بخشی از یک کسب و کار اینترنتی می باشد. قبل از داشتن سایت ، زمان راه اندازی سایت و بعد از راه اندازی سایت ، باید کارهای خیلی مهمی انجام شود. اگر این کارها به درستی انجام شود میزان پیروزی ما افزایش پیدا می کند. اکثر سایتها در اینترنت ادعا می کنند که روزی ۱ ساعت در خانه با اینترنت کار کنید و بدون هیچ سرمایه ماهی x تومان درآمد کسب کنید. فریب این افراد را نخورید. یک سری از افراد دیگر هم که کمی بیشتر می دانند کسب و کار اینترنتی را داشتن یک سایت می دانند و در آموزشهای خودشان کسب و کار اینترنتی را در آموزش دادن راه اندازی یک سایت می دانند. من یک آموزش خیلی حرفه ای در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی طراحی کردم که باید به شما دوستای خوبم بگم فوق العاده هستش و این آموزش می تواند شما را از ضررهای چندین میلیونی در امان نگه دارد و میزان پیروزی شما را به شدت افزایش دهد.

 

بررسی شکست در کسب و کار اینترنتی

ما فرض می کنیم که یک کسب و کار اینترنتی راه اندازی کردیم و متاسفانه شکست خوردیم. چه اتفاقی می افتد؟ نگران ، افسرده ، افسوس! ای کاش پولم را در این راه هزینه نمیکردم. خیلی پشیمانم. این دقیقا دیدگاه افراد ضعیف هستش. اما یکبار قضیه را از دیدگاه افراد موفق نگاه کنیم. ما شکست خوردیم حالا پیش خودمان می گوییم که در طی این مسیر در کجاها اشتباه کردم؟ چه تصوراتی داشتم و چه چیزهایی در حقیقت اتفاق افتاد؟ در اینجا ما یکبار مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی را تجربه کردیم. این یعنی یک امتیاز بزرگ! امتیاز بزرگ ما این می شود که تجربه داشتن یک کسب و کار اینترنتی را داریم و با مشکلات احتمالی که در طی این مسیر امکان دارد پیش بیاید آگاهی کامل داریم. یعنی اگر یکبار دیگر برگردیم عقب دیگر می دانیم چه کارهایی را انجام دهیم و چه کارهایی را انجام ندهیم. چه کارهایی درست هستش و چه کارهایی اشتباه هستش. حالا که ما با یک همچین امتیاز بزرگی روبرو هستیم آیا حیف نیست که بخواهیم از این کار دست بکشیم. آیا حیف نیست چندین ماه وقت گذاشتیم و هزینه کردیم تا یک امتیاز بزرگ را بدست بیاوریم حالا به همین راحتی رها کنیم؟؟ اینبار دوباره شروع می کنیم با این تفاوت که دیگر یک فرد با تجربه شده ایم و دیگر اشتباهات گذشته را تکرار نمی کنیم و یک فرد آگاه در این زمینه هستیم و اینبار موفق می شویم.
صحبت پایانی

کسب و کارهای اینترنتی زیادی هر روز در ایران راه اندازی می شود اما تعدا کمی از آنها به موفقیت می رسند چون هیچ آگاهی نسبت به کسب و کار اینترنتی ندارند و اگر شکست می خورند دیگر کار را ادامه نمی دهند. من در طی این ۸ سال بارها شکست خوردم. بارها از طرف اطرافیان سرزنش شدم که اینکار را رها کنم و دنبال یک کار کارمندی باشم. اما هیچ وقت عقب نشینی نکردم و کسب و کارهای اینترنتی مختلفی داشتم و گاهی شکست میخوردم و گاهی به موفقیتهای مالی خیلی خوبی میرسیدم.الان هم که در حال نوشتن این مقاله هستم درآمد عالی از اینترنت دارم. کلید کار شما این هستش که شروع کنید حتی اگر قرار باشد شکست بخورید. به شرط آنکه روحیه شما قوی باشد و عقب نشینی نکنید. در آترین وب تمام تلاش بر این می باشد که شما دیگر اشتباهات دیگران را انجام ندهید و در کوتاهترین زمان ممکن بتوانید به موفقیت مالی برسید.

 

هر سوالی دارید زیر همین مقاله بنویسید تا من پاسخ شما رو بدم. توجه : از پرسیدن سوالات کلی پرهیز کنید و سوال خودتون رو خیلی واضح و مشخص بپرسید. منتظر سوالات شما هستم
,,,, atrinweb telegram
 • mrtn

  ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

  با سلام
  بنده طراح گرافیک هستم و خیلی وقت هست که میخواهم حرفه ام رو از طریق اینترنت ادامه بدهم بقول خودتون دیگه برای کسی کار نکنیم.
  ولی الانه کمی احتیاط و ترس در اینباره دارم و اینکه با وجودیکه خودم طراحم کمی درباره شروع این کار مشکل دارم. یعنی فقط داشتن یک وب سایت کافیه؟ چطور آمار بازدیدکننده ها رو بالا برد در دنیای واقعی آدم میتونه ترفند بکار ببره و فک میکنم راحتره. ولی اینجا چطور؟؟

  • فرشاد حیدری

   ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

   سلام mrtn گرامی
   به هیچ عنوان موافق نیستم که برای کار شما دنیای واقعی بهتر است! شما چگونه می خواهید در دنیای واقعی روزانه هزاران نفر را با تخصص و مهارت خودتان آشنا کنید؟ اما در اینترنت به راحتی می توانید
   شما باید یک سایت در زمینه تخصص خودتان راه اندازی کنید و با استفاده از روشهای بازاریابی اینترنتی افرادی را جذب سایتتان کنید و در سایتتان اعتمادسازی کنید تا فروش از طریق سایتتان شکل بگیرد. اگر می خواهید از طریق فضای وب شروع کنید من به شما بسته کسب و کار اینترنتی را پیشنهاد میکنم. صرفا هدف پیشنهاد محصول نیست چون سوالی که شما فرمودید بسیار کلی هست و پاسخ دادنش در ۴ خط نمیگنجد برای همین بسته کسب و کار اینترنتی را پیشنهاد دادم
   موفق باشید

 • قاصدک

  ۰۱ بهمن ۱۳۹۴

  سلام و تشکر از این مقاله مفید
  فرمودید در رابطه با ابزار Keyword Planner شما با آی پی ایران نمی توانید از این سرویس استفاده کنید و فقط آی پی غیر از ایران می تواند از این سرویس استفاده کنند.خب من چه جوری میتونم از این سرویس استفاده کنم؟

 • هادی

  ۲۷ آبان ۱۳۹۴

  با سلام میخواستم بپرسم چرا شما در سایت برای محصولات خودتون از فایلهای تصویری وبینار و یا صوتی استفاده نمیکنید

 • zar

  ۰۵ آبان ۱۳۹۴

  با عرض سلام و خسته نباشید
  سایت بسیار با محتوایی دارید
  تمامی مطالب هاتون هدف دار هستن
  من مطالب خیلی از سایت های دیگه رو خوندم و آخرش بدتر گیج شدم که چیکار باید انجام بدم ولی با استفاده از مطالب سایت میشه مسیر و برنامه ها رو مشخص کرد
  با تشکر از تمامی زحماتتون

 • علی نوری

  ۲۹ شهریور ۱۳۹۴

  عالی بود واقعا

 • رحمت الله

  ۲۶ شهریور ۱۳۹۴

  سلام بر آقای حیدری
  سپاس فراوان بخاطر مطالب آموزشی بسیار مفید سایتتون ((آترین وب ))
  اگر ممکنه مطالبی را هم در مورد چگونگی درست کردن محصولات آموزشی در سایت تون قرار دهید .
  با تشکر .

 • رضا

  ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

  ببخشید من یه سایت دارم مخواستم در اون فروشگاه اینترنتی اضافه کنم میخواستم ببینم اگه شما انجام میدید هزینه اش چندقدر میشه

  • فرشاد حیدری

   ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به رضا گرامی
   لطفا تماس بگیرید
   موفق باشید

 • رضا

  ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

  باسلام
  من gmail دارم اما نمیدونم چطور از planner keyword
  استفاده کنم .
  در گوگل سرچ کردم باید اکانت درست میکردم که ارور داد من این راه رو رفتفتم اصلا نمیدونم درست بوده یا باید یه کار دیگه میکردم
  ممنون

  • فرشاد حیدری

   ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به رضا گرامی
   باید اکانت جیمیل داشته باشید برای اینکار
   اگر مقاله آموزشی را به دقت مطالعه کنید متوجه می شوید که چرا ارور می دهد
   پیروز باشید

 • محمد یاسری پور

  ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

  با سلام
  میخواستم بدونم طراحی سایت را به چه شرکتی بسپارم ؟
  زیرا شرکت های متفاوتی در این زمینه فعالیت می کنند که قیمت های بسیار متنوع و متفاوتی نسبت به هم دارند
  من در پی طراحی یک سایت تبلیغاتی جذاب و کامل هستم

  با تشکر

  • فرشاد حیدری

   ۱۷ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به محمد گرامی
   برای طراحی سایت هم می توانید از محصول آموزشی طراحی سایت بدون دانش برنامه نویسی سایت آترین وب استفاده کنید و یا اینکه می توانید طراحی سایت خودتان را به آترین وب بسپارید
   پیروز باشید

 • حمید حاجتی

  ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

  متاسفم که ناراحت کردم شما را. پیشنهاد شما چه گزینه ای است

 • حمید حاجتی

  ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

  سلام تشکر از سایت شما

  من قبلا دوره طراحی سایت بدون کد نویسی تهیه کردم. برای سایت من مشکل فونت دارم از قالب مولتی نیوز استفاده می کنم لطفا راهنمایی کنید.
  سپاس

  • فرشاد حیدری

   ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

   سلام
   به حمید گرامی
   شما باید از قالب فارسی شده استاندارد استفاده کنید. تمام قالبهایی که به صورت استاندارد فارسی شدند مشکل فونت ندارند
   موفق باشید

   • حمید حاجتی

    ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

    با سپاس از پاسخ شما
    فونت من tahoma است با نصب افزونه هدر ها درست شده اند اما بدنه در همان وضعیت است آیا شما از افزونه خاصی استفاده میکنید

    • فرشاد حیدری

     ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

     سلام به حمید گرامی
     چه خوب می شود وقتی می خواهیم سوالی بپرسیم اول یک نگاه ساده به سایت بندازیم و سوالمون رو در بخش مربوط به خودش بپرسیم
     موفق باشید

 • رحمت اله

  ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

  سلام بر آقای حیدری
  سپاس فراوان بخاطر مطالب آموزشی بسیار مفید سایتتون ((آترین وب ))
  اگر ممکنه مطالبی را هم در مورد چگونگی درست کردن محصولات آموزشی در سایت تون قرار دهید .
  با تشکر .

 • محمدرضا

  ۱۴ شهریور ۱۳۹۴

  سلام خدمت استادکسب وکاراینترنتی
  اون ابزاری که معرفی کردیدمیشه راهنمایی کنیددرکدام قسمتش بایدکلمه ی موردنظرم روواردکنم واردش شدم امابلدنبودم.میخوام ببینم درماه چقدعبارت جستجومیشه تادربهینه سازی استفاده کنم
  به امیدموفقیت روزافزون شمادرکسب کاراینترنتیتون

 • شیوا

  ۱۲ شهریور ۱۳۹۴

  سلام جناب حیدری شما واقعا حرفه ای هستید من چند ماهه که با سایتتون آشنا هستم و تاحالا ۲تا از آموزشهای شمارو خریدم واقعا عالی بود. کلا حرفه ای می نویسید درباره کسب و کار اینترنتی هم من خودم با آموزش شما چند روز پیش یک سایت برای خودم راه اندازی کردم و الان دارم روی جذب بازدیدکننده تمرکز میکنم تا بتونم محصولاتم رو بفروشم ازتون ممنونم و نمیدونم اگه نبودید من اینکارا رو چه جوری باید میدونستم و انجام میدادم. به امید موفقیت بیشتر شما

  • فرشاد حیدری

   ۱۲ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به شیوا گرامی
   خوشحالم که توانستید کسب و کار اینترنتی خودتون رو راه اندازی کنید
   امیدوارم همیشه در کارتان موفق باشید

 • مهتاب

  ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  ببخشید من اگه بخوام یه سایت فروشگاهی داشته باشم باید طراحی وب یاد بگیرم یا پلنش رو به یکی مث افرادخبره ای چون شما انجام میدید ؟
  باتشکر از راهنمایی تون

  • فرشاد حیدری

   ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به مهتاب گرامی
   شما برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی نیازی به دانش برنامه نویسی ندارید. هم می توانید خودتان راه اندازی کنید و هم اینکه می توانید راه اندازی فروشگاه اینترنتی خودتون رو به آترین وب بسپارید.
   موفق باشید

 • رضا

  ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

  ازکجای اون سایتی که فرمودیدمیتونم عبارت جستجوکنم؟عبارت فارسی میشه جستجوکردیاانگلیسیه؟ممنون میشم راهنمایی کنیدجناب حیدری

  • فرشاد حیدری

   ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به رضا گرامی
   به صورت فارسی هم می توانید جستجو کنید چون ابزار خود گوگل هستش
   موفق باشید

 • حسن

  ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

  سلام آقای حیدری
  خیلی مقاله باحالی بود
  همیشه منحصر به فرد مینویسی
  من هم سایت شما رو دنبال میکنم و هم سایت رقیباتون رو دنبال میکنم. انصافا که در این زمینه شما بهترین هستی و وقتی آدم مطالب شما رو میبینی و مطالب دیگران رو میبینی به کیفیت کار شما ایمان میاره

 • سمیه

  ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

  با سلام و تشکر از شما مدت زیادیه دنبال کسب وکار اینترنتی هستم انگیزه بالا وپشتکار خوبی دارم ولی متاسفانه هنوز موفق نشدم دنبال کسب وکاری هستم که سرمایه نیاز نداشته باشه به سایتهای کلیکی مراجعه کردم هرکسی چیزی میگه میگن کلاهبردارند اگه میشه لطفا راهنمایی وکمکم کنید ممنون سمیه از اصفهان

  • فرشاد حیدری

   ۰۸ شهریور ۱۳۹۴

   سلام به سمیه گرامی
   سوال شما خیلی کلی هستش و امکان راهنمایی بهتر امکان ندارد. اگر به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید که باید بگم اینکار هزینه دارد اما هزینه آن قابل مقایسه با یک کسب و کار فیزیکی نیست. توصیه میکنم به فکر کسب درآمد از روشهای کلیکی و … نباشید. روی درآمد این روشها نمی توانید برای زندگی خودتان حساب باز کنید. یک سایت مستقل برای کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید
   پیروز باشید

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین