فرصت های شغلی بازاریابی اینترنتی برای فارغ التحصیلان

موضوع: بازاریابی اینترنتی، مقالات

وقتی افراد از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند فکر  داشتن شغل خیلی ذهنشان را درگیر می کند. بی شک دسترسی به اینترنت امروزه خیلی خیلی بیشتر از چندسال گذشته است.  اینترنت دسترسی به افراد در همه جای دنیا را امکان پذیر کرده است. با گسترده شده اینترنت افراد از چند سال گذشته به خصوص در ایران به این فکر افتادند که از اینترنت هم می توان کسب درآمد کرد. امروزه هر کسب وکاری به بازاریاب اینترنتی برای کسب و کارشان نیاز دارد به همین دلیل در اینجا قصد دارم فرصت های شغلی بازاریابی اینترنتی برای افراد فارغ التحصیل  توضیح دهم.

 

۱-مدیر بازاریابی اینترنتی

یکی از فرصت های شغلی بازاریابی اینترنتی برای فارغ التحصیلان مدیر بازاریابی اینترنتی است.مدیر بازاریابی اینترنتی، مسئول کل بخش بازاریابی اینترنتی است و از نزدیک با تیم بازاریابی برای اجرای بازاریابی اینترنتی شرکت کار می کند. یک مدیر بازاریابی باید بتواند بازارهای هدف را در اینترنت شناسایی کند تا بتواند بازاریابی خود را انجام دهد  و اگر توانست با بازاریابی خدمات متمایز شرکتش توجه بازارهای هدف را جلب کند و  خرید کنند پس موفق شده است.

مدیر بازاریابی اینترنتی

 

۲-متخصص سئو

در این نقش فرد تنها بر روی اجرای بهینه سازی موتور جستجو متمرکز است. یکی از بیشترین پرداخت های بازاریابی اینترنتی به متخصص سئو می باشد چون ماهیت موتورهای جستجو مثل گوگل، یاهو، بینگ در حال تغییر است. می توان گفت تمام کسب وکارها سرمایه گذاری زیادی در این بخش می کنند. به همین دلیل توصیه می کنیم حتی اگر در زمینه سئو اطلاعات کمی دارید دانش خودتان را افزایش دهید.

یکی از بسته های آموزشی این سایت که با عنوان ” استادان سئو ” است می تواند به شما در جهت افزایش اطلاعات در این زمینه کمک کند. یادتان باشد علم سئو در حال تغییر است بنابراین شما باید همیشه خودتان را به روز نگه دارید . شما در نظر بگیرید تمام سایت هایی که در اینترنت هستند به این تخصص نیاز دارند و  آگهی “به متخصص سئو نیازمندیم” را در اینترنت منتشر کنند.  دستمزدی که به ازای سئو کردن سایت برای کسب وکار ها انجام خواهید داد خیلی عالی است.

متخصص سئو

 

۳- مدیر بازاریابی شبکه اجتماعی

مدیر بازاریابی شبکه های اجتماعی، مسئول و مدیر شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام  و…. برای کسب وکارها می باشد. امروزه شبکه های اجتماعی سریع ترین و پراستفاده ترین شبکه هایی است که از طریق آن مشتریان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و مدیر اجرایی بازاریابی شبکه های اجتماعی، کلید مدیریت این شبکه ها است.

شما می توانید در سایت های مثل پونیشا و پارسکدز یا گروه های تبادل در تلگرام عضو شوید و این درخواست ها را که از کارفرمایان می شود مشاهده کنید. اغلب افراد به دلیل مشغله کاری فرصت مدیریت شبکه های اجتماعی خود را ندارند به همین دلیل تمایل دارند آن ها را به فردی واگذار کنند و به ازای کاری که او انجام می دهد به او دستمزد دهند.

مدیر بازاریابی شبکه اجتماعی

 

۴- مدیر بازاریابی محتوا

این رشته تقریباً جدید است و به عنوان یک فرصت شغلی در بازاریابی اینترنتی در چند سال گذشته بوده است. می توان گفت چند سالی است که خیلی از شرکت ها به دنبال نویسنده تولید محتوا برای سایت شان هستند و به ازای تولید محتوا برای سایتشان حاضرند دستمزدی به آن نویسندگان دهند.

همان طور که می دانید تولید محتوایی که نیاز مخاطب را برطرف کند و تاثیرگذار باشد می تواند برای سایت شرکت موثر باشد چون وقتی افراد ببینند محتوایی که در سایت تولید می شود نیاز آن ها را برطرف می کند کم کم رغبت خواهند کرد که به محصولات و خدماتی که در آن سایت ارایه می شود اعتماد کنند و آن ها را بخرند به همین دلیل است که کارفرمایان زیادی در چند سال اخیر به دنبال واگذار کردن بخش تولید محتوا به نویسندگان حرفه ای می باشند. البته داشتن مهارت ترجمه انگلیسی بسیار مهم است و یکی از دلایل مهم برای واگذار کردن کار تولید محتوا به افراد می باشد.

مدیر بازاریابی محتوا

 

۵-مدیر تبلیغات اینترنتی

امروزه تبلیغات اینترنتی رشد نسبتا سریع تری نسبت به روش سنتی یعنی نمایش در تلویزیون، رادیو، تبلیغات در روزنامه داشته است. چندین سال است که از ایجاد اینترنت می گذرد و دسترسی به اینترنت روز به روز در حال افزایش است به طوری که تعداد کاربرانی که از اینترنت در ایران استفاده می کنند  چند ده میلیون است.

البته خیلی از افراد زمان زیادی را صرف خواندن مطالب و تحقیقات در اینترنت می کنند اما افرادی نیز هستند که می خواهند از اینترنت کسب درآمد کنند و محصول و خدماتشان را بفروشند به همین دلیل نیاز به کارشناس تبلیعات در اینترنت دارند کسی که بتواند با علم و تجربه خود موثرترین تبلیغات را برای افراد ارایه دهد. دنیای تبلیغات دنیای پیچیده ای است و جذابیت تبلیغ بسیار مهم است چرا که افراد وقتی از طریق یک تبلیغ جذاب از خدمات و محصول ارایه شده خرید کنند  برای آن کسب وکار سود دارد. به همین دلیل است که دوست دارند مدیر تبلیغاتی استخدام کنند که بسیار با تجربه و حرفه ای باشد.

مدیر تبلیغات اینترنتی

 

۶- مدیر بازاریابی ایمیلی

بازاریابی اینترنتی هرگز بدون بازاریابی ایمیلی کامل نیست. بازاریابی ایمیلی اگر به درستی انجام شود می تواند یک فرم بسیار مؤثر از بازاریابی باشد. امروزه کسب وکارها، هزینه های زیادی صرف می کنند تا بتوانند ایمیل های افراد را دریافت کنند. آموزش هایی که هزینه می کنند و وقت خود را صرف می کنند اما می خواهند گاهی آن ها را رایگان از طریق ایمیل به افراد ارایه دهند.

یکی از راه های دریافت ایمیل با علاقه شخصی خود فرد است این یعنی اینکه که وقتی فردی درباره موضوعی در اینترنت جستجو می کند و سایتی را باز می کند اگر ببیند که آن سایت محتوای با ارزشی ارایه می کند بنابراین در لندینگ پیجی که به محض ورود او به سایت باز می شود و به ازای آموزش رایگان موضوعی مثلا سئو  از فرد درخواست ایمیل می کنند طبیعتاً آن فرد نیز ایمیل خود را با علاقه و اختیار خود در اختیار آن سایت قرار می دهد به این ترتیب آن کسب وکار از این طریق ایمیل های زیادی دریافت می کند که می تواند به مناسبت و به بهانه های دیگر مثلاً تخفیف محصول به او ایمیل ارسال کند.

مدیر بازاریابی ایمیلی

صحبت پایانی

در این مقاله به ۶ فرصت شغلی برای فارغ التحصیلان اشاره  کردم. گفتم  فرصت های شغلی مثل مدیر بازاریابی، مدیر بازاریابی شبکه اجتماعی، مدیر تبلیغات اینترنتی، متخصص سئو، مدیر محتوا، مدیر بازاریابی ایمیلی در اینترنت وجود دارد که افراد می توانند با تجربه و مهارت در این رشته ها به درآمد برسند. نکته ای که حایز اهمیت است این است که کارفرمان به نویسنده تولید محتوایی که به ترجمه زبان انگلیسی تقریباً مسلط باشد کار را واگذار می کنند. سعی کنید فقط تجربه کسب کنید حتی گاهی با دستمزد کم نیز کار کنید تا نمونه کار و تجربه کسب کنید و وقتی حرفه ای شدید دستمزد خود را بالاتر ببرید. اغلب کارفرمایان به افرادی که تجربه و نمونه کار داشته باشند اعتماد بیشتری می کنند.

منبع : آترین وب

,,, atrinweb telegram

دیدگاه شما

جدیدترین دوره های آموزشی آنلاین