کسب و کار اینترنتی باید چگونه باشد تا پولساز شود؟ – درس چهارم

کسب و کار اینترنتی باید چگونه باشد تا پولساز شود؟ - درس چهارم

برای راه اندازی کسب کار اینترنتی پولساز متوجه شدیم که باید یک بازار هدف برای خودمان تعیین کنیم. متوجه شدیم که از چه طریق هایی می توانیم وب سایت خودمان را راه اندازی کنیم. متوجه شدیم که یک سایت پولساز باید چه ویژگی هایی داشته باشد. در این درس می خواهم بپردازم به اینکه ما کالا را چگونه می توانیم به دست مشتری برسانیم؟ و همچنین به نکات کاربردی و مهمی اشاره می کنم که می تواند به شما کمک کند.

کسب و کار اینترنتی باید چگونه باشد تا پولساز شود؟ – درس چهارم

یکی از ویژگی هایی یک کسب و کار اینترنتی موفق، کسب و کاری است که بتواند محصولات را به موقع به دست مشتریان خودش برساند. دوستان عزیزم شما با روش های مختلفی می توانید یک محصول را به دست مشتریانتان برسانید. وقتی فردی از شما خرید می کند قرار نیست که همان خرید، آخرین سفارش آن خریدار باشد. شما باید تمام تلاشتان را انجام بدهید تا خریدار از اینکه از شما خرید کرده است احساس رضایت کند. احساس رضایت فقط به کیفیت محصول نیست. در تمام فرآیند قبل خرید، در حین خرید، بعداز خرید باید حس رضایتمندی در مشتری ایجاد شود. پس در نتیجه خیلی مهم است که روش های ارسال کالا و دریافت وجه محصول را بدانید که به چه صورتی است.

 

اول پولتان را دریافت کنید و سپس محصول را ارسال کنید

یکی از رایج ترین روش های ارسال محصولات از طریق پست می باشد. ارسال محصولات از طریق پست هم به دو صورت می باشد. ارسال به صورت پست سفارشی و ارسال به صورت پست پیشتاز. تفاوت در این است که وقتی با پست پیشتاز یک محصول را ارسال می کنید، محصول سریعتر به دست مشتری می رسد و در نتیجه هزینه ارسال از طریق پست پیشتاز، از پست سفارشی بیشتر است. نحوه کار به این صورت است که وقتی سفارشی در سایتتان ثبت می شود شما محصول را به اداره پست می برید و ارسال می کنید. هم می توانید از پست دولتی استفاده کنید و هم از پست خصوصی استفاده کنید. علاوه بر پست، شما می توانید از باربری و همچنین از تیپاکس هم برای ارسال محصولات استفاده کنید. در این حالت مشتری ابتدا باید وجه محصول را به صورت آنلاین و از طریق درگاه سایت شما پرداخت کند و سپس شما محصول را برای مشتری ارسال می کنید.

اول پولتان را دریافت کنید و سپس محصول را ارسال کنید

 

اول محصول را ارسال کنید و سپس پولتان را دریافت کنید

شما می توانید سیستمی را پیاده سازی کنید تا اول محصول برای مشتری ارسال شود و سپس وجه محصول را دریافت کنید. برای اینکار باید از سرویس پرداخت در محل (Cash On Delivery) یا همان COD استفاده کنید. نحوه کار به اینصورت است که شما ابتدا با پست قرارداد می بندید سیستم پستی یک پنل کاربری در اختیار شما قرار می دهد. وقتی فردی از سایت شما خرید می کند و شما در پنلی که پست در اختیارتان گذاشته است تیک آماده به ارسال را می زنید مامور پست همان روز یا روز بعد به درب منزل یا شرکت شما مراجعه می کند و بسته را از شما تحویل می گیرد و به دست مشتری که هر جای ایران باشد می رساند و سپس وجه محصول را دریافت می کند و به حساب شما واریز می کند. البته پست برای اینکار از شما درصدی را به عنوان کارمزد دریافت می کند.

 

هوای مشتری ها را داشته باشید!

وقتی یک فردی از شما خرید می کند و تبدیل به خریدار می شود، اتفاق خوبی برای کسب و کار شما می باشد و در نتیجه شما هم بابت اعتمادی که افراد به شما می کنند پس از خریدشان تماس بگیرید و بگوئید که محصولشان در چه ساعتی برایشان ارسال می شود. این حالت یک دلگرمی برای خریدار می باشد و حس خوشایندی را در آن فرد ایجاد می کند. اگر تجربه خرید کردن یک نفر، از سایت شما برایش لذت بخش باشد، باعث می شود که آن فرد باز هم از شما خرید کند و بارها شما را انتخاب کند. چه چیزی بهتر از این می خواهید! آن ها نباشند کسب و کار شما هیچ ارزشی نخواهد داشت. پس لطفا هوایشان را داشته باشید.

خلق تجربه خرید لذت بخش از کسب و کار اینترنتی

 

برای کسب و کار اینترنتی خودتان برنامه روزانه داشته باشید

شما به عنوان یک مدیر کسب و کار اینترنتی باید یک برنامه ریزی مشخص داشته باشید. بسیار عالی، شما تا به اینجا، کار اینترنتی خودتان را شروع کردید. دغدغه های ذهنی اولیه را پشت سر گذاشتید و حالا باید یک کار روزانه برای خودتان تعریف کنید. تعریف کنید که روزی x تعداد پست در شبکه های اجتماعی خودتان منتشر کنید. تعریف کنید که روزانه برای سئو سایتتان باید چه کاری انجام بدهید. یک چک لیست برای خودتان آماده کنید و کارهایی که روزانه باید انجام بدهید را بنویسید، وقتی هر کاری را انجام دادید یک تیک بزنید. در هر کاری جادویی داریم با نام کاغذ و قلم! درست است که کسب و کار شما آنلاین است. اما معجزه کاغذ و قلم را دست کم نگیرید. کارهای روزانه را بر روی یک کاغذ بنویسید. پس از انجام هر کدام آن را تیک بزنید. این کاغذ را جایی بگذارید که هر روز جلوی چشم شما باشد. بله جلوی چشم شما باشد. این کار را انجام بدهید معجزه این کار را خواهید دید. تعهد و انجام دادن به برنامه ریزی از تدوین خود برنامه ریزی مهم تر است. خیلی از افراد را می شناسم که بهترین برنامه ریزی ها را تدوین می کنند اما وقت عمل به برنامه ریزی که می رسد کوتاهی می کنند و دقیقا همین قضیه باعث می شود که در کارشان خیلی به دستاوردی نرسند.

برنامه ریزی روزانه برای کسب و کار اینترنتی

 

از نرم افزار اکسل کمک بگیرید

ار نرم افزار اکسل می توانید برای برنامه ریزی هایتان استفاده کنید. من (فرشاد حیدری) بیش از ۹۰درصد برنامه ریزی هایی که می خواهم انجام بدهم در نرم افزار اکسل انجام می دهم. نیازی نیست که فرمول نویسی پیچیده اکسل را یاد بگیرید. همین که بتوانید اطلاعاتتان را در قالب جداول ساده در این نرم افزار درج کنید کافیست. در واقع اکسل را از من بگیرند فلج می شوم! 🙂 بله تا این حد بهش وابسته هستم. حتما از این نرم افزار برای برنامه ریزی و مدیریت کارهایتان کمک بگیرید. البته نرم افزارهای بسیار زیادی برای برنامه ریزی وجود دارد. اما من خودم همیشه از اکسل استفاده میکنم.

 

 

صحبت پایانی

تا به اینجا کار شروع یک کسب و کار اینترنتی را بامن همراه بودید. واقعا خوشحال هستم که مطالب برای شما کاربردی و مفید بوده که تا به اینجای کار با من همراه هستید. دوستان عزیزم تا به اینجای کار متوجه شدیم که یک کسب و کار اینترنتی باید موارد و نکاتی را رعایت کند تا به موفقیت برسد. اما این کافی نیست! تمام مواردی که آموزش داده شده است را اگر اجرا کنید تازه به سطحی رسیدید که می توانید بگوئید کسب و کار اینترنتی قابل قبولی برای رونمایی دارید. حالا نوبت می رسد به اصل کار، یعنی اینکه شما باید کار بازاریابی اینترنتی را شروع کنید و در قدم اولیه باید کاری کنید تا افرادی سایت شما را بشناسند و وارد سایت شما بشوند. اگر می خواهید بدانید که برای بازاریابی اینترنتی و تبلیغات اینترنتی باید چه کارهایی انجام بدهید توصیه میکنم در دوره آنلاین و رایگان بازاریابی اینترنتی شرکت کنید. (به زودی در سایت آترین وب)

نویسنده : فرشاد حیدری

منبع : آترین وب